• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  96181
 • up
  USD
  5.7126
 • up
  EURO
  6.3284
 • up
  GBP
  6.9062
 • up
  Altın
  276.253
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 25.11.2014 - 14:22 Yorum : 0

Facebook kullananlar dikkat! Bu tuzağa düşmeyin

İnternet üzerinde artan kitle ile beraberinde güvenlik zafiyetlerini de getiriyor. Nfinity Games dolandırıcılığı da bunlardan sadece biri.

Facebook kullananlar dikkat! Bu tuzağa düşmeyin

Finansal işlemleri dahi internet üzerinden rahat bir şekilde yapmaya başlayan kullanıcıların güvenlikleri konusunda oldukça dikkat etmeleri gerekiyor. Özellikle sosyal medya devi Facebook üzerinden kullanıcıları tuzağa düşürmeye çalışan dolandırıcılar her geçen gün yeni yöntemler denemeye devam ediyor.Her geçen gün artan internet kullanıcısı nüfusu ve buna bağlı olarak internet üzerinde çoğalan sanal alışverişler beraberinde güvenlik zafiyetlerini de getiriyor. İnsanları dolandırmanın en kolay yolunu Facebook üzerinden sağlayan saldırganlar, kullanıcının hesabını çalıyorlar ve sonrasında hesabın sahibi adına arkadaşlarından kontör yada para talebinde bulunabiliyorlar.
Dolandırıcıların yeni yöntemleri ise Teknosa hediye çeki oldu. Kullanıcının hesabını çalan hırsız, kullanıcının arkadaşlarına, “Teknosa'dan hediye çeki göndereceğim telefonunu verir misin?” diyor ve aldığı telefona mesaj gidiyor. O mesaja EVET yazıp yollandığında ise, cevaplayan kişiye 44 TL ücret kesiliyor.
Hesabı ele geçiren hırsız, kullanıcıların arkadaşlarıyla sanki kullanıcının kendisiymiş gibi konuşarak, mesaja EVET olarak yanıt vermesini sağlıyor. Bu yanıtı veren kullanıcının faturasına ise hemen 44 TL borç düşüyor.
Eğer sizde böyle bir durumda karşılaşırsanız, Facebook hesabından Ayarlar > Güvenlik ve Giriş yaptığın yerler bölümünden dolandırıcının IP adresini alarak savcılığa şikayette bulunabilirsiniz.

Ayrıca Nfinity Games'in adres ve telefon bilgisi şöyle;

MASLAK MH.AHİ EVRAN CD.POLARİS PLAZA N.1 K.15 ŞİŞLİ

Telefon: (212)233-43-71

Konuyla ilgili yaşadıkları sorunu Şikayet Var sitesinde belirten bazı örnekleri aşağıda bulabilirsiniz.

Pb.nfinitygames.com Mikro Ödeme İle Yapılan Sipariş İptal Edilmiyor!

Tuğba Ç. | 13 Şubat 2014 13:10

Benim bir akrabamın Face'mi ele geçirip oradan bana o kişiymiş gibi konuşup bu bilgilerle numaramı isteyip sms attılar. 5523 de 11.02.2014 19:03 de geldi, dedim burada bir tutar yazıyor dedim karşı tarafta reklam mesajıdır canım tamamen ücretsizdir bir şey olursa ben vereceğim söz hemen EVET de cevapla dedi, bende karşı taraf tanıdığım akrabam olduğu için cevapladım.

5 dakika geçmeden Face'nin ele geçirildiğini duydum lütfen yardım edin. Şimdi yanlışlıkla 168 gibi bir tutarı gereksiz yere ödemek istemediğim için gereğini sizin tarafınızdan yapılmasını arz ediyorum.

Pb.nfinitygames.com Tarafından Yanıltıldım!

Mahmut B. | 14 Kasım 2014 11:00

Arkadaşlar bende bu gün bu oyuna geldim. Bir arkadaştan messengerdan mesaj geldi telefon numaranı yaz Teknosa'dan indirim çeki yollayayım diye bende arkadaşa güvendim yazdım. Mesaja evet yaz dedi yazdım ikinci defa yine evet yaz dedi bu defa şüphelendim yazmadım. Faturama baktım uçmuş.

Pb.nfinitygames.com Arkadaşımın Facebook Hesabına Girip Paramı Aldı.

Aysegul K. | 05 Kasım 2014 10:11

Arkadaşımın Facebook hesabını ele geçirip gönderdiği mesaja evet yazmamı isteyerek 84 liralık bir ödeme yaptırdılar. Bu faturayı ödemeyi reddediyorum ve firma hakkında gereğinin yapılmasını istiyorum.

Pb.nfinitygames.com Çalıntı Facebook Hesabından 7979 İle Sms Onayı İstendi

Süheyla A. | 18 Kasım 2014 09:00

Arkadaşım Facebook hesabını çaldırmış, mesajında sana hediye gönderiyorum, içeriğine bakmadan onayla yazılıydı. 7979'dan SMS geldi ve arkadaşım zannettiğim için onayladım. Sonra küfür etmeye başladı. O zaman hesabın başkasının kullanımında olduğunu anladım. Avea müşteri hizmetlerini aradım, onay vermişsiniz iptal edemeyiz dedi. Haksız kazanç elde edildi. İptal için 7979'a SMS attım, destek sayfasından e-posta da gönderdim, 3 pay ödeme işlemi için hiçbir yanıt gelmedi. Paramın tamamen iadesini istiyorum. 

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber