• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  98415
 • down
  USD
  5.7824
 • down
  EURO
  6.4409
 • down
  GBP
  7.5029
 • down
  Altın
  277.449
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 18.03.2016 - 16:11 Yorum : 0

E okul, öğrenci girişi, devamsızlık gün sayısı öğren / E oKul veli bilgilendirme sistemi

E Okul, veli bilgilendirme sisteminde hem not hem de devamsızlık bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz. E Okul veli, bilgilendirme sistemi sayesinde veliler öğrencilerin notlarını, e okul, öğrenci girişi ile devamsızlık gün sayısı rahatlıkla öğrenebilir. E okul, e okul giriş, e okul VBS, 2016 E okul öğrenci Girişi, nasıl yapılır? E Okul nedir ve nasıl çalışır? 2015-2016 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı tüm hızıyla devam ediyor. Öğrenciler yeni dönemde girecekleri sınavlara hazırlanırken, aynı zamanda TEOG, PYBS gibi sınavlarda da hazırlıklar ve çalışmalar devam ediyor. E okul, e okul meb vbs, tüm detaylar haberimizde...

E okul, öğrenci girişi, devamsızlık gün sayısı öğren / E oKul veli bilgilendirme sistemi

E Okul veli, bilgilendirme sistemi sayesinde veliler öğrencilerin notlarını, e Okul, öğrenci girişi, ile devamsızlık gün sayısını buradan öğrenebilir. E-Okul veli bilgilendirme sisteminde hem not hem de devamsızlık bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz. E Okul, e okul giriş, e okul vbs, 2015-2016 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı tüm hızıyla devam ediyor. Öğrenciler yeni dönemde girecekleri sınavlara hazırlanırken, aynı zamanda TEOG, PYBS gibi sınavlarda da hazırlıklar ve çalışmalar devam ediyor. e Okul, e okul MEB Okul Yönetim Bilgi Sistemi ile sınav sonuçları, devamsızlık bilgileri,mezuniyet ve öğretim hayatıyla ilgili bir çok bilgiye kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. 2016 E okul öğrenci Girişi nasıl yapılır? E Okul nedir ve nasıl çalışır?

Bu Aralar E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Yoğun Günler Yaşıyor. Yazılı ve proje notları ile devamsızlık bilgilerini öğrenmek isteyen öğrenci ve veliler sisteme akın etti.
Ayrıca TEOG gibi sınav sonuçlarını da öğrenme imkanınız oluyor. E okul veli bilgilendirme ve yönetim bilgi sistemleri öğretmen, öğrenci ve velilerin işlemlerinde oldukça kolaylık sağlayan uygulamalar haline gelmiştir.

sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı sunucularına girilmektedir.

modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olabulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikden sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.

veli bilgilendirme sistemine girdiğinizde karşınıza ilk olarak bir sayfa gelecektir. Bu sayfada ilk olarak resimde verilen sayıları doğru bir şekilde kodlamanız gerekmektedir. Daha sonra öğrenci TC kimlik numarasını girmelisiniz. Son olarak da öğrenci okul numarasını girdikten sonra tamam butonuna tıklamanız gerekir. Daha sonra açılmış olan sayfadan öğrenci fotoğrafı ile birlikte bazı bilgileri girerek E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilirsiniz. veli bilgilendirme sistemine giriş yaptıktan sonra öğrencinin okulla ilgili tüm bilgilerine ulaşabilir okul ve öğrenci ile ilgili tüm gelişmeleri takip altına alabilirsiniz.

E-Okul veli bilgilendirme sistemi her ne kadar bu alandaki işlemlerimizi kolaylaştırsa da bazı sorunlarla karşılaşılabilmektedir. E-Okul veli bilgilendirme sisteminde karşılaşılan bu sorunlardan bazıları öğrenci listelerinin tam olarak girilememesinden kaynaklanmaktadır. Bu sorun not girişleri yapılmadan düzeltilmelidir. Aksi takdirde öğrenciyi sisteme ekleme şansı kalmayacaktır. E-Okul sistemine öğrencinin aldığı notlar girilemeyecektir. veli bilgilendirme sisteminde sınıfı yanlış girilmiş öğrenci ise not giriş işlemleri başladıktan sonra sınıfı düzeltilemeyecek ve karne alamayacaktır. veli bilgilendirme sisteminde okulların çoğu öğrenciyi sisteme işlemekte ancak öğrenciye ait genel bilgiler ve veli bilgileri gibi bilgileri girmemektedir. veli bilgilendirme sisteminin düzenli bir şekilde çalışabilmesi için öğrenciye ait bilgilerin eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir. E-Okul veli bilgilendirme sisteminde öğrenciye ait bilgilerin yanlış girilmesi büyük sıkıntılara yol açabilmektedir. E-Okul veli bilgilendirme sisteminde Milli Eğitim Bakanlığının genelgelerde vermiş olduğu günlük bilgilerin (devamsızlık vb.) her gün girilmesi gerektiği talimatı oldukça önem taşımaktadır. veli bilgilendirme sisteminin düzenli çalışabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığının göstermiş olduğu genelgelere uyulması gerekmektedir. veli bilgilendirme sisteminde karşılaşılan bu sorunlar sisteme girilen yanlış bilgi veya eksik bilgilerden kaynaklanmaktadır. veli bilgilendirme sistemi, bilgiler doğru girildiğinde aksamadan çalışan bir uygulamadır.

E-OKUL NEDİR?

e-Okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içerir.

E OKUL VBS BÖLÜMLERİ

Sol tarafta öğrenci bilgileri sekmesi yer almaktadır. Bu sekmeden öğrenciyle alakalı aradığınız bütün bilgilere ulaşabilirsiniz. veli bilgilendirme sisteminde öğrenci bilgileri kısmında ilk olarak ''Duyurular'' sekmesi yer almaktadır. Duyurular sekmesinden okulla alakalı veya öğrencileri ilgilendiren bazı duyurulara ulaşabilmektesiniz. veli bilgilendirme sisteminde ikinci sekmede ise ''Not Bilgisi'' bulunmaktadır. l veli bilgilendirme sisteminin neredeyse kuruluş amacını taşıyan bu sekmede ise öğrencinin her bir dönemine ait sınav notları yer almaktadır. Sınav notları haricinde öğretmenlerin verdiği sözlü notları, proje veya ödev notları da bulunmaktadır. veli bilgilendirme sisteminde diğer bir sekmede ise ''Haftalık Ders Programı'' bilgisi sunulmaktadır. Bu sekmede öğrencinin okulda gireceği derslerin saati ve sıraları verilmektedir. Ayrıca bu derslere giren öğretmenlerin de isimleri bulunmaktadır. veli bilgilendirme sisteminde bir sonraki sekmede ise ''Sınav Tarihleri'' yer almaktadır. Bu sekmede ise öğrencinin gireceği sınavların tarihleri yer almaktadır. veli bilgilendirme sistemi önceki dağınık olan bu tarihler, notlar ve program veli bilgilendirme sistemi ile düzene girmiştir. veli bilgilendirme sisteminde diğer bir sekme ise ''Aldığı Belgeler'' sekmesidir. Bu sekmede öğrencinin dönem sonlarında aldığı belgeler girilmiştir. veli bilgilendirme sisteminin bir kolaylığı da ''Yıl Sonu Notları'' sekmesinde karşımıza çıkmaktadır. Bu sekmede öğrencinin yıl sonundaki not ortalamaları bulunmaktadır. veli bilgilendirme sisteminin bir diğer sekmesinde ise öğrencinin ''Ortalama Yükseltme Puanları'' vardır. Bu sekmede öğrencinin kaldığı derslere ait girdiği sınavda aldığı notları veya yükseltmek istediği dersin sınavında aldığı notu görebilmekteyiz. Ayrıca bu bilgilerin dışında öğrencinin bu derslerden geçtiğini veya kaldığını da öğrenebilmekteyiz. l veli bilgilendirme sisteminde alt tarafta bulunan ''e-KARNE'' sekmesinden öğrencinizin tam anlamıyla karnesine ulaşabilmektesiniz. veli bilgilendirme sisteminin sunduğu bir diğer kolaylık ise ''Seçmeli Ders Seçim İşlemleri'' sekmesinde karşımıza çıkmaktadır. Bu sekmede öğrenciler, seçmek istediği dersi kolaylıkla internet üzerinden online olarak seçebilmektedirler. Seçmeli derslerin internet üzerinden seçilebilmesi öğrenciler açısından büyük bir avantajdır.

E-OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ

Bu sistemden sadece öğretmen ve öğrenciler faydalanabilmektedir. Veli ve öğrencilerin girmesi mümkün değildir. Bu uygulama ile yöneticiler; öğrenci nakil işlemleri, yeni kayıt işlemleri, kayıt yenileme işlemleri ve kayıt silme işlemlerini çok kolaylıkla yapabilmektedir.

EMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) veli bilgilendirme sistemi ve yönetim bilgi sistemi tasarımı değişti. Daha önce sisteminde yaşanan sorunlar artık daha az yaşanacak. Sisteme daha önce farklı tarayıcılardan girmek imkansızdı. Ancak yeni tasarımda bu sorun aşılmış. Peki sisteminde neler değişti?

-Artık farklı tarayıcılardan sisteme sorunsuzca giriş yapabilirsiniz

– Tasarım gözü yormayan ve sade bir hale getirildi.

– Eski tasarımda yer alan büyük boyutlu ve geç yüklenen grafik dosyaları yerini daha hızlı olanlarına bıraktı.

– mobil girişi daha önce sorunlu idi, ancak şu an tam manasıyla sisteme mobil uygulamalardan tam anlamıyla girmek mümkün

– IOS ve Android uygulamaları geliştirildi.

– Artık giriş sayfasında , sizi ilgilendiren haber ve duyuruları da görebileceksiniz.

– Tüm tarayıcı sorunları giderilmiş, mobil erişim tam anlamıyla sağlanmıştır.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber