• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  108097
 • down
  USD
  6.708
 • down
  EURO
  7.4961
 • down
  GBP
  8.4109
 • down
  Altın
  372.652
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 15.04.2016 - 15:52 Yorum : 0

AÖF sınav giriş yerleri sorgula, AÖF sınav giriş yerleri açıklandı - AÖF giriş yeri tarihi sorgulama

AÖF giriş yeri sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. AÖF sınav giriş yerleri sorgula, AÖF sınav giriş yerleri açıklandı. 16-17 Nisan tarihlerinde yapılacak olan AÖF sınav giriş yerleri açıklandı. Ayrıca yapılan açıklamaya göre, üç ilde Açıköğretim Fakültesi Sınavları ertelendi. AÖF sınav giriş yerlerine online olarak ulaşabiliyorsunuz. AÖF sınav giriş yerleri ve tarihi belli oldu. Bütün detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

AÖF sınav giriş yerleri sorgula, AÖF sınav giriş yerleri açıklandı - AÖF giriş yeri tarihi sorgulama

AÖF giriş yeri sorgulama yaparak bütün detayları öğrenebilirsiniz. AÖF sınav giriş yerleri, sorgula, AÖF sınav giriş yerleri açıklandı. Milyonlarca öğrencinin beklemiş olduğu AÖF üniversite sınav tarihi ve yerleri belli oldu. 16-17 Nisan tarihinde yapılacak olan AÖF sınav giriş yerleri hakkında ayrıntılı yazıyı makalemizin devamında bulabilirsiniz. AÖF sıvanı için giriş yerleri öğrenciler için erişime tam almamı ile açılmış bir durumdadır. Açık öğretim Fakültesi Öğrencileri için bahar dönemi olan sınav dönemi başladı. Bu zaman kadar iktisat ve işletme öğrencilerinin genellikle akıllarına takılan bazı sorulara cevap aramak için kollarını sıvadılar. Bu sene ki sistem biraz farklı olacak ama artık Açıköğretim Fakültesi Öğrencileri için sınav giriş yer belgeleri adrese gönderilmeyecek. Açık öğretim Fakültesi için sınav giriş yerlerini öğrenmek isteyen öğrencilerin yapmaları gereken şey Açık öğretim Fakültesi’nin resmi internet sitesine girmek ve daha sonrasında ise yapması gereken şey internet üzerinde sorgulama yapmaları gerekmektedir.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bahar Dönemi Ara Sınavının Hakkari, Mardin ve Şırnak illerinde ertelendiği bildirildi.

Üç ilde Açıköğretim Fakültesi Sınavları ertelendi

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve AÖF Dekanı Prof. Dr. Yücel Güney, Bahar Dönemi Ara Sınavı’nın 16-17 Nisan’da yapılacağını hatırlattı. Sınava tekil olarak 1 milyon 215 bin 169 öğrencinin gireceğini belirten Prof. Dr. Güney, “Dört oturum olarak düşünürsek toplam 3 milyon 335 bin 119 cevap kâğıdı okunacak. Görevli sayımız 437 bin rakamına ulaştı ve toplam 105 merkezde sınavlarımızı yapacağız. Sınavın öğrencilerimiz için başarılı geçmesini diliyorum. Umarım onlar için kolay ve istedikleri notları alacakları bir sınav olur. Öğrencilerimizin çok az zamanları kaldı. Bu zamanı iyi değerlendirip hem TRT Okul ’da yayınlanan Sınava Doğru programını izlesinler, hem Anadolum Kampüs içerisindeki derslerle ilgili olan materyallerden yararlansınlar. Derslerine buralardan çalışırlarsa, kitaplarını takip ederlerse ben bütün öğrencilerimizin başarılı olacağına inanıyorum” dedi.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN HERHANGİ BİR HAK KAYBI BULUNMAMAKTADIR”
Son dönemde ülkenin bazı bölümlerinde artan terör olaylarının sınavlara etkisinin olup olmayacağına dair açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Güney, “16-17 Nisan 2016 Bahar Dönemi Ara Sınavı Hakkâri, Mardin ve Şırnak illerinde ileri bir tarihe ertelenmiştir. Buradaki öğrencilerimizin herhangi bir hak kaybı bulunmamaktadır. İleri bir tarihte bu öğrencilerimize sınav yapacağız. Umarım her şey ülkemiz için güzel olur” ifadelerini kullandı.

“ÖĞRENCİLERİMİZİN FARKLI KAYNAKLARA İHTİYACI YOKTUR”
Güney, öğrencilerin, resmi olmayan ve internet olmak üzere birçok mecrada satılan çeşitli kaynaklara ihtiyacı olmadığını da anlatarak, şöyle devam etti:

“Öğrencilerimizin bu tür kaynaklara ihtiyacı yoktur. Çünkü Anadolum Kampüs ’ün (https://ekampus.anadolu.edu.tr/ ) içerisinde her bir dersin özeti, buna ait deneme sınavı ve çıkmış sınav soruları var. Yani çeşitli yayın evleri tarafından verilen kitaplardaki sorular, aslında Açıköğretim’ e ait sorular ve özetlerdir. Öğrencilerimizin bunlara gidip para vermeleri aslında onlar için büyük bir kayıp. Öğrencilerimiz boşuna masraf yapmasınlar. Yapmaları gereken tek şey, Anadolum Kampüs içerisine girerek oradaki resmi, asıl materyallerden yararlanmalarıdır. Öğrencilerimiz bu şekilde çok daha başarılı notlar alacaklardır.”
Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Açık öğretim Fakültesi öğrencileri için fotoğraflı bir şekilde sınav giriş belgeleri almaları gerekmektedir. Resmi internet sitesi üzerinden TC kimlik numarası ve şifreleri ile beraber giriş yaparak sınav giriş yerleri için resimlerinin olduğu belgeyi alabilirler. Aynı zamanda öğrenciler sınav giriş belgesinin üzerinde yer alan ilde, ilçede, binada, salonda, sıra, tarih ve aynı zamanda da sınav giriş saatinde sınav merkezlerinde yer almaları gerekmektedir.

Aksi takdirde sınavı geçersiz sayılacaktır. Öğrencilerin yapmaları gereken özellikle sınav girecekleri yere sınav gününden en az bir gün önce gitmeleri sınava gireceği yeri görmeleri aynı zamanda da o atmosfere alışmaları öğrenciler açısında iyi olacaktır. Sınav günü ise sınava girecekleri sınıfta en az bir saat öncesinde bulunmaları gerekmektedir. Sınav Türkiye ve K.K.T.C Lefkoşa’da saat 9.30’da başlayacaktır. Öğleden sonra gidenler ise saat 14.00’da sınava gireceklerdir. Sınavda 2 tür kitapçık yer alacaktır. Birincisi soru kitapçığıdır. İkincisi ise cevap kâğıdıdır. Aynı zamanda sınavın yapılacağı olan cumartesi ve Pazar günleri AÖF büroları saat 08.00-16.30 arasında hizmet için açık olacaktır.

Öğrenciler sınava girerken seçmiş oldukları sınav merkezlerinde sınava gireceklerdir. Öğrencilerin ara sınavda ve dönem arası sınavda hangi il ya da ilçede sınava girecekleri fotoğraflı bir şekilde olan sınav giriş belgesinde belirtilmektedir. Açık öğretim fakültesi bahar dönemi için vize sınav giriş yerleri bu ilk defa olarak 16-17 Nisan tarihi olarak belirlenmiştir. Açık öğretim fakültesi için ise bahar dönemi sınav tarihi olarak 4-5 Haziran 2016 tarihi belirlenmiştir. 2015-2016 tarihi tek ders sınav ise 16 Temmuz 2015 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Sınav geçme notları ise daha önceki senelerde olduğu gibi açıklanmıştır. Öğrencilerin AA harf notu ile geçebilmeleri için katsayılarının 4.00 olması gerekmektedir. AB harf notu ile geçebilmeleri için katsayılarının 3.70 olması gerekmektedir. BA harf notu ile geçebilmeleri için katsayılarının 3.30 olması gerekmektedir. BB harf notu ile geçebilmeleri için katsayılarının 3.00 olması gerekmektedir. BC harf notu ile geçebilmeleri için katsayılarının 2.70 olması gerekmektedir. CB harf notu ile geçebilmeleri için katsayılarının 2.30 olması gerekmektedir. CC harf notu ile geçebilmeleri için katsayılarının 2.00 olması gerekmektedir. CD harf notu ile alması için katsayılarının 1.70 olması gerekmektedir. DC harf notu ile alması için katsayılarının 1.30 olması gerekmektedir. DD harf notu ile alması için katsayılarının 1.00 olması gerekmektedir. 0.00 katsayıları olduğu zaman ise FF harf notu geçeceklerdir.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber