• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  110477
 • up
  USD
  5.8011
 • up
  EURO
  6.4759
 • up
  GBP
  7.7507
 • up
  Altın
  275.921
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 10.02.2016 - 16:21 Yorum : 0

Öğretmen atamaları sonuçları, sorgulama - MEBBİS öğretmen girişi, öğretmen atamaları tıkla sorgula

Öğretmen atamaları sonuçları açıklandı. Öğretmen atamaları sorgula öğren. MEBBİS giriş, MEBBİS öğretmen girişi, MEBBİS atama sonuçları. MEBBİS giriş ile öğretmen atama sonuçları öğrenebilirsiniz. atama sonuçları sorgula. Öğretmen atamaları sorgulamak için tıkla. MEBBİS öğretmen girişi ile öğretmen atama sonuçlarını buradan öğrenebilirsiniz...Öğretmen adayları ise MEBBİS üzerinden öğretmen girişi yaparak sonuçlara ulaşabiliyorlar. Sizler de MEBBİS öğretmen girişi yaparak atama sonuçlarına ulaşmak için haberimizi inceleyebilirsiniz.

Öğretmen atamaları sonuçları, sorgulama - MEBBİS öğretmen girişi, öğretmen atamaları tıkla sorgula

Öğretmen atamaları sonuçları açıklandı. Öğretmen atamaları sorgula öğren. Öğretmen adayları ise MEBBİS üzerinden öğretmen girişi yaparak sonuçlara ulaşabiliyorlar. Sizler de MEBBİS öğretmen girişi yaparak atama sonuçlarına ulaşmak için haberimizi inceleyebilirsiniz. MEBBİS giriş ile öğretmen atama sonuçları öğrenebilirsiniz. Onlineatama sonuçları sorgula. Öğretmen atama sonuçları açıklandı. MEBBİS öğretmen girişi ile öğretmen atama sonucları öğrenebilirsiniz. MEBBİS giriş, 2016 Öğretmen atamalaarı MEBBİS giriş tıkla sorgula. MEBBİS giriş. MEBBİS giriş ekranı ile öğretmen atama başvuruları yapılıyor. MEBBİS sistemine login olarak öğretmenler Şubat ataması için gerekli olan başvuruyu yapabiliyorlar. MEBBİSsistemine girerek modülleri görebilir ve başvuru yapabilirsiniz. Mebbis, MEB tarafından hazırlanan, öğretmeler ve öğrenciler ile ilgili işlemlerin internet üzerinden yapılmasını sağlayan e-okul uygulaması olarak bilinen uygulamadır. Özellikle okul ile ilgili soruları ve bilgilere hızlı ulaşımı sağlıyan uygulama yaygın olarak kullanılıyor.MEBBİS, Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri teriminin baş harflerinin kısaltmasından oluşmaktadır ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan elektronik hizmetler bütünü anlamına da gelmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığınca 104 branşa 30 bin kadro için öğretmen ataması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle gerçekleştirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmen ataması için MEB Şura Salonu'nda düzenlenen törene katıldı. Törene Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bakanlık bürokratları, öğretmen adayları ve aileleri de iştirak etti.
Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, ataması yapılacak öğretmen adaylarını tebrik etti.
Kura için gerekli olan numaranın 3 rakamını söyleyen Erdoğan, daha sonra Bakan Avcı ile salondaki adaylardan kura için rakam bildirmelerini istedi. Kura numarasının "357145932" olarak belirlenmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, atama butonuna "Ya Allah Bismillah" diyerek bastı.
Atama heyecanını öğretmen adayları ile paylaşan Erdoğan, atanan bazı öğretmen adaylarının ismini de söyleyerek, hayırlı olsun temennisinde bulundu.
Elektronik ortamda kura numarasına göre yapılan atama sonucunda, salondaki ekranda atandıkları illeri ve okulları gören adaylar, sevinç çığlıkları attı ve mutluluklarını yakınlarına sarılarak yaşadı.
Atama sevinci yaşayan ve göz yaşlarını tutamayan bazı öğretmenler ise sonucu yakınlarına cep telefonuyla bildirdi. Salona giremeyen adayların töreni izleyebilmeleri için bina dışında dev ekran kuruldu. Bazı adaylar da töreni buradan izledi.

121 BİN 233 ADAY BAŞVURDU

MEB, ilk atama kapsamında 29 bin 620, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama kapsamında 300, milli sporcu ataması kapsamında ise 80 öğretmen olmak üzere 30 bin kadro ayırdığını duyurmuştu. Bu kadrolar için 121 bin 233 aday öğretmen başvuruda bulundu.

15 ŞUBAT'TA İLLER TERCİH EDİLECEK

İlk atama ve milli sporcuların atanması kapsamında aday öğretmen olarak atananlar, 15-18 Şubat'ta yetiştirilmek üzere görev yapacakları illeri tercih edecek.
Aday öğretmenlerin yetiştirilmek üzere il emrine atamaları 19 Şubat'ta yapılacak, ildeki görev yerleri ise 25 Şubat'ta valiliklerce belirlenecek.
Törende Bakan Avcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, öğrencilerin öğretmenlerine koşarken çekilen bir fotoğrafı hediye etti.

MEBBİS öğretmen ve öğrenci giriş ekranını haberimizden görebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından geliştirilen modül ile öğrenciler ve öğretmenler başvuru işlemlerini ya da sınavlar hakkındaki bilgilerini gerçekleştirebiliyorlar. Peki Mebbis öğretmen girişi nasıl yapılır? Öğretmenler için ilk atama başvurularının tamamlanmasının ardından şimdi de atamalar yapılacak. MEBBİS üzerinden atama sonuçları öğrenilebilecek.

MEBBİS HİZMETLERİ

Devlet Kurumları Modülü:

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm kurumların açma, kapama, dönüştürme ve kurumlara ait tüm bilgi düzeltme, kuruma alttür ekleme işlemleri yapılmaktadır. Kurumların hareketlerini izlemek bu modül tarafından yapılmaktadır. Yani bir kurum açıldıktan sonra o kurumun hangi işlemlerden geçtiği ne zaman eğitime ara verildiği, ne zaman kapandığı, ne zaman adının, türünün, bağlı olduğu genel müdürlüğünün, yerleşim yerinin değiştiği gibi bilgilere bu modül tarafından kolaylıkla erişilebilmektedir.

Hukuk Takip Sistemi Modülü:

MEBBİS modülü altında bakanlığımıza açılmış hukuki davaların önemli bilgilerinin kaydedildiği ve takibinin yapıldığı program. Hukuksal olarak belirtilen kriterlerde istatistiksel bilgi ve rapor almayı sağlayan DYS senkronizasyonu olan bir programdır.

Denetim Planlama Modülü:

İl Maarif Müfettişleri Başkanlıklarınca yürütülecek olan denetleme sürecine ait planlama, süreç, raporlama ve istatistik aşamalarının gerek il gerekse Bakanlığımız Rehberlik ve Denetim Başkanlığınca sürdürülebildiği, anlık olarak izlenebildiği bir modüldür.

Kitap Seçim Modülü:

Ücretsiz ders kitaplarının kurumlar tarafında seçilmesi, il ve ilce tarafından kontrol edilip bakanlık tarafında ihalesı yapıldıktan sonra yayınevi ve yüklenici işlemleri ile dağıtım noktalarına gönderilmesi ve elektronik muayene kabullerinin sistem tarafından yapılması işlemlerini içeren modüldür.

Sosyal Tesisler Modülü:

MEB bünyesindeki sosyal tesislerin (eğitim ve dinlenme tesisi, misafirhane, kreş, anaokulu, spor tesisi, yemekhane ve benzeri sosyal tesisler) mizan bilgilerinin aylık takibini sağlayarak KBS sistemine aktarılmasına yardımcı olmaktadır.

İlköğretim Kurum Standartları Modülü:

Temel Eğitim Kurumlarının Standartlarının tespit edilmesi ve iyileştirilmesi için kullanılan modüldür.

MEİS Modülü: Strateji Geliştirme Başkanlığı’nın her yıl illerden istediği istatistikî bilgilerin internet üzerinden elde edilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.

Öğretmenevleri Faaliyet Modülü;

Öğretmenevleri, Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulları, Öğretmen Lokalleri ile Sosyal Tesislerin gelir-gider tablosu veri girişi, kurum istatistik ve istatistik onay işlemlerinin yapıldığı sistemdir.

MEBBİS öğretmen ve öğrenci giriş ekranını haberimizden görebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından geliştirilen modül ile öğrenciler ve öğretmenler başvuru işlemlerini ya da sınavlar hakkındaki bilgilerini gerçekleştirebiliyorlar. Peki Mebbis öğretmen girişi nasıl yapılır? Öğretmenler için ilk atama başvurularının tamamlanmasının ardından şimdi de atamalar yapılacak. MEBBİS üzerinden atama sonuçları öğrenilebilecek.

Adaylar en fazla 40 tercih yapacak

Aday öğretmenliğe veya öğretmenliğe atama başvurusunda bulunacaklar, en fazla 40 eğitim kurumunu tercih edebilecek. Adaylar tercih dışı seçenek olarak; "tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum" veya "tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum" seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecek. Tercihlerine atanamayan adaylardan "tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum" seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacak.

"İlk atama" ve "milli sporcu" kapsamında aday öğretmen olarak atanacaklar, birinci aşamada en fazla 40 eğitim kurumu, ikinci aşama başvurularında ise yetiştirilmek istedikleri en fazla 10 il tercihinde bulunacak.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 30 bin öğretmen atamasının 11 Şubat'ta yapılacağını açıkladı. Bakan Avcı atamalar için branş dağılımlarının ise 27 Ocak'ta açıklanacağını belirtti. Atamalar için başvuruların 2-8 Şubat tarihleri arasında alınacağını belirten Milli Eğitim Bakanı, atanan öğretmenlere verilecek oryantasyon eğitimlerini, öğretmenlerin isteklerine bağlı olarak bulundukları ya da atandıkları ilde alabileceklerini söyledi. Avcı, oryantasyon eğitimlerini alacak öğretmenlere deneyimli öğretmenlerin danışmanlık edeceğini belirterek, "Meslekte en az 10 yılı tamamlamış, öğretmenlerimizden danışman tayin ediyoruz. Öğretmenler değişik okul türlerinde değişik hocaların dersine girecek. Atamaları yapıldıktan itibaren maaşlarını almaya başlayacaklar. Eğitim süresince de maaşlarını alacaklar" dedi.

2016 Öğretmen atamaları başvuru sonuçları açıklanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 30 bin öğretmen atamasının yapılacağı açıklanmıştı. Atama başvurularının ardından şimdi de atamalar belli olacak. Yaklaşık 120 bin öğretmenin başvurduğu atamaların sonuçları mebbis.meb.gov.tr adresinden öğrenilebilecek. Atamalar ile ilgili tüm detaylı bilgileri haberimizden görebilirsiniz.

MEBBİS içinde bulunan modülleri:
-Devlet Kurumlari Modülü
-e-Yatırım İşlemleri
-Meis Modülü
-Meis Sorgu Modülü
-e-Alacak Modülü
-e-Burs Modülü
-Evrak Modülü
-Tefbis
-Kitap Seçim Modülü
-Döner Sermaye Modülü
-EgiTek Sınav Modülü
-Sosyal Tesis Modülü
-e-Mezun
-İlköğretim Kurum Standartları Modülü
-Özel MTSK Modülü
-Özel Öğretim Kurumları Modülü
-Özürlü Birey Modülü
-RAM Modulu
-TKB Modülü
-Performans Yönetim Sistemi
-MEB İnternete Erişim Modülü
-Öğretmenevi Faaliyet Modülü
-Faaliyet Modülü
-Yönetici Modülü
-Okul Gelişim Programı Modülü
-Mal,Hizmet ve Yapım Harcamaları
MEBBİS Hizmetleri:
-e-Okul
-e-Akademi
-Halk Eğitim
-Açık Öğretim Kurumları
-e-Yurt
-e-Taşınır
15-18 ŞUBAT'TA İLLER TERCİH EDİLECEK
Öğretmen atama başvurularında adaylar sadece bir alana başvuruda bulunabilecek. Başvurular, elektronik ortamda alınacak. Bu kapsamda, başvuru sayfası 'ilk atama', 'yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama' ve 'milli sporcuların ataması' şeklinde düzenlendi. Adaylar başvurularını durumlarına uygun atama çeşidini seçerek http://mebbis. meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden yapabilecek. İlk atama ve milli sporcuların atanması kapsamında aday öğretmen olarak atanacakların başvuruları iki aşamalı olarak alınacak. İkinci aşamada ise 15-18 Şubat'ta görev yapacakları iller tercih edilecek.
STAJ YAPACAK OLAN ÖĞRETMENLER
Atamalar, 11 Şubat'ta elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Aday öğretmenlerin il emrine atamaları 19 Şubat'ta yapılacak, görev yerleri ise 25 Şubat'ta belirlenecek. Öğretmen adayları bir yıl boyunca staj yapacak.
ŞUBAT ATAMA BAŞVURULARI ELETRONİK ORTAMDAN YAPILACAK
Öğretmen atama başvurusu nasıl yapılır? Mezuniyetleri birden fazla alana kaynak teşkil eden adaylar, atanabilecekleri alan için öngörülen KPSS sonucu esas alınmak üzere sadece bir alana başvuruda bulunabilecek. Başvurular, elektronik ortamda alınacak. Bu kapsamda, başvuru sayfası "ilk atama", "yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama" ve "milli sporcuların ataması" şeklinde ayrı ayrı düzenlendi. Şubat 2016 öğretmen atama başvuru ekranı Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinde yapılacak olan başvurular haberimizde bulunan linkten ya da MEB ilkatama. meb.gov.tr ve mebbis.meb.gov.tr'den ekranlarından yarın aktif olacak. Şubat 2016 öğretmen atama ilk başvuru yapacak olan adaylar ilkatama.meb.gov.tr'den online başvuru yapacaklar.
Adaylar durumlarına uygun atama çeşidini seçerek http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki “Elektronik Başvuru Formunu" kullanarak yapacak. İlk atama ve milli sporcuların atanması kapsamında aday öğretmen olarak atanacakların başvuruları iki aşamalı olarak alınacak. Adaylar, 2-8 Şubat'ta ilk başvuru kapsamında eğitim kurumu tercihi yapacak, ikinci aşamada ise 15-18 Şubat'ta yetiştirilmek üzere görev yapacakları illeri tercih edecek.
Adaylar, elektronik ortamda yaptıkları başvurular ve bu başvurulara ilişkin Elektronik Başvuru Formunun çıktısını, şahsen ya da noter aracılığıyla vekâlet verecekleri kişiler vasıtasıyla il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerine onaylatacak. Elektronik Başvuru Formu'nda beyan edilen bilgilerden adaylar sorumlu olacak. Elektronik Başvuru Formu haricinde veya süresi dışında yapılan, il veya ilçe milli eğitim müdürlüklerince onaylanmamış, atama alanı ve mezun olduğu yükseköğretim programı yanlış girilerek yapılan başvurular ile başvuru şartlarını taşımadığı halde gerçeğe aykırı belgeyle ya da beyanda bulunarak, evrakta tahrifat yaparak, gerçek durumunu gizleyerek yapılan başvurular geçersiz sayılacak; varsa yapılmış olan atamalar iptal edilecek.
MEBBİS giriş yapmak ve öğretmen atama sonuçlarını öğrenmek için haberimizi inceleyebilirsiniz. Bugün saat 11.00'de öğretmen atama sonuçları belli oluyor. Öğretmen adayları ise MEBBİS üzerinden öğretmen girişi yaparak sonuçlara ulaşabiliyorlar. Sizler de MEBBİS öğretmen girişi yaparak atama sonuçlarına ulaşmak için haberimizi inceleyebilirsiniz. İşte MEBBİS giriş ekranı…

 

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber