• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  108659
 • up
  USD
  5.752
 • up
  EURO
  6.3849
 • down
  GBP
  7.5635
 • down
  Altın
  272.764
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 03.02.2016 - 11:16 Yorum : 0

Öğretmen atama başvuruları 2016, MEBBİS sorgu ekranı - Öğretmen atama başvuruları nasıl yapılır

Öğretmen atama başvuruları, başladı. 2016 Öğretmen atama başvuruları, MEBBİS sorgu ekranı, Öğretmen atama başvuruları nasıl yapılır, Öğretmen ilk atama başvuru ekranı ilkatama.meb.gov.tr'de. Öğretmen atamaları, Şubat ayı başvurusu yapmak için haberimizi önceleyin. Öğretmen yeniden atama ekranı MEBBİS mebbis.meb.gov.tr'de.

Öğretmen atama başvuruları 2016, MEBBİS sorgu ekranı - Öğretmen atama başvuruları nasıl yapılır

Öğretmen atama başvuruları, başladı. Öğretmen atama başvuruları için heyecan durukta... Şubat 2016 öğretmen atama başvuru ekranı MEB tarafından aktif edildi. Öğretmen atama başvuruları nasıl yapılır, 2016 Öğretmen atama başvuruları, MEBBİS sorgu ekranı, Öğretmen adayları Şubat 2016 öğretmen atama başvurularını bugünden itibaren ilkatama.meb.gov.tr ve MEBBİS'in mebbis.meb.gov.tr adreslerinden yapabilirler. 
Öğretmen atama başvuru tarihleri son gün 8 Şubat 2016 Pazartesi günü. 
ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURU NASIL YAPILIR?

https://ilkatama.meb.gov.tr/

ŞUBAT ATAMA BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mezuniyetleri birden fazla alana kaynak teşkil eden adaylar, atanabilecekleri alan için öngörülen KPSS sonucu esas alınmak üzere sadece bir alana başvuruda bulunabilecek. Başvurular, elektronik ortamda alınacak. Bu kapsamda, başvuru sayfası "ilk atama", "yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama" ve "milli sporcuların ataması" şeklinde ayrı ayrı düzenlendi.
 
Adaylar durumlarına uygun atama çeşidini seçerek http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki "Elektronik Başvuru Formunu" kullanarak yapacak. İlk atama ve milli sporcuların atanması kapsamında aday öğretmen olarak atanacakların başvuruları iki aşamalı olarak alınacak. Adaylar, 2-8 Şubat'ta ilk başvuru kapsamında eğitim kurumu tercihi yapacak, ikinci aşamada ise 15-18 Şubat'ta yetiştirilmek üzere görev yapacakları illeri tercih edecek.
 
İlk atama ve milli sporcu kapsamında aday öğretmen olarak atanacaklar, birinci aşamada en fazla 40 eğitim kurumu, ikinci aşama başvurularında ise yetiştirilmek istedikleri en fazla 10 il tercihinde bulunacak.
 
Atamalar, 11 Şubat'ta elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Aday o¨gˆretmenlerin yetis¸tirilmek u¨zere il emrine atamaları 19 S¸ubat'ta yapılacak, ildeki go¨rev yerleri ise 25 S¸ubat'ta valiliklerce belirlenecek.

Yukarıdaki bağlantıya tıkladığınızda öğretmen atamaları için gerekli olan sayfaya ulaşabileceksiniz. Bu sayfa üzerinden öncelikli olarak sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Sistem üzerinde 4 farklı seçenek bulunmaktadır.
Bunlardan birincisi, sisteme giriş yapabileceğiniz paneldir.
Sistem üzerinden giriş butonuna bastığınızda;
Güvenlik kodu,
T.C. kimlik numarası
Nüfus cüzdanı cilt no
Yakınınızdan birine ait T.C. kimlik numarasını yazarak sistem üzerinden giriş yapabilirsiniz.
Sisteme giriş için bir diğer alternatif yol ise e-Devlet üzerinden giriş yapabilmektedir. Öğretmen adayları atamalar için e-Devlet üzerinden de giriş yaparak başvurularını gerçekleştirebilir.
Diğer butonda ise şu ana kadar gerçekleştirilen başvuru sayılarınızı görebilirsiniz.
Son olarak ise branşlara göre başvuru durumlarınızı görebilirsiniz.
Aynı zamanda sayfa üzerinde bulunan harita üzerinden de kontenjan dağılımlarını renklerle görebilirsiniz.

Şubat 2016 öğretmen atama ilk başvuru yapacak adaylar ilkatama.meb.gov.tr'den online başvuru yapacaklar.

ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURUSU İÇİN TIKLA

ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURU FORMU ONAYA DİKKAT!

Atama sürecinin zamanında sonuçlandırılması bakımından başvuruların, başvurunun yapıldığı gün ya da başvurunun son gününe rastlayan gün hariç bir sonraki gün mesai saatleri içinde başvuru bürolarına onaylatılması zorunludur. Bu süre içerisinde onaylatılmayan başvurular geçersiz sayılacaktır. Bu durumdaki adaylar, yeniden başvuru yaparak başvuru süresi içerisinde başvurularını onaylatacaktır.
ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURU KILAVUZU MEB 2016


Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı eğitim kurumlarına ilk kez ataması yapılacak adayların, 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan (KPSS) 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekiyor.
Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, İngilizce), rehberlik ve sınıf öğretmenliği için "KPSSP121", diğer alanlar için ise "KPSSP10" puan türündeki taban puan dikkate alınacak.
Mezuniyetleri birden fazla alana kaynak teşkil eden adaylar, atanabilecekleri alan için öngörülen KPSS sonucu esas alınmak üzere sadece bir alana başvuruda bulunabilecek.Başvurular, elektronik ortamda alınacak. Bu kapsamda, başvuru sayfası "ilk atama", "yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama" ve "milli sporcuların ataması" şeklinde ayrı ayrı düzenlendi.
ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURU FORMLARI 2016

Adaylar durumlarına uygun atama çeşidini seçerek http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki “Elektronik Başvuru Formunu” kullanarak yapacak.İlk atama ve milli sporcuların atanması kapsamında aday öğretmen olarak atanacakların başvuruları iki aşamalı olarak alınacak. Adaylar,  2-8 Şubat’ta ilk başvuru kapsamında eğitim kurumu tercihi yapacak, ikinci aşamada ise 15-18 Şubat’ta yetiştirilmek üzere görev yapacakları illeri tercih edecek.
EVRAKTA TAHRİFAT YAPANLARINKİ GEÇERSİZ SAYILACAK

Adaylar, elektronik ortamda yaptıkları başvurular ve bu başvurulara ilişkin Elektronik Başvuru Formunun çıktısını, şahsen ya da noter aracılığıyla vekalet verecekleri kişiler vasıtasıyla il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerine onaylatacak. Elektronik Başvuru Formu'nda beyan edilen bilgilerden adaylar sorumlu olacak.
Elektronik Başvuru Formu haricinde veya süresi dışında yapılan, il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince onaylanmamış, atama alanı ve mezun olduğu yüksek öğretim programı yanlış girilerek yapılan başvurular ile başvuru şartlarını  taşımadığı halde gerçeğe aykırı belgeyle ya da beyanda bulunarak, evrakta tahrifat yaparak, gerçek durumunu gizleyerek yapılan başvurular geçersiz sayılacak; varsa yapılmış olan atamalar iptal edilecek.
ÖĞRETMEN ATAMA BAŞVURU 40 TERCİH YAPILACAK

Aday öğretmenliğe veya öğretmenliğe atama başvurusunda bulunacaklar, en fazla 40  eğitim kurumunu tercih edebilecek.  Adaylar tercih dışı seçenek olarak;"tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum" veya "tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum" seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecek.  Tercihlerine atanamayan adaylardan  "tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum"  seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacak.
İlk atama ve milli sporcu kapsamında aday öğretmen olarak atanacaklar, birinci aşamada en fazla 40 eğitim kurumu, ikinci aşama başvurularında ise yetiştirilmek istedikleri en fazla 10  il tercihinde bulunacak.
Atamalar, 11 Şubat'ta elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Aday o g retmenlerin yetis tirilmek u zere il emrine atamaları 19 Şubat'ta yapılacak, ildeki görev yerleri ise 25 S ubat'ta valiliklerce belirlenecek.

İlk Atama Başvurusu İçin Tıklayınız

Yeniden Atama mBaşvurusu İçin Tıklayınız

Millî Sporcu Ataması İçin Tıklayınız

Kurumlararası Yeniden Atama Başvurusu İçin Tıklayınız

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber