• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  120835
 • down
  USD
  5.9361
 • down
  EURO
  6.5387
 • down
  GBP
  7.7393
 • down
  Altın
  301.475
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 02.12.2015 - 17:50 Yorum : 0

SSK sorgulama tc ile 4A hizmet dökümü şifresiz ve SGK sorgulama işlemleri nasıl yapılır burada

SSK hizmet dökümü ve SGK sorgulama işlemlerini kolay şekilde yapabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun online hizmetleri ile yapılıyor. Bu işlemlere nasıl ulaşacağınıza haberimizin detaylarından ulaşabilirsiniz. İşte SSK hizmet dökümü ve SGK sorgulama detayları.

SSK sorgulama tc ile 4A hizmet dökümü şifresiz ve SGK sorgulama işlemleri nasıl yapılır burada

SSK hizmet dökümü ve SGK sorgulama işlemlerini kolay şekilde yapabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun online hizmetleri ile yapılıyor. Bu işlemlere nasıl ulaşacağınıza haberimizin detaylarından ulaşabilirsiniz. İşte SSK hizmet dökümü ve SGK sorgulama detayları. Sigortalılar için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun dijital hizmetleri önemli kolaylıklar ve zaman tasarrufu getiriyor. Günümüzün modern teknolojisi interneti yaşamın her alanında en etkin biçimde kendisine yer bulmasına neden olduğu bugünlerde dijital platform üzerinde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun online hizmet ağı sigorta mükelleflerinin SGK hizmet dökümü gibi son derece basit olmasına karşın SGK il ve ilçe müdürlüklerinde uzun saatler harcamak zorunda kaldıkları ve sıra beklemek mecburiyetinde oldukları işlemleri artık dakikalar içerisinde gerçekleştirebilmelerine yardımcı oluyor. Çok uzun yıllardır vatandaşın sigortasının durumuna ilişkin ayrıntılı bilgi alabilmek için kurum binasında saatler süren sıra bekleme çilesine katlanmasına ve yoğun evrak işlemlerinden oluşan zorlu bürokrasiyle boğuşmak zorunda kalmasına yol açan köhnemiş hizmet yapısı modernize hizmet anlayışının benimsenmesi ile birlikte sona erdi.

Günümüzde vatandaş, akıllı telefonları, bilgisayarları veya tabletleri aracılığı ile evden ve ofisten gibi yaşamının her alanında ve her noktadan internete kolaylıkla erişim sağlayabiliyor. Bu durum Sosyal Güvenlik Kurumu’nun dijital platform üzerinde yer alan geniş online hizmet ağı ile yapılacak sigorta sorgulamalarının ve resmi işlemlerin oldukça kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilmesine imkan verdiğinden sigorta mükelleflerinde yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Dijital platform üzerinde en geniş online hizmet ağına sahip olan devlet kurumu pozisyonunda bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından internette sadece SSK sigortalısına yönelik olarak oldukça pratik kullanım sunan ara yüze sahip hizmet sayfaları bulunuyor. SSK, BağKur ve Emekli Sandığı sigortalısına ve emeklisine hizmet vermekte olan E-SGM uygulama sayfası Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet üzerindeki en çok kullanılan online hizmet uygulamalarının başında kendisine yer buluyor. Ancak son birkaç aydır Sosyal Güvenlik Kurumu’nun E-SGM uygulama sayfasına sigorta mükelleflerince erişim sağlanamıyor. Bunun nedeni ise sigorta mükelleflerine daha kaliteli ve daha hızlı hizmet sunabilmek isteyen Sosyal Güvenlik Kurumu’nun E-SGM uygulama sayfasında vatandaşın ihtiyaçlarına ve isteklerine yönelik olarak bakım çalışması gerçekleştiriyor olmasıdır.

Dijital platform üzerinde yer alan sanal devlet portalı e-devlet sisteminde internet teknolojilerini aktif olarak kullanan her devlet kurumunun internet üzerinde oluşturmuş olduğu online hizmet ağında bulunan online hizmetleri, e-Devlet portalı üzerinde de yer alıyor. Böylelikle vatandaşlar e-Devlet sistemi aracılığı ile de kamu kurumları ile olan işlemlerini internet kolaylığında yapabilme imkanına sahip olabiliyor. Geçici bir süreliğine kullanılamayan E-SGM uygulaması nedeni ile SSK sigortalısı SGK hizmet dökümü sorgulama işlemlerini sadece e-Devlet sisteminde bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ‘4A hizmet bilgisi’ ekranından yapabiliyor. Ancak SSK sigortalısı e-Devlet sisteminde yapacağı diğer tüm kamu işlemlerinde olduğu gibi SSK sorgulama işlemleri içinde e-Devlet sistemin ‘sisteme giriş’ ekranında kimlik doğrulaması yaparak, sisteme giriş yapması gerekiyor. Vatandaşlar SSK sorgulama işlemleri için sadece birkaç dakika içerisinde e-Devlet sistemine giriş yaparak, güncel sigorta bilgilerini en ayrıntılı biçimde öğrenerek, sigortalarının güncel durumunu takip edebilmek içi uzun saatlerini harcamak zorunda kalmıyor. Bu durumda günümüz modern çağında son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılmasına yol açıyor.

E-Devlet sistemine giriş yapmak isteyen SSK sigortalısı turkiye.gov.tr adresinden erişim sağlayabildikleri sisteme giriş ekranında kimlik doğrulama işlemlerini ‘e-Devlet şifresi ile giriş’, ‘mobil imza ile giriş’, ‘elektronik imza ile giriş’ ve ‘T.C. kimlik kartı ile giriş’ giriş seçeneklerinden birisini kullanarak gerçekleştirebiliyor. E-Devlet sistemi içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumu da dahil tüm devlet kurumlarının hizmet listelerinin yer aldığı e-hizmetler kategorisi sayfasından hizmet uygulamasına erişim sağlanabiliyor. SSK sorgulama işlemlerini e-Devlet portalı içerisinde e-hizmetler kategorisi altında yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun ‘4A hizmet bilgisi’ ekranından kolay bir şekilde gerçekleştirebilme imkanı bulunuyor. E-Devlet SSK sorgulama işlemleri ile sigorta mükellefleri en güncel SSK sigortası bilgilerine erişim sağlayabiliyor. Özellikle de SSK sigortası mükellefleri, internet üzerinden sadece birkaç dakika içerisinde SSK prim ödemelerini, SSK hizmet sürelerini, SSK müstahaklı durumlarını, SSK ilk işe giriş tarihlerini, SSK sicil numaralarını ve diğer tip SSK bilgilerini en ayrıntılı ve güncel şekilde öğrenebilme imkanına sahip olabiliyor. Günümüz modern çağında SSK sorgulama işlemleri için dijital platform üzerinde yer alan e-Devlet sistemindeki bu SGK hizmet ekranı SSK sigortalısı tarafından son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber