Tarih : 23.11.2016 - 13:11 Yorum : 0

AÖF sınav giriş belgesi alma ve çıkarma | Açık Öğretim Fakültesi sınav yerleri öğrenme

Açık Öğretim Fakültesi güz dönemi sınavlarına artık kısa bir zaman kaldı. Anadolu Üniversitesi'nin resmi sitesinde AÖF sınav giriş belgesi yayınlandı. Açıöğretim Üniversitesi için sınav giriş belgesi almak isteyenler haberimizden detayları öğrenebilirler.

AÖF sınav giriş belgesi alma ve çıkarma | Açık Öğretim Fakültesi sınav yerleri öğrenme

26 Kasım'da başlayacak olan AÖF sınavları için geri sayım başladı. Adaylar sınav giriş belgesi alabilme için araştırmalar yapıyor. Açıköğretim sisteminin öncü kuruluşu olan Anadolu Üniversitesi AÖF sınav yerleri ve giriş belgesini kendi sitesinden yayımladı. AÖF Kayıt Yenileme İşlemleri 26 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayıp, 07 Ekim 2016 Cuma günü mesai saati bitiminde sona ermişti. Sınava girecek öğrenciler, giriş belgesine aşağıdaki linkten ulaşabilirler. Fakat sitede yaşanan yoğunluk nedeni ile aksaklık yaşayabilirsiniz.

2016 AÖF GİRİŞ BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF VİZE SINAVLARI NE ZAMAN OLACAK?

İlk ara sınav 26 Kasım 2016 Cumartesi günü başlıyor. 27 Kasım 2016 Pazar günü sınav devam ediyor. Sınavlar iki oturumlu olarak yapılacaktır. Vizelerden sonra finaller 14 Ocak 2017 Cumartesi ve 15 Ocak 2017 Pazar günü yapılacaktır.

Bahar döneminde ise ilk vize 15 Nisan 2017 – 16 Nisan 2017 (Cumartesi-Pazar) günleri yapılacaktır. 2017’nin son finali ise 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde olacaktır.

Sınavlar bittikten sonra “tek ders sınavı” ise 15 Temmuz 2016 Cumartesi günü olacaktır.

SINAVA GİRERKEN NELER BULUNDURULMALI?

-Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi
-Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi
-Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, zorunlu askerlik görevini yerine getirmekte olan er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi, Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik Belgesi, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar, yurt dışında yapılan sınavlarda o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.

SINAV MERKEZİ TERCİHİ SON TARİHLERİ

Güz Dönemi Ara sınav türünde 20 Ekim 2016 son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, güz dönemi ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.
Güz Dönemi Dönem Sonunda 29 Kasım 2016 son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, güz dönemi dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.
Bahar Dönemi Ara döenmde 28 Şubat 2017 son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, bahar dönemi ara sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.
Bahar Dönemi Dönem Sonunda 18 Nisan 2017 son tercih tarihine kadar sınav merkezi tercihi yapanlar, bahar dönemi dönem sonu sınavına yeni sınav merkezlerinde girebilir.

AÇIKÖĞRETİM GİRİŞ NASIL YAPILIR?

Öğrenciler; adres, büro, sınav merkezi, e-posta adresi, telefon numarası ve iş-meslek bilgisi değişiklik işlemlerini www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bölümünden T.C. Kimlik No ve şifreleri ile giriş yaparak sayfalarından, AÖF bürolarından veya Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi 0 850 200 46 10-19 (10 hat) ya da 444 10 26 arayarak yaptırabilirler.

Artık AÖF sınavlarında 4 yanlış 1 doğruyu götürecek Artık AÖF sınavlarında 4 yanlış 1 doğruyu götürecek Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi'nin sınav sonuçlarını değerlendirirken artık 4 yanlışın 1 doğruyu götüreceğini duyurdu.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber