• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  98415
 • down
  USD
  5.7824
 • down
  EURO
  6.4409
 • down
  GBP
  7.5029
 • down
  Altın
  277.449
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 28.12.2018 - 20:03 Yorum : 0

Hac Kuraları Çekildi mi? Hac Kuraları açıklandı mı? 2019 HAC KURA SONUCU SORGULAMA

HAC kuraları çekildi mi? 2019 Hac kuraları açıklandı mı? NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmek için başvuruda bulunan 2 milyon 213 bin 835 hacı adayının hac kuraları yarın çekilecek.

Hac Kuraları Çekildi mi? Hac Kuraları açıklandı mı? 2019 HAC KURA SONUCU SORGULAMA

HAC Kuraları Çekildi mi? 2019 HAC kuraları ne zaman açıklanacak? Açıklandı mı? Hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmek için başvuruda bulunan 2 milyon 213 bin 835 hacı adayının  hac kuraları yarın çekilecek. Hac kura çekimi yarın gerçekleştirilecek. İslamın 5 şartı arasında yer alan 'Hacca Gitmek' ibadetini yerine getirmek isteyen Hacı adayları kura çekimi için heyecan içinde. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından kura çekiminin 28 Aralık'ta yapılacağı bildirilmişti. Peki, hac kura çekimi saat kaçta başlayacak? 2019 Hac kura sonuçları saat kaçta açıklanacak? İşte ayrıntılar...

HAC KURA ÇEKİMİ SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK?

Kutsap topraklara gitmek ve hac ibadetini yerine getirmek isteyen hacı adayları için kura çekimi 28 Aralık 2018 Cuma günü saat 15.00'de başlayacak.

Kura çekimi tamamlandıktan sonra sonuçlar aynı gün içerisinde internet üzerinden adayların erişimine açılacak. Hacı adayları, kura sonuçlarına Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi internet adresi üzerinden ulaşabilecek.

Kesin kayıt ne zaman?

Hac kura sonuçları açıklandıktan sonra kesin kayıt ile ilgili detaylı bilgiler daha sonra Diyanet tarafından yayınlanacak.

KURA ÇEKİMİ VE SONUÇLARIN İLAN EDİLMESİ


a) Hac kuraları, 28 Aralık 2018 cuma günü saat 15:00'da çekilecek ve aynı gün internetten ilan edilecektir.

b) 2019 yılı hac ücretleri Suudi Arabistan Riyali (SAR) olarak tahsil edilecektir.

c) Kesin Kayıtla ilgili detaylı bilgiler bilahare ilan edilecektir.

1- Oda Tercihli Konaklama Türü

a. Mekke-Medine'de oda içinde banyo-tuvalet, buzdolabı, yatağı bulunan, asansör sayısı yeterli, lobisi, müstakil yemekhane salonu bulunan, ortak kullanım mekânları hacı sayısına göre yeterli oda kapasitelerine ve belirli oranlarda 2, 3 ve 4 kişilik odalarda,

b. Mekke'de Mescid-i Haram'a en fazla 7 km. Medine'de ise Merkeziye'de veya Mescid-i Nebevi'ye en fazla 700 metre mesafede yer alan binalarda,

c. Mekke ve Medine'de binalarda her bir odada asgari 4 m² 'ye 1 kişi düşecek şekilde konaklama yaptırılacaktır.

d. Mekke'de hacıların otellerden Kabe'ye ulaşımları ücretsiz olarak otobüslerle ring usulü yapılacaktır. (Bu hizmet Suudi Arabistan Mekke trafik komisyonu tarafından 4-15 zilhicce tarihleri arasında verilememektedir.)

e. Yemekler; sabah kahvaltısı, öğle öğünü için kumanya paketi ve akşam yemeğinin tabildot
şeklinde verilecektir.

f. Hac Süresi uçak programına göre ortalama 35-45 gün arası planlanmaktadır.

g. Medine'de konaklama süresi 4-6 gün arasında planlanmaktadır.

h. Hac kesin kayıt ücretleri Suudi Arabistan Krallığı Hac ve Umre Bakanlığı ile yapılacak olan
protokol toplantısı sonrasında belirlenecektir.

i. Ancak vatandaşlarımızın hac konaklama tür tercihlerini kendilerine uygun kategoride yapabilmeleri için Oda Tercihli Konaklama Türünün fiyatı (odada kalınan kişi sayısına göre) takribi: 15.000-21.000 SAR olarak belirlenmiştir.

2- Otel Konaklama Türü

Mekke ve Medine standartlarına göre günlük oda temizliği, çarşaf ve havluların değişimi vb. hizmetleri veren 4 ve 5 yıldızlı otellerde, 2 veya 3 kişilik odalarda konaklama yaptırılacaktır. Organizasyonun; otellerin Mescid-i Haram'a ve Mescid-i Nebevi'ye olan takribi uzaklıklarına ve verilen hizmetlere göre aşağıda belirtildiği şekilde 2 ayrı kategoride düzenlenmektedir.

1. Otel-1 konaklama türünde; Mekke'de Mescid-i Haram'a en fazla 500 metre mesafede, Medine'de ise Merkeziye'de bulunan yıldızlı ve 3 öğün açık büfe yemek hizmeti veren otellerde ve sürenin uçak programına uygun olarak 13 - 18 gün aralığında konaklama yaptırılacaktır.

2. Otel-2 konaklama türünde; Mekke'de Mescid-i Haram'a en fazla 1000 metre mesafede, Medine'de ise Merkeziye'de yer alan yıldızlı ve 2 öğün açık büfe yemek hizmeti veren otellerde ve sürenin uçak programına uygun olarak 14 - 25 gün aralığında konaklama yaptırılacaktır.

Otel konaklama türlerinde (Otel 1 / Otel 2) otel ve oda kapasite sayıları sınırlı olup, kesin kayıt hakkı kazananların kayıtları otel ve oda boşluklarına göre yapılacaktır.

"Otel Konaklama Türü" otellerin Kabe'ye yakınlığı ve verilen hizmetler sebebiyle "Oda Tercihli Konaklama Türü'"nden daha pahalıdır ve fiyat aralığı serbest bırakılmıştır.

.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber