2022-05-17 09:45:00 | Son Güncelleme : 2022-05-17 09:58:54

20 Mayıs’ta okullar tatil mi? 19 Mayıs sonrası 20 Mayıs’ta resmi tatil olacak mı?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na sayılı günler kala, okul ve iş yerlerinin tatil olup olmadığı sorgulanıyor. 19 Mayıs ile birlikte 18 Mayıs ve 20 Mayıs’ın da tatil olup olmadığı merak ediliyor. 2022 Resmi Tatil Takvimi’ne göre 19 Mayıs’ta tüm iş yerleri ve eğitim kurumları resmi tatil olarak sayılırken, 18 Mayıs yarım gün mü?, 19 Mayıs sonrası 20 Mayıs’ta okullar tatil mi? sorularına cevap aranmaya başladı.

Bu yıl Perşembe gününe denk gelecek olan 19 Mayıs’ta çoğu yerde resmi törenler ve kutlamalar olacak.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Bu yıl Perşembe gününe denk gelecek olan 19 Mayıs’ta çoğu yerde resmi törenler ve kutlamalar olacak.

Mayıs ayının gelmesiyle birlikte gözler 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda resmi tatil olup olmadığına çevrildi. Her yıl resmi törenlerle ve büyük bir coşkuyla kutlanmakta olan 19 Mayıs, bu yıl da okullarda hazırlanan törenlerle anılacak. 19 Mayıs’ta tüm kamu kurum ve kuruluşları ile özel iş yerlerinde resmi tatil ilan edilirken, 18 Mayıs ve 20 Mayıs’ta da tatil olup olmadığı sorgulanıyor. Peki 18 Mayıs yarım gün mü? 20 Mayıs’ta okullar tatil olacak mı? Tüm detaylar haberimizde…

19 MAYIS HANGİ GÜNE DENK GELİYOR, RESMİ TATİL Mİ?

Her yıl büyük bir coşkuyla kutlanmakta olan ve Türk milleti için büyük bir önem taşıyan 19 Mayıs Atatürk’ün Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na sayılı günler kaldı. 19 Mayıs yaklaştıkça, bugünün resmi tatil olup olmayacağı konusu da yoğun bir şekilde araştırılmaya başladı. 2022 Resmi Tatil Takvimi’ne göre 19 Mayıs resmi tatil olarak kabul ediliyor. Bu yıl Perşembe gününe denk gelecek olan 19 Mayıs’ta çoğu yerde resmi törenler ve kutlamalar olacak. Kamu kurum ve kuruluşları, okullar ve özel sektörde faaliyet gösteren çoğu iş yeri resmi tatil yapacak.

18 MAYIS YARIM GÜN MÜ?

2022 Resmi Tatil Takvimi’ne göre resmi tatil sayılan 19 Mayıs’tan bir gün önce kamu kurum ve kuruluşlarında ya da özel sektörde faaliyet gösteren iş yerlerinde yarım gün çalışılıp çalışılmayacağı merak ediliyor. Fakat yapılan açıklamalara göre 18 Mayıs’ta yarım gün çalışılacağı ya da resmi tatil yapılacağı gibi bir durum söz konusu değil.

19 MAYIS SONRASI 20 MAYIS OKULLAR TATİL Mİ?

Resmi tatil olarak kabul edilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın ardından kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör çalışanlarının ne zaman iş başı yapacağı, okulların tatil olup olmayacağı merak ediliyor. 20 Mayıs için resmi tatilin devam edip etmeyeceği sorgulanırken, yapılan açıklamalarda 20 Mayıs için herhangi bir tatil ifadesi kullanılmadı. 19 Mayıs’ta tatil yapacak olan tüm kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör çalışanları, 20 Mayıs 2022 tarihi itibari ile yeniden iş başı yapacak. Okullar ise eğitim öğretime devam edecekler.