Tarih : 23.12.2014 - 16:44 Yorum : 0

AÖF sınav sonuçları, AÖF sonuçları açıklandı mı

AÖF sınav sonuçları ile alakalı oluşturduğumuz haberimizle AÖF ile alakalı tüm detaylara ulaşabilirsiniz. AÖF sınav sonuçları için yapmanız gerekenleri ayrıntılı haberimizi inceleyeme başlayabilirsiniz.

AÖF sınav sonuçları, AÖF sonuçları açıklandı mı

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi AÖF, yüz binlere kişiyi yakından ilgilendiren 6-7 Aralık'ta yapılan sınav sonuçlarını açıklıyor. Eğitim hayatına açık öğretim ile uzaktan devam eden birçok kişinin merakla beklediği AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? Yetkililer sınav sonuçlarının açıklanacağı adresi paylaştı. AÖF sonuçları açıklandı açıklanacak… 6-7 Aralık AÖF Sınav Sonuçları'nı sorgulama linkinden öğrenebilirsiniz!


AÖF Sınav Sonuçları merakla bekleniyor
Birçok kişiyi yakından ilgilendiren Açık Öğretim Fakültesi sınav sonuçları, çok yakında açıklanacak. Fakülte yetkilileri, sınav yapılma tarihinin ardından takribi 30 gün içinde kesinlikle açıklanacak bu sınavın sonuçlarını öğrenmek için, öğrencilere internet üzerinden sorgulama bağlantısını kontrol etmelerini istedi. Türkiye'nin en büyük fakültesi, yüz binlerce insanın hayallerini gerçekleştirmek için bitirmeye çalıştığı AÖF, birçok konuda fayda sağlıyor. İki yıllık bir meslek yüksek okulundan mezun olup dört yıllık fakülteye tamamlamak isteyenler, askerlik hizmetini bu vesileyle 5 aya düşürmek isteyenler, eğitim hayatını sürdürmek ve alanında daha iyi bir yere gelmek isteyenler için AÖF son derece önemli. Her yıl sınavlarına yüz binlerce kişinin girdiği, merkezi Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde olan AÖF'nin en son sınavı 6-7 Aralık 2014 tarihinde Türkiye'nin birçok noktasında, AÖF bürolarında yapıldı.

Açık Öğretim Sınav Sonucu nasıl öğrenilir?
Eskiye nazaran artık sınav sonuçları çok kolay bir şekilde, anında öğrenilebiliyor. AÖF de çağın bu gereğine uyan ve internet üzerinden sınav sonuçlarını açıklayan bir platform. Birçok kişinin kayıt yaptırdığı, öğrencisi olduğu açık öğretim sisteminde en net ve en hızlı sınav sonucu öğrenimi için internetinizin başında olmanız gerekiyor. Açık öğretim sınavı ne zaman açıklanacak, AÖF 6-7 Aralık Sınav Sonucu nerede yer alıyor gibi birçok soru öğrencilerin akıllarında dolaşıyor. Eğer açık öğretime yeni kayıt yaptırmış biriyseniz bu soruların aklınızı meşgul etmesi normal, deneyimli öğrenciler biliyor ki bu sınavlar internet üzerinden anında açıklanıyor ve sınavınızla ilgili tüm detayları buradan görebilmeniz mümkün.
İnternette yavaşlama olursa AÖF Sınav Sonucunu öğrenebilir misiniz?
AÖF Sınav Sonuçları açıklandığında birçok kişinin internette sınav sorgulama ekranına akın etmesi neticesinde zaman zaman tıkanıklık, durgunluk yaşanabiliyor. Böyle bir problemle karşı karşıya kalmamak ve hızlıca AÖF sonucunuzu öğrenmek için iki seçeneğiniz var, ya herkesten önce sınavınızı kontrol etmek için giriş yapın ya da yoğunluk düştüğünde internet üzerinden anında AÖF sınav sonucu sayfasına gidin. Birçok kişi, hep birlikte sonuçlara yüklendikleri için zaman zaman söz konusu olabilen internet yoğunluğundan ötürü giriş yapamıyor, sınav sonucunu öğrenemiyor. Ancak artık eskisine göre bu durum da yaşanmaz oldu, herkes sınavların açıklanma tarihinde internet üzerinden sonucunu öğrenebilir.

AÖF Sınav Sonucu öğrenmek için neler gerekiyor?
Açık Öğretim Fakültesi sınav sonuçları için, diğer sınavlarda olduğu gibi ÖSYM sayfasına değil, e-Öğrenme Portalı'na giriş yapmanız gerekiyor. Her AÖF öğrencisi için bu portala girme noktasında bir kullanıcı adı ve şifre verilmiştir, rahat bir şekilde portala girerek okulunuzla ilgili yalnızca sınav sonuçlarını da değil, bilmeniz gereken özel duyurular ve benzeri noktalar varsa anında bilgi sahibi olabilirsiniz. E-Öğrenme Portalı'na giriş için, yönergede yazdığı haliyle bilmeniz gereken tek nokta öğrenci numaranızdır. AÖF öğrenci numaranız ve ek olarak doğrulama sayısını girdiğiniz taktirde sisteme giriş yapabilir ve AÖF sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz. E-Öğrenme portalı giriş bilgileri ile ilgili sorun yaşıyorsanız, AÖF yetkilileri ile irtibata geçebilirsiniz. Şifrenizi unutmuş olabilirsiniz, öğrenci numaranızı unutmuş olabilirsiniz. Bunun için isterseniz telefon ile anında AÖF fakültesine Eskişehir  numarası üzerinden ulaşın, isterseniz de şehrinizde bulunan AÖF bürosuna giderek e-Öğrenme Portalı ile ilgili sorununuzu halledin.E-Öğrenme portalı, sınav sonuçlarının açıklandığı yer olmasının yanı sıra güvenli bir yapıdadır, aynı zamanda TC kimlik numarası da istenen yerde, sınavla ilgili, AÖF ile ilgili bilgilere ulaşmanız için TC kimlik ve öğrenci no yeterlidir.
AÖF Sınav Sonuçları için e-Öğrenme Portalı'na nasıl giriş yapılır?
e-Öğrenme Portalı, bünyesinde sınav sonuçları öğrenme sisteminin yanı sıra açık öğretim sistemi, açık öğretim fakültesi ve isminden anlaşılacağı üzere e-öğrenme sistemleri alanında bilgiler alabileceğiniz bir platformdur. e-Öğrenme Portalı üzerinden AÖF 6-7 Aralık Sınav Sonuçları'nı öğrenebilirsiniz, günümüzde birçok kişi ilk zamanlar nasıl ulaşılabileceği bilinmeyen bu yeri artık öğrendi! Tek tıkla, sınav sonuçlarının yer aldığı e-Öğrenme portalına giriş yapabilirsiniz.
e-Öğrenme Portalı'na tıklayın ve AÖF Sınav Sonuçları Sorgulama Sayfası'na ulaşın
Eğer bir AÖF öğrencisiyseniz, 6-7 Aralık Açık Öğretim Sınavı sonuçlarını merak ediyorsanız tek yapmanız gereken AÖF SINAV SONUCU ÖĞRENME SAYFASIna giriş yapmak. Sayfada karşınıza iki bilgi çıkacak, ilk olarak TC kimlik numaranız ikincisi de AÖF öğrenci numaranız, bu iki bilgiyi girmenizin ardından kolay bir şekilde sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz. Eğer öğrenci numaranızı bilmiyorsanız fakülte yetkilileriyle temasa geçip hemen öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçlarının açıklanma tarihi, genellikle sınavın yapılma gününden bir ay içindedir, yani 6-7 Aralık AÖF sınavlarının ne zaman açıklanacağı noktasında bugünlerde AÖF'den bir hareketlilik beklenmektedir. Eğer en erken şekilde sınav sonucunuzu merak ediyorsanız, e-Öğrenme birimi üzerinden sınav sonucunuzu periyodik olarak sorgulayabilirsiniz. Aynı zamanda bu sayfayı takip ederek sınavlarla ilgili bilgileri bekleyebilirsiniz. AÖF Sınavı'nı takip eden editörlerimiz, sınav açıklanır açıklanmaz bunu sizlerle paylaşacaklar.
Açık Öğretim Fakültesi'nin 2015 sınav takvimi
Eğitim dünyasına açık öğretim fakültesi ile devam etmek isteyenler için, Eskişehir'de bulunan Açık Öğretim Fakültesi'nin 2015 Güz Dönemi Dönem Sonu Sınav tarihi, ikinci yarıyıl olarak da bilinen AÖF Bahar Ara Sınav tarihi ve sene sonu sınavları olan AÖF Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı tarihi aşağıda verilmiştir, sınav tarihlerini takip ederek AÖF ile ilgili çalışmalarınızı daha planlı, programlı bir şekilde yapabilirsiniz.
AÖF 2015 Sınav Takvimi
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı tarihi: 24-25 Ocak 2015
Bahar Dönemi Ara Sınavı tarihi: 25-26 Nisan 2015
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı tarihi: 6-7 Haziran 2015

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber