Tgrt Haber

21 KASIM OKULLAR TATİL Mİ 2023? Türkiye’ye kış hızlı geldi! Bugün okullar tatil mi?

21 Kasım 2023 10:21 - Güncelleme : 21 Kasım 2023 10:27
Editör: Mücahit Dere / Kaynak: TGRT Haber

21 Kasım okullar tatil mi 2023? Türkiye’de etkili olan soğuk ve yağışlı hava sonrasında öğrenciler ümitlerini tatil haberine bağladı. Böylece Milli Eğitim Bakanlığı ve valiliklerden gelen haberler merakla bekleniyor. Bolu, Zonguldak gibi illerde etkili olan yağışlı ve fırtınalı havaya karşı okulların tatil edilip edilmediği araştırılıyor. Türkiye’ye kış hızlı geldi! Bugün okullar tatil mi?

21 KASIM OKULLAR TATİL Mİ 2023? Türkiye’ye kış hızlı geldi! Bugün okullar tatil mi?

21 Kasım okullar tatil mi 2023? Türkiye’ye kış hızlı geldi! Bugün okullar tatil mi? soruları veliler ve öğrenciler tarafından araştırılıyor. Türkiye genelinde etkisini gösteren soğuk ve yağışlı hava sonrasında okulların tatil edilip edilmediği merak ediliyor. Detaylar haberimizde…

21 KASIM OKULLAR TATİL Mİ 2023?

21 Kasım okullar tatil mi…  Türkiye’de etkili olan yağışlı hava Van, Bolu, Erzurum, Kars, Erzincan gibi illerde kar yağışı olarak görülüyor. Hal böyle olunca öğrenciler, veliler ve öğretmenler okullarda derslerin tatil edilip edilmediğini araştırıyor.

Fakat henüz valilikler tarafından okulların herhangi bir ilde tatil edildiğine dair açıklama yapılmadı.

BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ?

Bugün yani 21 Kasım 2023 Salı günü hiçbir okul tatil edilmedi. Öğrencilerin hepsi dersleri başında yerini aldı. Bolu, Van, Kars gibi illerde etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkilemediği için valilikler tatil kararı almadı.

Van’da etkili olan kar yağışı nedeniyle 142 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapanırken, bazı uçaklar ise rötar yaptı.

Van şehir merkezinde etkili olan sağanak, gece saatlerinde havanın sıfırın altına düşmesiyle birlikte yerini kar yağışına bıraktı. Sabah saatlerinde etkisini artırmaya başlayan kar yağışı etrafı beyaza bürüdü.

Bölge genelinde havanın kapalı ve çok bulutlu olması; Van ve Hakkari'de ise akşam saatlerine kadar zaman zaman kuvvetli olmak üzere aralıklı kar yağışı beklendiğini belirten Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, yer yer sis ve pus hadisesi konusunda da uyarılarını yeniledi.

Van’da kar yağışı uçak seferlerini de olumsuz etkiledi. Van’dan Antalya’ya planlanan uçak seferleri olumsuz hava şartları nedeniyle rötarlı gerçekleşti. Karayolları 11. Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler de gece saatlerinden itibaren yol temizleme çalışmalarını sürdürüyor.

Van’da etkili olan kar yağışı nedeniyle kar yağışı nedeniyle Başkale’de 22, Çatak’ta 16, Erciş’te 23, Gürpınar’da 68 ve Saray ilçesinde ise 13 olmak üzere toplam 142 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Van Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kapalı yolları açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kar yağışının bu yıl erken olduğunu ve bugün itibariyle yoğun şekilde gerçekleşmesinin zirai açıdan ve su seviyesi düşen Van Gölü için önemli olduğunu ifade eden vatandaşlar ise Van’ın bu karı beklediğini kaydetti.

ERZURUM 21 KASIM OKULLAR TATİL Mİ?

Erzurum Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, "Yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle Aşkale ve Horasan ilçelerinde kırsal mahallelerde taşımalı eğitime, Karayazı, Tortum ve Narman ilçelerinde taşımalı eğitime, Köprüköy ilçesinin kırsal mahallesinde taşımalı eğitime, Çat ve Tekman ilçelerinde eğitime salı günü 1 gün süre ile ara verilmiştir" denildi.

ZONGULDAK OKULLAR TATİL EDİLDİ Mİ?

Zonguldak Valiliği kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle Ereğli ilçesinde eğitime iki gün ara verildiğini açıkladı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kuvvetli yağış ve fırtınadan olumsuz yönde etkilenen KDZ. Ereğli İlçe genelinde 21 Kasım 2023 Salı günü ile 22 Kasım 2023 Çarşamba günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime iki gün süreyle ara verilmiştir.

Kdz. Ereğli ilçemizde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 21-22 Kasım 2023 tarihlerinde iki gün idari izinli sayılacaktır."

21 KASIM 2023 BİNGÖL OKUL TATİL Mİ?

Bingöl'de etkili olan kar yağışı sonrasında Valilik devreye girdi. Valiliğin tatil kararının ardından Yedisu ilçesinde etkili olan don ve buzlanmaya karşı Kaymakamlık da tedbir alarak tatil kararı alındığını duyurdu. 

Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İlçemizde yaşanan aşırı soğuk, don ve buzlanmadan dolayı herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek adına 21 Kasım Salı günü taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerin eğitim ve öğretimine bir gün süreyle ara verilmiştir."

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.