Tarih : 14.10.2021 - 11:58 Yorum : 0

17 Ekim Pazartesi okul var mı? Okul sınavları iptal mi olacak?

Dün yapılan Bilim Kurulu toplantısından sonra gözler okulların devam edip etmeyeceğine çevrildi. Artan vaka sayılarıyla birlikte yüz yüze eğitimin devam edip etmeyeceğini merak eden vatandaşlar, 17 Ekim Pazartesi okul var mı? Okul sınavları iptal mi olacak? Yüz yüze eğitim devam edecek mi? sorularını sıklıkla sormaya başladı.

17 Ekim Pazartesi okul var mı? Okul sınavları iptal mi olacak?

Son zamanlarda vaka sayılarının bir hayli artış göstermesi nedeniyle Bilim Kurulu toplantılarında alınan kararlar büyük bir ilgiyle takip edilmeye başladı. Özellikle okulların yüz yüze eğitime devam edip etmeyeceği öğrenciler ve veliler tarafında büyük bir merak uyandırmakta. Kurul toplantısından çıkan kararları yakından takip eden veliler, 17 Ekim Pazartesi okul var mı? Yüz yüze eğitim devam edecek mi? sorularıyla birlikte Okul sınavları iptal mi olacak? sorusunun da yanıtını aramaya başladı. İşte detaylar…

17 EKİM PAZARTESİ OKUL VAR MI?

Dün akşam gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısının ardından gözler yapılan açıklamalara çevrildi. Veli ve öğrencilerin odak noktası ise okulların devam edip etmeyeceği oldu. 17 Ekim Pazartesi okulun olacağını belirten Fahrettin Koca, okulların tatil olmasına yönelik herhangi bir kararın alınmadığını ifade etti. Yüz yüze eğitimlerin devam edeceğinin altını çizen Bakan Koca, özellikle üniversitelerin açılmasıyla birlikte başlayacak olan hareketlilik nedeniyle öğrencileri aşı olmaya ve aşılarını tamamlamaya davet etti.

Bakan Koca’nın yaptığı açıklamalara göre okullarda ilk ara tatil 15 Kasım 2021 tarihinde başlayacak. Tatilin sona ermesi de 19 Kasım 2021 tarihinde gerçekleşecek.

OKUL SINAVLARI İPTAL Mİ OLACAK?

2021-2022 eğitim-öğretim yılının birinci ayını geride bırakan öğrenciler, sınavlarının yaklaşması ile birlikte sınav sistemi ile ilgili nasıl bir yöntem uygulanacağını merak etmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim öğretim yılı için yapılacak olan sınavlarda değişikliklere gitmişti. Kronik hastalığı olan öğrencilerin online eğitiminin sürmekte olduğu yeni dönem için sınav sisteminin nasıl olacağı merak konusu.

Milli Eğitim Bakanlığı, birinci dönem sınavları için almış olduğu kararları öğrencilerle paylaştı. Alınan kararlara göre birinci dönem sınavlarının yüz yüze ve pandemi tedbirlerine göre gerçekleştirileceği belirtildi. Online eğitime devam eden kronik rahatsızlığı bulunan öğrenciler de sınavlarına okul ortamında girecek. Covid-19 testi pozitif çıkan ve temaslı oldukları için eğitime ara vermek durumunda olan öğrencilerin birinci dönem sınavları ise dönem sonunda okul müdürlüklerinin belirlemiş olduğu tarihlerde kendi okullarına gerçekleştirilecek.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber