2021-10-15 10:20:00

1 haftalık ara tatil ne zaman başlayacak? 2021-2022 ara tatil takvimi açıklandı!

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte aktif eğitim hayatına geçen öğrenciler, 2021-2022 eğitim öğretim yılının ilk ayını geride bıraktı. İlk ayın geride kalmasıyla birlikte gözler ara tatil tarihlerine çevrildi. Öğrenciler ve veliler, 1 haftalık ara tatil ne zaman başlayacak? Kasım ara tatil tarihi ne zaman? sorularına yanıt arıyor.

1 haftalık ara tatil ne zaman başlayacak? 2021-2022 ara tatil takvimi açıklandı!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında geçtiğimiz yıl online eğitim veren okullar, bu yıl yüz yüze eğitime geçiş yaptı. Birinci aylarını geride bırakan öğrenciler, Kasım ayında gerçekleşecek olan 1 haftalık ara tatilin ne zaman başlayacağını merakla bekliyor. Bu süreçte gözler MEB’ten gelecek açıklamalara çevrildi. Peki 1 haftalık ara tatil ne zaman başlayacak? İşte 2021-2022 ara tatil takvimi ile ilgili detaylar.

1 HAFTALIK ARA TATİL NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Veli ve öğrencilerin merakla beklediği 1 haftalık ara tatilin ne zaman olacağına dair açıklama Milli Eğitim Bakanlığı’ndan geldi. Yapılan açıklamaya göre 1. Dönem ara tatili 15 Kasım – 19 Kasım 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada birinci dönem yarıyıl tatilinin de 24 Ocak-4 Şubat 2021 tarihleri arasında olacağı belirtildi. 2. Dönem ara tatili 11-15 Nisan 2021 tarihleri arasında, karne günü ise 17 Haziran 2022’de gerçekleşecek.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI MAHMUT ÖZER MERAK EDİLENLERİ YANITLADI

Ara tatil tarihlerinin açıklanmasından sonra merak edilen diğer noktalara değinen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okulların tüm kademelerde hafta 5 gün yüz yüze eğitimle aktif olarak açıldığını, yüz yüze eğitimlere katılımların da zorunlu olduğunu belirtti. Sağlık Bakanlığı’nın e-nabız sisteminde yer alan kronik hastalıklar listesine dahil olan veya Covid-19 teşhisi konularak karantinada olan öğrencilerin ise okula gelmeden EBA-Tv üzerinden eğitim süreçlerine devam edebileceklerinin altını çizen Özer, şu ifadelerde bulundu:

“…Sağlık Bakanlığı e-nabız sistemindeki kronik hastalıklar listesinde yer alan hastalığa ait raporu olan öğrencilerle, koronavirüs hastası ya da temaslısı olduğu için tedavi veya karantina sürecinde olan öğrenciler mazeretli sayılacak. Bu öğrenciler TRT EBA ve EBA-Tv dijital platformu aracılığıyla eğitimlerine evden devam edebilecek."

Etiketler