2022-06-21 14:50:00 | Son Güncelleme : 2022-06-21 15:00:24

2022 YKS soru ve cevapları PDF İNDİR: YKS (TYT-AYT-YDT) soru kitapçığı ve cevap anahtarı ÖSYM PDF indir

2022 YKS sınavının hafta sonu tamamlanmasının ardından cevap anahtarları da açıklandı. Sınav sonrasında öğrenciler "2022 YKS soru ve cevapları nasıl indirilir?" sorusuna odaklandı. İşte YKS (TYT-AYT-YDT) soru kitapçığı ve cevap anahtarı ÖSYM PDF indirme…

2022 YKS soru ve cevapları PDF İNDİR: YKS (TYT-AYT-YDT) soru kitapçığı ve cevap anahtarı ÖSYM PDF indir
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

18-19 Haziranda tamamlanan YKS sınavının soru kitapçığı ve cevap anahtarları erişime açıldı. Sınav sonrasında cevapları merak eden adaylar 2022 YKS sorular ve cevaplarını PDF olarak indirmek istiyor. Tüm oturumları tamamlanan YKS sınavının sonuçları ise 20 Temmuzda açıklanacak. Sınav sonuçlarını hesaplamak isteyen öğrenciler YKS soruları ve cevaplarını merak ediyor. İşte YKS (TYT-AYT-YDT) soru kitapçığı ve cevap anahtarı ÖSYM PDF indirme

2022 YKS SORULAR VE CEVAPLARI PDF İNDİR

2 milyondan fazla adayın katıldığı YKS maratonu 18 Haziran Cumartesi günü yapılan TYT oturumu ile başladı. YKS'nin en kritik oturumlarından biri olan TYT'de adaylar sınav sonunda Türkçe testinde paragraf sorularının uzunluğundan şikayet etti. TYT'nin ardından 19 Haziran'da AYT ve ardından YDT testlerinin sınavları yapıldı. Milyonlarca aday sınav sonunda kaç doğru, kaç yanlış yaptığını hesaplamak için ÖSYM YKS soruları ve cevaplarının açıklanmasını dört gözle bekliyordu. Beklenen açıklama sınavdan saatler sonra ÖSYM’den geldi. ÖSYM YKS soru kitapçığı ve cevap anahtarını sitesinden yayımladı.

Milyonlarca adayın girdiği YKS sınavının tamamlanmasının ardından adayların önünde şimdi tercih süreci olacak. YKS'de baraj uygulamasının kalkmasıyla birlikte sınavı geçerli olan herkes üniversite tercihi yapabilecek. YKS sınavından sonra ÖSYM merakla beklenen soru kitapçığını yayımladı. Yukarıda belirtilen linke tıklayarak ÖSYM YKS soruları ve cevaplarına kolayca erişebilirsiniz.

2022 YKS (TYT-AYT-YDT) SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI ÖSYM PDF İNDİR

TYT SORU VE CEVAPLARI PDF İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

AYT SORU VE CEVAPLARI PDF İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

YDT SORU VE CEVAPLARI:

Almanca testi PDF İNDİR: https://www.osym.gov.tr/yks_2022_ydt_almanca.pdf

Arapça testi PDF İNDİR: https://www.osym.gov.tr/yks_2022_ydt_arapca.pdf

Fransızca testi PDF İNDİR: https://www.osym.gov.tr/yks_2022_ydt_fransizca.pdf

İngilizce testi PDF İNDİR: https://www.osym.gov.tr/yks_2022_ydt_ingilizce.pdf

Rusça testi PDF İNDİR: https://www.osym.gov.tr/yks_2022_ydt_rusca.pdf

ÖSYM BAŞKANI AYGÜN'DEN YKS AÇIKLAMASI

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Aygün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Bu hafta sonu üç oturum halinde 208 sınav merkezinde gerçekleştirdiğimiz 2022-YKS'nin tüm oturumları başarıyla tamamlanmıştır” dedi.

YKS SINAV SONUCU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan resmi açıklamaya göre, üniversite sınavı 2022 YKS sonuçları 20 Temmuz 2022 tarihinde açıklanacak.

Etiketler