• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  97870
 • down
  USD
  5.832
 • down
  EURO
  6.4977
 • down
  GBP
  7.5574
 • down
  Altın
  279.122
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 01.09.2015 - 10:47 Yorum : 0

KYK Yurt Sonuçları açıklandı mı? 2015 KYK Yurt Sonuçları sorgula

En çok merak edilen 2015 KYK yurt sonuçları açıklandı mı? Kredi ve Yurtlar Kurumu 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılında yurt hizmetlerinden yararlanmak isteyen öğrencilerin başvuru sonuçlarını açıklıyor. Peki KYK yurt sonuçları ne zaman açıklanır? İşte detaylar...

KYK Yurt Sonuçları açıklandı mı? 2015 KYK Yurt Sonuçları sorgula

Günlerdir merakla beklenen KYK yurt sonuçları açıklandı mı? Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı olan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvuruları 27 Ağustos tarihinde tamamlanmıştı. Öğrenciler şimdi de yurt başvuru sonuçlarının açıklanmasını heyecanla bekliyor. Peki KYK yurt sonuçları ne zaman açıklanacak? Üniversitelere yeni kayıt yaptıran öğrenciler eğitimlerini KYK yurtlarından devam ettirmek için başvuruda bulundu. Yurt imkanlarını yanı sıra Burs ve Kredi olanakları ile ilgili açıklama yapıldı. KYK başvuru tarihlerini haberimizde sizlerle paylaştık. İşte KYK burs, kredi ve yurt sonuçları ile ilgili en son gelişmeler.

KYK Burs ve Kredi Başvurusu Ne Zaman?
Üniversitelerin açılmasını bekleyen öğrencilerden bazıları ise maddi sıkıntı yaşayabilir. Devlet maddi sıkıntı çeken öğrenciler içinde burs ve kredi desteği vermektedir. Öğrenciler burs ve kredi başvurusunda bulunarak devletin verdiği kredi ve burslardan yararlanabilir. Devlet burs ve kredi işlemleri içinde kredi ve yurtlar kurumunu görevlendirmiştir. Öğrenciler bütün kredi ve burs işlemlerini kredi ve yurtlar kurumundan halledebilir. Kredi ve yurtlar kurumu burs ve kredi başvurularının 1 ekimden itibaren başlayacağını duyurmuştur.
 
Yani başvuruda bulunacak olan öğrenciler 1 ekimden itibaren kredi ve yurtlar kurumunun internet sitesinden başvurularını gerçekleştirebilir. Devletin öğrencileri sunduğu 2 tip burs vardır. Öğrencinin durumuna göre ya geri ödemeli yada geri ödemesiz burs vardır. Öğrenci burs başvurusu yaptıktan sonra ve başvurular açıklandıktan sonra öğrenciye ya geri ödemeli yani kredi yada geri ödemesiz yani burs bağlanmaktadır. Öğrenciler bu yatan kredi ve burslar sayesinde geçinme sorununu halledebilir.
 
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü e-devlet sisteminde dahil olduğu için yurt ve burs başvurusunu E-Devlet sistemi ile de gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sisteminden işlem gerçekleştirebilmek için öncelikle E-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. E-Devlet sistemine E-Devlet ana sayfasında yer alan sisteme giriş linkini tıkladıktan sonra giriş yapabilirsiniz. Açılan sayfada E-Devlet sistemine 4 farklı giriş yolu bulunmaktadır. Bu giriş yollarından herhangi bir tanesini seçerek sisteme giriş yapabilirsiniz. E-Devlet şifresi ile giriş yolunu seçtikten sonra sisteme T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra E-Hizmetler bölümünden Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünü bulmalısınız ve alt seçeneklerinden yurt ve burs başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz
 

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber