Tarih : 02.09.2020 - 16:36 Yorum : 0

2020 KPSS sınav giriş belgeleri erişime açıldı mı? ÖSYM'den önemli duyuru (KPSS sınav giriş belgesi alma)

KPSS sınav giriş belgeleri erişime açıldı mı? Devlet memuru olmak isteyen milyonlarca aday bu soruyu soruyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 12-13 Eylül'de düzenlenecek 2020-KPSS lisans alan oturumları sınava giriş belgeleri, erişime açıldı. İşte KPSS sınav giriş belgesi alma ile ilgili bütün detaylar...

2020 KPSS sınav giriş belgeleri erişime açıldı mı? ÖSYM'den önemli duyuru (KPSS sınav giriş belgesi alma)

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 12 Eylül'de düzenlenecek 2020-KPSS lisans alan bilgisi sınavları 1. oturumu (Kamu Yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri) ve 2020-KPSS alan bilgisi sınavları 2. oturumu (Hukuk, iktisat, maliye) ile 13 Eylül 2020'de uygulanacak 2020-KPSS lisans alan bilgisi sınavları 3. oturumuna (İşletme, muhasebe, istatistik) katılacak adayların, sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

ÖSYM ADAY İŞLEM SİSTEMİ

2020-KPSS Lisans alan bilgisi sınavları ne zaman yapılacak?

12 Eylül'deki 2020-KPSS Lisans alan bilgisi sınavları 1. oturumu için adaylar, saat 10.00'dan sonra, aynı gün uygulanacak 2. oturumu için saat 14.30'dan sonra; 13 Eylül'de yapılacak 3. oturumu için saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

KPSS sonuçları ne zaman duyurulacak?

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır.

KPSS Lisans sınava giriş belgeleri erişime açıldı KPSS Lisans sınava giriş belgeleri erişime açıldı ÖSYM tarafından 6 Eylül'de yapılacak 2020-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavına giriş belgeleri kurumun internet adresinde yayımlandı.

'Sonuç Belgesi Kontrol Kodu' nereden öğrenilir?

ÖSYM, adaylara yönelik Sınav Sonuç Belgesinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgesinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Etiketler : kpss
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber