• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  95592
 • down
  USD
  5.9099
 • down
  EURO
  6.5163
 • up
  GBP
  7.4859
 • down
  Altın
  283.918
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 04.03.2016 - 14:59 Yorum : 0

AÖF kayıt yenileme ne zaman, AOF, Açıköğretim kayıt tarihleri (AÖF kayıt sorgulama, sorgula)

AÖF bahar dönemi ders kaydı işlemlerini yapabilmeniz için son gün. AÖF kayıt yenileme ne zaman, AOF, Açıköğretim kayıt tarihleri, AÖF kayıt sorgulama, aöf sorgula, yapabilirsiniz... Aöf kayıt yenileme bitti mi, ne zaman son, 2016 AOF Açıköğretim kayıt bitiş tarihi ne, açıköğretim kayıt tarihleri uzatıldımı, bugün sona erecek olan kayıt yenileme işlemlerini nasıl yapacağınızı haberimizden rahatlıkla öğrenebilirsiniz...

AÖF kayıt yenileme ne zaman, AOF, Açıköğretim kayıt tarihleri (AÖF kayıt sorgulama, sorgula)

AÖF kayıt yenileme bitti mi, ne zaman son, 2016 AOF Açıköğretim kayıt bitiş tarihi ne, açıköğretim kayıt tarihleri uzatıldımı, kayıt için gerekli belgeler neler? Üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversite sınavına girerler. AÖF bahar dönemi ders kaydı işlemlerini yapabilmeniz için son gün. AÖF kayıt yenileme ne zaman, AOF, Açıköğretim kayıt tarihleri, AÖF kayıt sorgulama, aöf sorgula, yapabilirsiniz... Bugün sona erecek olan kayıt yenileme işlemlerini nasıl yapacağınızı buradan öğrenebilirsiniz. Bu sınavdan aldıkları sonuçlar ile de üniversite sınavlarına giriş yaparlar ve üniversitede okumaya hak kazanırlar. Üniversite eğitimini açık öğretim olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Ya da üniversite eğitimi alırken bir diploma daha isteyen öğrenciler açık öğretim fakültesine başvurarak eğitim alabilirler. Açık öğretim fakültesinin de akademik takvimi normal üniversiteler gibidir. Güz dönemi ve bahar dönemi olmak üzere iki dönem vardır.

Lisedeki eğitim öğretim hayatını bitiren kişiler üniversite okumak için belli sınavlardan geçerler. Bu sınavlardan sonra aldıkları puan ile tercih yaparlar ve istedikleri üniversiteye gitmeye hak kazanırlar. Örgün üniversite eğitiminin yanında bir de uzaktan eğitim ve öğretim veren üniversiteler bulunmaktadır. Bu üniversiteler açıköğretim üniversiteleridir ve üç üniversite Açıköğretim Fakültesi’ne sahiptir. Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’nde bulunan Açıköğretim Fakültelerinin en çok tercih edileni Anadolu Üniversitesi’dir.

Biz de bu yüzden bu yazımızda Anadolu Üniversite bahar dönemi ders kaydı yenileme işlemini anlatacağız. Bahar dönemi ders kaydı yenileme işlemi Anadolu üniversitesi resmi internet adresi üzerinden online olarak yapılabilir. Bunun yanında Anadolu üniversitesi bürolarından da yapılabilen bu işlemi nasıl yapacağınızı yazımızın devamında görebilirsiniz.

AÖF Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?
AÖF kayıt yenileme işlemini yapabilmeniz için yazımızın sonunda sizler için verdiğimiz bağlantı linkine tıklayınız. Açılan sayfada direkt olarak online işlem yapabileceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz. Burada yapmanız gereken ilk işlem e-posta adresini girmek ya da 11 haneli T.C. kimlik numarasını yazmaktır. Ardından Açıköğretim Fakültesi sisteminde kayıtlı olan sistem şifrenizi giriniz. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız ya da değiştirmek istiyorsanız ya da tek kullanımlık bir şifreyle girişinizi gerçekleştirmek istiyorsanız altta bulunan sekmelere tıklayınız. Son olarak oturum aç butonuna tıklayınız ve sisteme girişinizi gerçekleştiriniz.

Bahar dönemi kayıt yenileme zamanı da gelmiştir. Açık öğretim fakültesinde öğrenim gören öğrenciler bahar dönemi için kayıt yenileme yapmaları gereklidir. Bahar dönemi için kayıt yenileme işlemi 22 şubat pazartesi günü başlamıştır ve 4 mart cuma günü sona erecektir. Kayıt yenileme işlemini gerçekleştirmek isteyenler 30 krediyi geçmeyecek şekilde ders seçimini yapabilir. Bahar döneminde okumak isteyen öğrenciler 22 şubattan itibaren açık öğretim bürolarına giderek ders seçimini gerçekleştirebilir ve kayıt yaptırabilirsiniz. Ders seçimini yaptıktan sonra harç bedelini de yatırmanız gereklidir. Açık öğretim fakültelerinden veya açık öğretim bürolarından ders seçimi ve kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden de kayıt yenileme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Açık öğretim fakültesinin internet sitesinden öğrenci girişi bölümünden AÖF internet sistemine giriş yapabilirsiniz ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ülkemizde bulunan 3 tane üniversitenin açık öğretim fakültesi bulunmaktadır. Bu İstanbul Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi açık öğretim fakültesi bulunan üniversitelerdir. Bu üniversitelerden açık öğretim fakültesine kaydınızı yaptırıp eğitim alabilirsiniz. Bu 3 üniversiteden en çok tercih edilen ve en çok bölümü olan üniversite Anadolu Üniversitesidir.  İşletme, iktisat, sosyal hizmet, edebiyat, sosyoloji bölümlerine kaydınızı yaptırarak açık öğretim olarak öğrenim görebilirsiniz.

Açık öğretim fakültesi ile ilgili işlemlerin hepsi açık öğretim bürolarından gerçekleştirilebilmektedir. İnternet teknolojisinin gelişmesi ile birlikte de internet üzerinden gerçekleştirebileceğimiz işlemlerin sayısı artmıştır. AÖF resmi internet sistemini de geliştirmiştir. Öğrenciler bu internet sistemi sayesinde internet üzerinden sisteme giriş yapabilirler ve işlemlerini gerçekleştirebilirler. Sınav tarihlerini, sınav sonuçlarını, ders seçimi, ders ekleme ve silme işlemlerini bu sisteme giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Sınavlara girerken yanınızda bulundurmanız gereken sınav giriş belgenizi de bu sistem üzerinden ulaşabilirsiniz ve çıktısını alabilirsiniz. Dönem başında bu sisteme giriş yaparak hangi dersleri seçtiğinizi dönem içinde hangi dersleri alacağınızı ve ders ve sınav takviminizi öğrenebilirsiniz. Anadolu Üniversitesinin açık öğretim fakültesi internet sistemine giriş yaparak bu işlemlerin hepsini gerçekleştirebilirsiniz. Ana sayfada yer alan öğrenci giriş bölümünü seçtikten sonra açılan sayfaya T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz gereklidir. Öğrenci numaranızı ve şifrenizi bilmiyorsanız eğer açık öğretim bürolarından şifrenizi ve öğrenci numaranızı elde edebilirsiniz. Öğrenci giriş sayfasına bu bilgileri girdikten sonra sisteme giriş yapabilirsiniz.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber