Tarih : 07.11.2017 - 19:55 Yorum : 0

2017 ALES Sınav Yerleri burada| ÖSYM ALES Sınav Giriş Yeri SORGULAMA

ÖSYM tarafından düzenlenen ALES sınav yerleri belli oldu mu? Binlerce öğrencinin sınava gireceği ALES belgelerini nereden çıkarabilirim? ALES sınav yerleri belli oldu mu? Sınav ücreti ne kadar ? ALES ile ilgili merak edilen her şey haberimizin içerisinde mevcuttur.

2017 ALES Sınav Yerleri burada| ÖSYM ALES Sınav Giriş Yeri SORGULAMA

Merakla beklenen ALES sınavı tarihi belli oldu. Peki 2017 ALES sonbahar sınavı ne zaman olacak? ÖSYM tarafından düzenlenecek olan Kasım ayı ALES sınavı giriş belgesi öğrenme sayfası erişime açıldı mı? ALES sınavına az bir zaman kala adaylar gözünü giriş belgesine çevirdi ÖSYM’nin ‘Aday İşlemleri Sistemi’ üzerinden takip edebilecek olan ALES sınavı giriş yerleri ne zaman açıklanacak tüm detaylar haberimizde mevcuttur...

ALES SONBAHAR SINAV SINAVI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ALES GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI MI?

2017 ALES Sonbahar Dönemi Sınavı 19 Kasım 2017 tarihinde saat 10.00'da yapılacak ve ALES sınavı için toplam süre 150 dakika olacak. ALES sınav giriş yerleri henüz açıklanmadı.

SINAVA GİRERKEN ADAYIN YANINDA BULUNDURMASI GEREKEN BELGELER

- İlgili sınav dönemine ait ALES sınava giriş belgesi
- Nüfus cüzdanı veya süresi geçerli pasaport

ALES SONUÇLARI NASIL HESAPLANIR?

Her test için sınavı geçerli tüm adayların ham puanlarının ortalaması ve standart sapması ayrı ayrı hesaplanarak adayların ham puanları, ortalaması 50, standart sapması 10 olan standart puanlara dönüştürülecektir. Böylece her aday için Sayısal ve Sözel Standart Puanlar (SP) hesaplanacaktır. Bu standart puanlar kullanılarak her aday için sayısal ağırlıklı, sözel ağırlıklı ve eşit ağırlıklı olmak üzere 3 ağırlıklı puan (AP) hesaplanacaktır.

Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır. Ağırlıklı puanlar hesaplandıktan sonra bu puanlar, aşağıdaki formül kullanılarak 100 üzerinden puanlara dönüştürülecektir.

ALES SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin
https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanacaktır.

ALES sonuçları 21 Aralık 2017 tarihinde ilan edilecektir.

ALES SINAVINDA KAÇ SORU SORULACAK? PUAN NE KADAR SÜRE GEÇERLİ OLACAK?

Yeni yayınlanan yönetmeliğe göre 100 soru yöneltiecek 2017 ALES Sonbahar Dönemi Sınavı 19 Kasım 2017 tarihinde saat 10.00'da yapılacak ve ALES sınavı için toplam süre 150 dakika olacak.

Not: Yeni yayınlanan yönetmeliğe göre sınav süresi beş yıl süreyle geçerli olacak.

ALES SONBAHAR NE ZAMAN?

SONBAHAR DÖNEMİ SINAV TARİHİ : 19 Kasım 2017

SONBAHAR DÖNEMİ BAŞVURU TARİHLERİ : 26 Eylül - 4 Ekim 2017

SINAV SAATİ : 10.15

SINAVIN CEVAPLAMA SÜRESİ : 150 dakika

SINAV ÜCRETİ : 90,00 TL

ALES Sonbahar Dönemi GEÇ BAŞVURU GÜN: 18 Ekim 2017 (Sınav ücreti aynı gün ödenir.)

ALES Sonbahar Dönemi GEÇ BAŞVURU SINAV ÜCRETİ: 135,00 TL

ÖSYM tarafından düzenlenen ALES sınav yerleri belli oldu mu? Binlerce öğrencinin sınava gireceği ALES belgelerini nereden çıkarabilirim? ALES sınav yerleri belli oldu mu? Sınav ücreti ne kadar ? ALES ile ilgili merak edilen her şey haberimizin içerisinde mevcuttur.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber