Tarih : 08.12.2015 - 15:09 Yorum : 0

AÖF sınav giriş yeri sorgulama - Anadolu Üniversitesi AÖF güz dönemi sınav giriş yerleri

Anadolu Üniversitesi güz dönemi ara dönem sınavları giriş yerleri sonunda belli oldu. AÖF sınavı giriş yeri öğren. İşte AÖF 2015 güz dönemi sınav giriş yerleri, AÖF sınav giriş belgeleri, AÖF sınav yerleri öğrenme, AÖF Anadolu Üniversitesi sınav tarihleri ve AÖF güz dönemi sınavları hakkında tüm detaylar burada.

AÖF sınav giriş yeri sorgulama - Anadolu Üniversitesi AÖF güz dönemi sınav giriş yerleri

Anadolu Üniversitesi güz dönemi ara dönem sınavları giriş yerleri sonunda belli oldu. AÖF sınavı giriş yeri öğren. İşte AÖF 2015 güz dönemi sınav giriş yerleri, AÖF sınav giriş belgeleri, AÖF sınav yerleri öğrenme, AÖF sınav tarihleri ve AÖF güz dönemi sınavları hakkında tüm detaylar burada.  İnternet üzerinden yapacak olduğunuz işlemlere ek olarak ise, Anadolu Üniversitesi AÖF bürolarından da bilgi edinebilirsiniz. İnternet sistemi üzerinden bilgilerinize ulaşmak için ilk olarak, Anadolu Üniversitesi resmi internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Ardından, sayfanın alt kısmında bulunan Açıköğretim butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu işleminizden sonra ise değişen ekran üzerinden, 'Giriş Yapmak İçin Tıklayınız' butonuna tıklayınız.

AÖF SINAV GİRİŞ YERLERİ BELLİ OLDU! TIKLA ÖĞREN

AÖF SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

Anadolu Üniversitesi(AÖF) Güz Dönemi ara sınavı 12 -13 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olup, Güz Dönemi sonu sınavı 23-24 Ocak 2016 tarihinde yapılacak.

Bahar Dönemi ara sınavı 16-17 Nisan 2016 tarihinde yapılacak, Bahar Dönemi sonu sınavı ise 04-05 Haziran 2016 tarihinde yapılacak. 2015-2016 Tek ders sınavı ise 16 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilecek.

BU KONUYA DİKKAT! (AÖF) SINAV GİRİŞ İÇİN GEREKLİ BELGELER
Öğrenciler sınava girebilmek için aşağıda sıralanan 3 belgeyi yanlarında bulundurmalıdırlar.

1-) Sınav Giriş Belgesi
2-)Öğrenci Kimlik / Tanıtım Kartı veya Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi (Öğrenci kimlik/tanıtım kartını kaybeden öğrencilere kimlik veya tanıtım kartları hazırlanıncaya kadar sadece sınavlarda kullanılmak üzere fotoğraflı Sınavda Geçerli Öğrenci Kimlik Belgesi verilmektedir. Kimlik/tanıtım kartı başvurusu yapmayan öğrencilere bu belge verilmeyecektir.)
3-) Fotoğraflı ve Onaylı Özel Kimlik Belgesi
(Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi (muvazzaf askerler hariç), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar)

Sınava giriş için gerekli bu üç belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz!

Öğrenciler, Sınav Giriş Belgesini (http://aof.anadolu.edu.tr) adresinin Öğrenci Girişi bölümünden TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak sayfalarından veya AÖF Bürolarındanalabilirler.

AÖF SINIF GEÇME SİSTEMİ NASIL İŞLEMEKTEDİR?
Fakülte tarafından öğrencilere bir yarı yılda 30 krediyi geçmeyecek şekilde ders ataması yapılır.
Öğrenciler fakülte tarafından atanan dersleri eksiltebilir veya toplam 45 krediyi geçmeyecek şekilde üst yarı yıldan ders seçebilir.

Lisansta birinci yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 5. ve 7. yarı yıllardan,
İkinci yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 6. ve 8. yarı yıllardan ders alamaz.
Üçüncü yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 7. yarı yıldan,
Dördüncü yarı yılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler ise 8. yarı yıldan ders alamaz.

Aman dikkat! Boş soru bırakmayın

Bizden uyarması: AÖF sınav cevapları değerlendirilirken doğru cevaplara puan verilecek, yanlış cevaplar için puan düşürülmeyecektir. Başka bir deyişle, yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecektir. Bu nedenle soru kitapçıklarındaki soruların cevapsız bırakılmaması, öğrencilerin yararınadır. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

AÖF KAYIT YENİLEME DERS EKLE SİL
Açıköğretim, İktisat, İşletme İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihi: 22 Şubat 2016 Pazartesi - 04 Mart 2016 Cuma

Açıköğretim, İktisat, İşletme Mazeretli Kayıt Tarihi: 04 Mart 2016 Cuma

GÜZ DÖNEMİ BAHAR DÖNEMİ

1. Yıl 1. yarı yıl (dönem) 2. yarı yıl (dönem)
2. Yıl 3. yarı yıl (dönem) 4. yarı yıl (dönem)
3. Yıl 5. yarı yıl (dönem) 6. yarı yıl (dönem)
4. Yıl 7. yarı yıl (dönem) 8. yarı yıl (dönem)

Güz dönemi veya akademik yılsonunda 2,00 ortalamasını sağlayamayan öğrenciye akademik yetersizlik uyarısı yapılır.

Genel Not Ortalaması: Genel not ortalaması bütün dönemlerde aldığımız derslerin toplam not değerleri ile toplam kredilerine bölünmesi ile bulunur.

Ders Geçme: Dersi geçmek için o dersin harf notuna bakılır. Eğer CC ve üzeri ise o dersi koşulsuz şartsız geçmişsiniz demektir.

Dersten Kalma: Dersten kalmak için o dersin harf notuna bakılır. Eğer FF ise o dersten direk kalmışsınız demektir ve sonraki yıl bu dersi almanız gerekmektedir.

Şartlı / Koşullu Geçme: Dersinizin harf notu CD DC yada DD ise bu derslerden koşullu olarak geçmişsiniz demektir. Bu şekilde geçmenin koşulu ise bir sonraki dönem Genel Not Ortalamanızı 2.0′ın üzerinde getirmeniz gerekmektedir. Yani Genel not ortalamanız 2.00 ise bu dersi/dersleri geçmiş, 2.00 ve altında gelir ise bu dersten/derslerden kalmışsınız demektir.

Akademik Yetersizlik Uyarısı Ve Ders Tekrarı: Güz dönemi veya akademik yıl sonunda 2.00 GNO sağlayamayan öğrenciye “Akademik Yetersizlik Uyarısı" yapılır. “Akademik Yetersizlik Uyarısı" alan öğrencinin, bir sonraki dönem sonundaki GNO'nın en az 2.00 olması gerekir.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber