Tarih : 11.04.2016 - 13:30 Yorum : 0

AÖF 2016 sınav giriş yerleri açıklandı mı, Açıköğretim AÖF sınavı giriş, belgesi alma burada (AÖF sınav yerleri)

AÖF sınav yerleri, Açıköğretim, AÖF sınavı giriş belgesi alma, 16-17 Nisan günü yapılacak AÖF sınavı için sınav yerleri açıklandı. AÖF sınav yerleri, AÖF giriş belgesi, AÖF sınav giriş yerleri, AÖF bahar dönemi vize sınav yeri sorgulama işlemlerini internet üzerinden öğrenin. Aöf sınav giriş belgesi nasıl alınır? AÖF bahar döneminde vize sınavına girecek adaylar giriş belgesini AÖF resmi internet sitesi üzerinden alabiliyorlar.

AÖF 2016 sınav giriş yerleri açıklandı mı, Açıköğretim AÖF sınavı giriş, belgesi alma burada (AÖF sınav yerleri)

AÖF sınav yerleri, Açıköğretim AÖF sınavı giriş belgesi alma... 16-17 Nisan günü yapılacak AÖF sınavı için sınav yerleri açıklandı. AÖF giriş belgesi, AÖF bahar dönemi vize sınav yeri sorgulama işlemlerini internet üzerinden öğrenin. Aöf sınav giriş belgesi nasıl alınır? AÖF bahar döneminde vize sınavına girecek adaylar giriş belgesini AÖF resmi internet sitesi üzerinden alabiliyorlar. AÖF sınav tarihinin yaklaşmasıyla Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin heyecanı had safhaya çıktı. (AÖF) Açık Öğretim Fakültesi sınavı yaklaşıyor. AÖF bahar dönemi sınav giriş yerleri açıklandı. Milyonlarca öğrenci bu açıklamayı merakla bekliyordu. AÖF sınav tarihleri www.anadolu.edu.tr adresinde erişime açıldı. Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde güz döneminde güz dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı, bahar döneminde bahar dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı olmak üzere ilgili öğretim dönemlerinde yeni kayıt yaptıran ve kaydını yenileten öğrencilere dört sınav yapılmakta olup öğrenciler Cumartesi-Pazar günleri sabah ve öğleden sonra dört oturumda sınavlara katılmaktadırlar.

AÖF adayları için kritik uyarı! Bilgilerinizi öğrenmek için resmi siteler dışında yabancı sitelerde kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız.

AÖF SINAV GİRİŞ YERİ SORGULAMA

Sınavlar Türkiye ve K.K.T.C. Lefkoşa’da aynı saatlerde sabah 9.30’da, öğlenden sonra 14.00’da yapılmaktadır. Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavlar beş seçenekli çoktan seçmeli test şeklinde yapılmaktadır. Sınavın yapıldığı Cumartesi ve Pazar günlerinde AÖF büroları 08.00 – 16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Öğrenciler seçmiş oldukları sınav merkezlerinde sınava katılırlar. Öğrencilerin; ara sınav ve dönem sonu sınavlarına hangi il, ilçe, bina, salon, sıra, tarihte ve saatte sınava gireceği “Fotoğraflı Sınava Giriş Belgesi”nde belirtilmektedir.

SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI

Öğrenciler, Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini sınav tarihinden bir hafta öncesinde www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bölümüne TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak kendi sayfalarından veya AÖF Bürolarından alabilirler.

Fotoğraflı Sınav Giriş Belgeleri öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilmemektedir.
Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar.

Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar.

Sınavların organizasyonu, uygulama ve değerlendirilmesi Anadolu Üniversitesince yürütülmektedir.

AÖF BAHAR DÖNEMİ SINAV TARİHLERİ

Bahar Dönemi Ara Sınavı 16 - 17 Nisan 2016
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 04 - 05 Haziran 2016
2015-2016 Tek Ders Sınavı 16 Temmuz 2016

SINAVA GİRİŞ İÇİN GEREKLİ BELGELER

*Fotoğraflı Sınav Giriş BelgesiFotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi
*Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, zorunlu askerlik görevini yerine getirmekte olan er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi, Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik Belgesi, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar, yurt dışında yapılan sınavlarda o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.

SINAV GEÇME NOTLARI

Harf Notu - Katsayısı
AA 4,00
AB 3,70
BA 3,30
BB 3,00
BC 2,70
CB 2,30
CC 2,00
CD 1,70
DC 1,30
DD 1,00
FF 0,00

AÖF NEDİR?

Açıköğretim Fakültesi,1982 yılında kurulmuş olan ve Uzaktan eğitim metoduyla öğrencilerine hizmet veren, Anadolu üniversitesinin bir fakültesidir. Kendi ikamet ettiği ilde üniversite kazanamayıp farklı illerde okuma imkanı olmayan, hatta örgün olarak üniversite okumaya fırsatı olmayan Türk vatandaşlarının imdadına koşan bir sistemdir Açıköğretim. Tüm Türkiye’de hizmet veren açıköğretim fakültesi, bunun yanı sıra KKTC, Türki Cumhuriyetler ve Batı Avrupa’da da Türk vatandaşlarımıza hizmet sunmaktadır. Açık Öğretim ve Uzaktan Eğitim arasındaki fark: Uzaktan Eğitimde derslerin Canlı Ders olarak yapılmasıdır.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber