Tarih : 11.03.2018 - 09:33 Yorum : 0

Dublaj sanatçısı Nur Subaşı hayatını kaybetti | Nur Subaşı kimdir

Oyuncu, yönetmen ve seslendirme sanatçısı Nur Subaşı 76 yaşında hayatını kaybetti. Sanat dünyasında bir çok filmi seslendiren Nur Subaşı hayatını kaybetti. Peki Nur Subaşı kimdir? Neden hayatını kaybetti?

Dublaj sanatçısı Nur Subaşı hayatını kaybetti | Nur Subaşı kimdir

Oyuncu, yönetmen ve seslendirme sanatçısı Nur Subaşı 76 yaşında hayatını kaybetti. Sanat dünyasında bir çok filmi seslendiren Nur Subaşı hayatını kaybetti. Peki Nur Subaşı kimdir? Neden hayatını kaybetti? Devlet Tiyatrolarından yapılan yazılı açıklamada, daha önce zatürre teşhisi koyulan ve tedavi altına alınan Nur Subaşı’nın vefat ettiği ifade edildi.

Açıklamada, birçok ünlü yapıma sesiyle katkı sağlayan ve emekliliğin ardından yönetmenlik yapmaya devam eden Subaşı için 12 Mart’ta Üsküdar Tekel Sahnesinde tören düzenleneceği ifade edildi.

Subaşı’nın cenazesi, aynı gün Üsküdar Şakirin Camisinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından kaldırılacak.
NUR SUBAŞI KİMDİR?

Türk tiyatro oyuncusu ve seslendirme santçısı Nur Subaşı 1942 yılında doğdu. Ankara Devlet Konservatuarı yüksek bölümünü bitirdi. Önce Ankara Devlet Tiyatrosunda görev yaptı. İstanbul Devlet Tiyatrosu 1979 yılında kuruduğunda ilk tayın olanlardan biri oldu. Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra pek çok sinema filminde seslendirme yapmıştır.

Seslendirdiği filmler ve sanatçılar;

Yalan Rüzgarı / 1990 (Quinn K. Redeker)

Bobby / 2006 (Anthony Hopkins)

Prestij / 2006 (Michael Caine)

İz Peşinde / 2010 (Dakin Matthews)

Hugo / 2011 (Christopher Lee)

Esaretin Bedeli / 1994 (Morgan Freeman)

Büyük Ülke / 1958 (Gregory Peck)

Şirinler / 1985

X-Men: Son direniş / 2006 (lan McKellen)

Wanted / 2008 (Terence Stamp)

Scooby Doo: Gizem Başlıyor (Garry Chalk)

Kahraman Şovalye Justin / 2013 (Braulio)

Oyuncu Nur Subaşı yoğun bakıma kaldırıldı | Nur Subaşı kimdir Oyuncu Nur Subaşı yoğun bakıma kaldırıldı Geçen hafta tatil için gittiği Selanik’te rahatsızlanan ve taksi ile İstanbul’a dönmek zorunda kalan Nur Subaşı’ya zatürre teşhisi konuldu. Florya’da özel bir hastanede tedavi altına alınan 76 yaşındaki Nur Subaşı, yoğun bakımda tedavi görüyor ve oyuncunun hayati tehlikesi bulunuyor

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber