21˚
İstanbul
21˚
parçalı az bulutlu
Nem %55
Rüzgar 4.21 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
22˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-19 16:33:45

20 Ocak Perşembe günü Sakarya'da, Bolu'da okullar tatil mi? Kocaeli okullar tatil mi? Hangi il ve ilçelerde kar tatili olacak?

Yurdun dört bir yanını etkisi altına alan yoğun kar yağışı birçok şehirde eğitime ara verilmesine sebep oldu. Gözler, valiliklerden yapılacak açıklamalara çevrilirken; hangi şehirlerde okulların tatil edileceği ise araştırılmaya başladı. "20 Ocak Perşembe günü okullar tatil olacak mı? Kocaeli okullar tatil mi? Bolu, Sakarya'da eğitime ara verilecek mi?" sorularının cevabı merak ediliyordu. Valiliklerden gelen son dakika duyurularının ayrıntıları haberimizde...

20 Ocak Perşembe günü Sakarya'da, Bolu'da okullar tatil mi? Kocaeli okullar tatil mi? Hangi il ve ilçelerde kar tatili olacak?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Türkiye'nin birçok yeri beyaza bürünürken; etkisini gösteren soğuk hava dalgası ve kar yağışının günlük hayatı olumsuz etkilemesi bazı il ve ilçelerde eğitime ara verilmesine sebep oldu. Birçok öğrenci ve öğretmen "yarın okullar tatil mi?" sorusunun cevabını araştırırken; 20 Ocak Perşembe (yarın) Kocaeli, Sakarya ve Bolu'da okulların tatil olup olmadığına dair son gelişmeler haber detaylarında...

20 OCAK PERŞEMBE SAKARYA'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Sakarya'da etkili olan kar yağışı sonrası binlerce öğrenci tatil beklentisine girmişti. Sakarya Valiliği son dakika açıklamasıyla öğrencileri sevindiren haberi verdi.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Meteorolojik verilere göre, ilimizde yer yer devam eden kar yağışı ve beklenen aşırı buzlanma sebebiyle ilimiz genelinde eğitim ve öğretime 20 Ocak Perşembe günü tam gün ara verilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu personeli de idari izinli sayılacaktır” ifadelerini kullandı.

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, kar yağışının Sakarya ve çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji, beklenen kuvvetli kar yağışı nedeniyle vatandaşları yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarırken; Sakarya'da kar yağışı ile bilirkte hava sıcaklığının 2-4 derece azalacağı tahmin ediliyor.

20 OCAK  PERŞEMBE BOLU'DA OKULLAR TATİL Mİ?

Bolu'da etkisini gösteren kar yağışı, beraberinde getirdiği soğuk hava dalgası ile birlikte, okulların tatil olup olmayacağı sorularını da beraberinde getiriyor. Bolu Valisi Ahmet Ümit, meteorolojinin paylaştığı bilgilere göre yoğun kar yağışının devam etmesi beklendiği için, çarşamba günü il genelinde; resmi ve özel okul öncesi, ilk, orta, lise, rehabilitasyon ve halk eğitim merkezi kurumlarındaki eğitim-öğretim faaliyetlerine bir gün ara verilmesinin kararlaştırıldığı açıklamıştı. 

Kar yağışı gün boyunca etkisini devam ettirince yarın için de tatil kararı alındı. Bolu'da 20 Ocak Perşembe günü il genelindeki tüm okullar tatil edildi.

Bolu Valiliği son dakika duyurusunda, "Yoğun kar yağışı devam edeceğinden 20 Ocak 2022 Perşembe günü ilimiz genelinde resmi ve özel; okul öncesi, ilk, orta, lise, rehabilitasyon ve halk eğitim merkezi kurumlarındaki eğitim öğretim faaliyetlerine 1 gün süre ile ara verilmiştir. Ayrıca, aynı gün engelli ve hamile kamu çalışanlarının da idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir" ifadelerine yer verdi.

20 OCAK PERŞEMBE KOCAELİ OKULLAR TATİL Mİ?

Kocaeli okulların tatil edilip edilmeyeceği en çok merak edilen şehirlerden biri oldu. Binlerce öğrenci 'Kocaeli okullar tatil mi?' şeklinde sorgulama yaperken, Kocaeli Valiliği son dakika duyurularını takip etmeye başladı.

Kocaeli’de devam eden kar yağışı etkisini sürdürüyor. Şehrin neredeyse tamamında etkili olan kar ve beraberinde gelen soğuk hava dalgası, bugün eğitime ara verilmesine sebep olmuştu. Kocaeli'de yaşayan vatandaşlar, yarın da okulların tatil olup olmadığını araştırmaya başladı. 20 Ocak Perşembe günü Kocaeli'de okulların tatil olup olmadığına dair valilikten henüz bir açıklama gelmedi fakat yapılan açıklamaların akabinde, son gelişmeler haberimizde yer alacak. 

Etiketler