• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  98415
 • down
  USD
  5.7824
 • down
  EURO
  6.4409
 • down
  GBP
  7.5029
 • down
  Altın
  277.449
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 31.12.2015 - 15:51 Yorum : 0

E Okul Veli Bilgilendirme Giriş Sistemi tıkla öğren // e okul, giriş davamsızlık ve karne notu sorgula

E -Okul Veli Bilgilendirme Giriş Sistemi, e okul, e okul veli, e okul giriş, e okul karne notu, e okul takdir teşekkür hesaplama, e okul devamsızlık, e -okul vbs, e okul mobil, E-Okul yönetim ve e okul veli bilgilendirme sistemi öğrenci ve velilerin işlerini öğrenmek oldukça kolaylaştırmış durumda. E -Okul yönetim bilgi sistemi ve ve bilgilendirme sistemleri hakkında detaylı bilgi edinmek için haberimizi inceleyebilirsiniz. Okulların kapanmasına az bir süre kaldı. Öğrenciler ve veliler karne notlarını merak ediyor. E-okul üzerinden notlarınızı buradan öğrenebilirsiniz. İşte e-okul detayları...

E Okul Veli Bilgilendirme Giriş Sistemi tıkla öğren // e okul, giriş davamsızlık ve karne notu sorgula

E -Okul Veli Bilgilendirme Giriş Sistemi, e okul, e okul veli, e okul giriş, e okul karne notu, e okul takdir teşekkür hesaplama, e okul devamsızlık, e -okul vbs, e okul mobil, E -Okul yönetim ve e okul veli bilgilendirme sistemi öğrenci ve velilerin işlerini öğrenmek oldukça kolaylaştırmış durumda. E -Okul yönetim bilgi sistemi ve ve bilgilendirme sistemleri hakkında detaylı bilgi edinmek için haberimizi inceleyebilirsiniz. Okulların kapanmasına az bir süre kaldı. Öğrenciler ve veliler karne notlarını merak ediyor. E-okul üzerinden notlarınızı buradan öğrenebilirsiniz.

Okulların kapanmasına az bir süre kaldı. Öğrenciler ve veliler karne notlarını merak ediyor. E-okul veli bilgilendirme sistemi giriş detayları haberimizde. E-Okulda bu aralar trafik iyice yoğunlaştı. Okulların ilk döneminin bitmesine az zaman kala e-Okul'da öğrenciler son notlarını takip etmek için çok fazla zamanlarını harcıyorlar. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine (VBS) giriş ekranı ile bir çok lise ve ilköğretim bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

NELER ÖĞRENİLİR?

e-Okul Duyurular ile: Okul yöneticileri ya da öğretmenler tarafından size ulaştırmak istenilen duyurular yer almaktadır. Bireysel bazda ya da toplu duyurular,

e-Okul Ders Programı: Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı,

e-Okul Devamsızlık Bilgileri: Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar,

e-Okul Not Bilgileri: Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar,

e-Okul Sınav ve Proje Bilgileri: Öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihler,

e-Okul Öğrenci T.C. Kimlik No: İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. T.C. Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır.e-Okul Öğrenci Okul No: Okula kayıt sırasında verilen numaradır.Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır.Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesi gerekir.

NASIL SORGULANIR?

Öğrenci yada Veli e okul'un sağladığı bilgilere nasıl ulaşır.

1- Numaralı bölgeye Güvenlik Kodunu yazın.

2- Numaralı bölgeye öğrencinin TC. Kimlik numarasını giriniz.

3- Numaralı bölgeye de öğrencinin Okul Numarası'nı girerek öğrencinin tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Okullar açıldı. Eskiden böyle şeyler yoktu, ama şimdi veliler çocuklarını e okul ile takip ediyor. Çocuklarının devamsızlıklarını ve ders notlarını görebilen veliler, SBS sonuçlarını da e-okul vasıtasıyla öğreniyorlar. Teknoloji geliştikçe her şey daha bir kolay, daha bir güzel oluyor. İşte bunun son örneği e okul. Öğrenci velileri çocuklarının okul durumlarıyla ilgili son duruma e okul vasıtasıyla ulaşarak, içleri ferah bir şekilde her şeyi öğrenebiliyorlar.

E-OKUL HAKKINDA

e-Okul Nedir?

e-Okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içerir.

e-Okulun Kapsamı

* Şu anda e-Okul modülüne tüm resmi ve özel ilköğretim okulları, anaokulları ve özel eğitim okulları giriş yapmaktadır. İleride ortaöğretim kurumlarının da sisteme dahil edilmesi düşünülmektedir.

e-Okulda Neredeyiz?

* Şu an itibariyle öğrencinin okula kaydı, dosya bilgilerinin ve resminin sisteme işlenmesi, nakil alma ve nakil verme işlemleri, devamsızlık girişi ve devamsızlık takibi, okulun ders programının, okutulacak derslerin ve dersi okutacak öğretmenlerin bilgilerinin işlenmesi, sınav tarihleri ve gelişim raporu işlemleri e-okul sistemi üzerinden yapılabilmektedir.

e-Okulda Neler Olacak?

* Kısa vadede öğrencilerin sınav ve projelerden aldıkları notların sisteme işlenmesi, öğrenciye karne, takdir, teşekkür gibi belgelerin verilmesi ile ilgili ekranlar devreye alınacaktır.

* Orta ve uzun vadede ise öğrencilerin bedensel gelişim grafiklerinin sistemden alınabilmesi, aşı kartlarının sisteme işlenmesi gibi, bir ilköğretim okulunda öğrencilerle ilgili olarak yapılan tüm iş ve işlemleri yapabilmek için oldukça detaylı ekranlar eklenecektir.

* Ayrıca sistem öğrenci velilerine de açılacak olup, bir öğrenci velisinin öğrenciye ait notları, gelişim raporlarını ve devamsızlık durumunu internet üzerinden takip edebilmesi sağlanacaktır.

Veli Bilgilendirme Sisteminde Karşılaşılan Bazı Sorunlar

E-Okul veli bilgilendirme sistemi her ne kadar bu alandaki işlemlerimizi kolaylaştırsa da bazı sorunlarla karşılaşılabilmektedir. E-Okul veli bilgilendirme sisteminde karşılaşılan bu sorunlardan bazıları öğrenci listelerinin tam olarak girilememesinden kaynaklanmaktadır. Bu sorun not girişleri yapılmadan düzeltilmelidir. Aksi takdirde öğrenciyi sisteme ekleme şansı kalmayacaktır. E-Okul sistemine öğrencinin aldığı notlar girilemeyecektir. E-Okul veli bilgilendirme sisteminde sınıfı yanlış girilmiş öğrenci ise not giriş işlemleri başladıktan sonra sınıfı düzeltilemeyecek ve karne alamayacaktır. E-Okul veli bilgilendirme sisteminde okulların çoğu öğrenciyi sisteme işlemekte ancak öğrenciye ait genel bilgiler ve veli bilgileri gibi bilgileri girmemektedir. E-Okul veli bilgilendirme sisteminin düzenli bir şekilde çalışabilmesi için öğrenciye ait bilgilerin eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir. E-Okul veli bilgilendirme sisteminde öğrenciye ait bilgilerin yanlış girilmesi büyük sıkıntılara yol açabilmektedir. E-Okul veli bilgilendirme sisteminde Milli eğitim Bakanlığının genelgelerde vermiş olduğu günlük bilgilerin (devamsızlık vb.) her gün girilmesi gerektiği talimatı oldukça önem taşımaktadır. E-Okul veli bilgilendirme sisteminin düzenli çalışabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığının göstermiş olduğu genelgelere uyulması gerekmektedir. E-Okul veli bilgilendirme sisteminde karşılaşılan bu sorunlar sisteme girilen yanlış bilgi veya eksik bilgilerden kaynaklanmaktadır. E-Okul veli bilgilendirme sistemi, bilgiler doğru girildiğinde aksamadan çalışan bir uygulamadır.

E-Okul Tasarımı Yenilendi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) e-okul veli bilgilendirme sistemi ve e-okul yönetim bilgi sistemi tasarımı değişti. Daha önce e-okul sisteminde yaşanan sorunlar artık daha az yaşanacak. Sisteme daha önce farklı tarayıcılardan girmek imkansızdı. Ancak yeni tasarımda bu sorun aşılmış.

-Artık farklı tarayıcılardan sisteme sorunsuzca giriş yapabilirsiniz

– Tasarım gözü yormayan ve sade bir hale getirildi.

– Eski tasarımda yer alan büyük boyutlu ve geç yüklenen grafik dosyaları yerini daha hızlı olanlarına bıraktı.

– Mobil girişi daha önce sorunlu idi, ancak şu an tam manasıyla sisteme mobil uygulamalardan tam anlamıyla girmek mümkün

– E-okul IOS ve Android uygulamaları geliştirildi.

– Artık e-okul giriş sayfasında , sizi ilgilendiren haber ve duyuruları da görebile


E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ
E-okul veli bilgilendirme sistemi E-Okul sisteminin bir koludur. E-Okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde veliler ve öğrenciler bilgi edinirler. Veliler, velisi bulundukları öğrenci hakkındaki bilgileri (devamsızlık, not bilgisi vb. ) E-Okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde edinirler. Bu sayede anne babalar çocuklarının hangi dersten başarılı olup olmadıklarını öğrenirler ve çocuklarını buna göre yönlendirirler. E-Okul veli bilgilendirme sistemi özellikle çalışan ailelerin yüzünü güldüren bir sistemdir. Çalışan anne ve babalar işleri dolayısı ile çocuklarının okullarına gidip dersleri ile çok ilgilenemezler. Bu durumda E-Okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde çocuklarının derslerinden haberdar olabilirler. Ayrıca E-Okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde okula gitmeyip ailesine okula gidiyorum diye yalan söyleyen öğrenciler de artık bu yalanı söyleyemezler. Çünkü aileler E-Okul veli bilgilendirme sistemi ile öğrencilerin okula gidip gitmediklerini, hangi gün okulda olmadıklarını rahat bir şekilde öğrenebilirler. Velilerin ve öğrencilerin bu bilgileri edinebilmeleri için neler yapmaları gerektiğini de ayrıntılı bir şekilde anlatacağız. Ancak tabiki her internet uygulamasında olduğu gibi E-Okul veli bilgilendirme sisteminde de giriş yapabilmek için bazı bilgileri bilmek ve o bilgilerin gerekli yerlere girilmesi gerekir.
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Nasıl Giriş Yapılır?
•    Öğrencilerin ya da velilerin E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapabilmeleri için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın E-Okul veli bilgilendirme sistemi sayfasına giriş yapmaları gerekmektedir.
•    Sayfaya giriş yaptıktan sonra veli bilgilendirme sistemi giriş sayfası karşınıza çıkacaktır.
•    Açılan sayfada ilk olarak bilgi edinilmek istenen öğrencinin T.C. kimlik numarası girilmelidir.
•    Ardından öğrencinin okul numarası gerekli kutucuğa girilmelidir.
•    Daha sonra ise kutucuğun yan tarafında görmüş olduğunuz rakamları, resimdeki rakamlar yazan kutucuğa giriniz. Eğer rakamları tam olarak okuyamadıysanız ya da tam olarak göremediyseniz yenileme imkanınız da vardır. Kutucuğun kenarındaki çöp adam işaretine tıklayarak resimlerde görmüş olduğunuz rakamları değiştirebilirsiniz.
•    Bu işlemleri doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra giriş butonuna tıklayarak E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş işleminizi başarı ile tamamlamış olacaksınız.
E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi İçeriği
E-okul veli bilgilendirme sistemi, E-Okul öğrenci bilgilerinden oluşmaktadır. E-Okul öğrenci bilgileri de kendi içerisinde 14 başlıktan oluşmaktadır. Bu başlıklar şunlardır :
1.    E-okul Duyurular : E-Okul veli bilgilendirme sisteminde karşınıza çıkan ilk bölümdür. Bu bölümde okul ile ilgili önemli duyuruların öğrencilere ulaştırılması amaçlanır.
2.    E-okul Haftalık Ders Programı : E-okul haftalık ders programı bölümü sayesinde öğrencinin haftanın hangi günleri hangi saatlerde dersinin olduğu ya da hangi günler hangi saatlerde dersinin boş olduğunu öğrenebilirsiniz.
3.    E-okul Not Bilgisi : E-okul not bilgisi bölümü ile veliler öğrencilerin derslerden almış oldukları notları öğrenebilirler. Öğrenci hangi dersten hangi notu aldı, girmiş olduğu sınavlardan hangisi açıklandı bunları öğrenebilir. Öğrenci ya da velisi performans ödevlerinden hangi puanları aldığı ve uygulama ödevlerinden almış olduğu notları öğrenebilir.
4.    E-okul Devamsızlık Bilgisi : Öğrencinin hangi günler ne zaman okula gidip gitmediğini öğrenmeyi sağlar. Ailelerin çocuklarını merak ettiklerinden dolayı, onların derse gidip gitmediklerini takip etmek için en çok yararlandıkları seçeneklerden bir tanesidir.
5.    E-okul Sınav Tarihleri : Öğrencilerin hangi gün hangi dersten sınava gireceklerini gösterir. Bu sayede öğrenciler sınavlarının ne zaman olacağını öğrenip buna göre çalışmalarını ayarlayabilirler.
6.    E-okul Aldığı Belgeler : E-okul aldığı belgeler sayesinde veliler öğrencilerin hangi dönem hangi belgeleri aldığını öğrenebilirler. Bu uygulama sayesinde sahte takdir belgesi ve teşekkür belgesi yapımı da engellenmiş olur.
7.    E-okul Ortalama Yükseltme Puanları : Bu uygulama sayesinde veliler öğrencilerin ortalama yükseltme sınavından kaç puan aldıklarını öğrenebilirler.
8.    E-okul Yıl Sonu Notları : Öğrencilerin yıl boyunca almış oldukları notların ortalamalarını gösterir.
9.    E-okul Meslek Lisesi Alana Geçiş Sonuçları : Meslek lisesinde okuyan öğrencilerin 1. Sınıfı tamamladıktan sonra uzmanlık alanlarının belirlenip seçildiği bilgileri içeren bölümdür.
10.    E-okul Teknik Lise Geçiş Sonuçları : Teknik lisede okuyan öğrencilerin geçiş ve başvuru sonuçlarının yer aldığı bölümdür.
11.    E-okul Nakil Durumu : Öğrencinin okullar arasında yapmış olduğu nakil işlemleri belirten bölümdür.
12.    E-okul E-Karne : Öğrencilerin yıl sonunda okuldan almış oldukları kağıt şeklindeki karnelerin bilgisayar üzerinden de görülebilmesi için yapılmış olan sistematik karnedir.
13.    E-okul Sınav Bilgileri : E-okul sınav bilgileri bölümü sayesinde öğrencinin okumuş olduğu yıllar boyunca almış olduğu notları görmek mümkündür.
14.    E-okul Seçmeli Ders Bilgileri : Öğrencinin kendisi karar vererek seçecek olduğu seçmeli dersleri seçmesini sağlayan bölümdür.

 

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber