23˚
İstanbul
23˚
açık
Nem %48
Rüzgar 5.03 /s
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
25˚/19˚
Cumartesi
25˚/17˚
Pazar
25˚/17˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2021-10-27 10:52:11

29 Ekim bilgi yarışması ne zaman? MEB liseler arası bilgi yarışması nasıl başvurusu yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan liseler arası bilgi yarışması tarihi yaklaşıyor. Çevrimiçi düzenlenecek olan yarışmanın ne zaman gerçekleştirileceği ve nasıl başvuru yapılacağı büyük bir merak konusu… Peki 29 Ekim liseler arası bilgi yarışması ne zaman? MEB liseler arası bilgi yarışmasına nasıl başvuru yapılır?

29 Ekim bilgi yarışması ne zaman? MEB liseler arası bilgi yarışması nasıl başvurusu yapılır?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

MEB’in lise düzeyindeki öğrenciler için düzenlemiş olduğu çevrimiçi 29 Ekim bilgi yarışmasına sayılı günler kaldı. Öğrencilerin vatan ve bayrak sevgisini güçlendirmek, milli mücadele ve istiklal bilincini artırmak amacıyla gerçekleştirilecek olan 29 Ekim bilgi yarışmasına öğrencilerin ilgisi gün geçtikçe yoğunlaşıyor ve “29 Ekim bilgi yarışması ne zaman yapılacak?” “29 Ekim bilgi yarışmasına nasıl başvuru yapılır?” sorularına yanıt aranıyor.

29 EKİM BİLGİ YARIŞMASI NE ZAMAN?

Cumhuriyet’in 98. kuruluş yıl dönümü için gerçekleştirilecek olan 29 Ekim bilgi yarışması için başvurular devam ediyor. Başvurular, yarışmanın gerçekleşeceği tarih ve saat olan 29 Ekim saat 14:00’e kadar devam edecek.

MEB LİSELER ARASI BİLGİ YARIŞMASINA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından düzenlenecek olan “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Liseler Arası Çevrimiçi Bilgi Yarışması” başvuruları devam ediyor. Genel müdürlük, resmi web sitesi üzerinden yapılan açıklamada bu yarışmayla birlikte milli birliğin, beraberliğin ve toplumsal dayanışmanın artırılabileceği ve milli bayram coşkusunun yaşatılabileceğini, devlet, vatan, millet, bayrak ve Cumhuriyet sevgisinin güçlendirilebileceğini, Milli Mücadele, istiklal ve istikbal bilincinin öğrencilere aşılanabileceğini hedeflediklerini ifade etti.

MEB tarafından gerçekleştirilmekte olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Liseler Arası Çevrimiçi Bilgi Yarışması’na başvuruda bulunabilmek için MEB resmi web sitesini ziyaret etmeleri ve site içerisinde yer alan 29 Ekim Bilgi Yarışması başvuru alanına giriş yapmaları gerekiyor.

Etiketler