Tarih : 29.01.2016 - 15:20 Yorum : 0

AÖF sınav soruları ve cevapları öğren, AÖF 2016 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak - AÖF kayıt yenileme

AÖF öğrencileri merakla 1. dönem sonu sınavlarının sonuçlarını bekliyor. İşte bilgiler: AÖF sınav sonuçları, AÖF sınav soruları, AÖF 1. dönem soruları cevapları, AÖF kayıt yenileme, AÖF kayıt yenileme tarihleri, Anadolu Üniversitesi giriş ve AÖF'le ilgili tüm bilgiler burada.

AÖF sınav soruları ve cevapları öğren, AÖF 2016 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak - AÖF kayıt yenileme

AÖF öğrencileri merakla 1. dönem sonu sınavlarının sonuçlarını bekliyor. İşte bilgiler: AÖF sınav sonuçları, AÖF sınav soruları, AÖF 1. dönem soruları cevapları, AÖF kayıt yenileme, AÖF kayıt yenileme tarihleri, Anadolu Üniversitesi giriş ve AÖF'le ilgili tüm bilgiler burada. AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? Anadolu Üniversitesi Açıköğretim (AÖF) sınav sonuçları ile ilgili bilgileri sizlere aktarıyoruz. Üniversite öğrencilerinin 23 ve 24 Ocak 2016 tarihlerinde girdiği 1. dönem sonu sınavlarının sonuçları hakkındaki açıklamaları buradan görebilirsiniz. AÖF sonuçlarının sınavın yapıldığı tarihten yaklaşık 20 gün sonra açıklanacağı bildirildi. Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız. AÖF öğrencileri günler sonra sınav sonuçlarını öğrenmiş olacak. İnternet üzerinden kolaylıkla bilgileri temin edebilecekler.

Açık öğretim fakültesinde öğrenim gören öğrenciler de normal üniversitede öğrenim gören öğrenciler gibi her dönem vize ve final olmak üzere 2 tane sınava girerler. Bu dönem vize sınavları 12 - 13 aralık tarihlerinde gerçekleştirilmişti. Final sınavları ise geçtiğimiz günlerde 23 - 24 ocak tarihlerinde gerçekleştirilmiştir. Dönem sonu sınavına giren öğrenciler artık sınav sonuçlarının açıklanmasını beklemektedir. Açık öğretim okuyan öğrenciler için 2015 - 2016 güz dönemi son yapılan sınav ile birlikte sona ermiştir. Öğrencilerin sınav sonuçlarına göre derslerden geçip geçemedikleri belli olacaktır. Sınav yapıldıktan sonra sınav soru ve cevapları sınavdan sonra yayınlanmıştır. Öğrenciler soru ve cevaplara bakarak sınav sonuçlarını yaklaşık olarak tahmin edebilirler.


Günümüzde gelişen internet teknolojisi sayesinde bir çok işleminizi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Açık öğretim fakültesinde okuyan öğrenciler de bütün işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Sınavlara girmeden önce sınav giriş belgenizi ve kimliğiniz yanınızda olması gereklidir. Sınav giriş belgenizi internet üzerinden elde edebilirsiniz. AÖF ile ilgili tüm işlemleri AÖF buralarından gerçekleştirebildiğiniz gibi internet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Sınav giriş belgenizi internet üzerinden AÖF resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz. AÖF resmi internet sitesinden bir çok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayfadan işlem gerçekleştirebilmek için ilk olarak sisteme giriş yapmanız gereklidir.

AÖF sınav tarihleri ne zaman?

Güz Dönemi Ara Sınavı 12 - 13 Aralık 2015
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 23 - 24 Ocak 2016
Bahar Dönemi Ara Sınavı 16 - 17 Nisan 2016
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 28 - 29 Mayıs 2016
2015-2016 Tek Ders Sınavı 02 Temmuz 2016

-AÖF öğrencilerinin bahar dönemi vize sınavları 16 - 17 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

-İkinci dönem ilk sınavlarının ardından ise 04 - 05 Haziran 2016 tarihlerinde yaz dönemi final sınavları yapılacak.

-Açıköğretim Fakültesi 2015-2016 dönemi tek ders sınavı ise 16 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak.

AÖF sınavları nasıl değerlendirilir?

AÖF sınavlarının değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Bağıl Değerlendirme Esaslarına göre belirlenir.

AÖF sınavlarında soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır.

AÖF SINAVINDA İKİ AYNI İÇERİKLİ SORU YAN YANA

Bu hafta sonu yapılan AÖF sınavında sorulan 14'üncü soruda “Uluslararası Enerji Ajansı aşağıdakilerden hangisinin bünyesinde kurulmuştur?” ifadesi yer alırken, cevapları a) OECD, b) NATO, c) OPEC d) BM e) AB şıklarından oluştu. Sayfanın siyah bir çizgiyle bölünmesiyle 2 sütun halinde koyulan ve 14'üncü soruyla yanyana gelen 19'uncu soruda “1975 yılında oluşturulan Uluslararası Enerji Ajansı aşağıdakilerden hangisinin bünyesinde kurulmuştur?” cümlesi cevabında ise a) NATO, b)OECD, c) AET, d) BM, e)AB seçenekleri vardı. Doğru yanıt olan “OECD” 14'üncü soruda “a”, 19'uncu soruda ise “b” şıkkında yer aldı.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber