Tarih : 23.09.2021 - 16:55 Yorum : 0

AKS sonuçları 2021: Adaylık Kaldırma Sınavı sonuçları nereden öğrenilir?

Her yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmekte olan Aday Kaldırma Sınavı, bu yıl 5 Eylül tarihinde yapıldı. Genellikle sınavın yapılmasının ardından 15 gün içerisinde açıklanan sonuçların, bu yıl hangi tarihte açıklanacak olması merak konusu oldu. Peki AKS 2021 sonuçları ne zaman açıklanacak? AKS sonuçları nereden öğrenilir?

AKS sonuçları 2021: Adaylık Kaldırma Sınavı sonuçları nereden öğrenilir?

Geçtiğimiz ay içerisinde 15 Ağustos tarihine kadar sınav ücretlerinin yatırılması gereken Adaylık Kaldırma Sınavı’na giriş belgeleri Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden erişime açılmış ve sınav da 5 Eylül tarihinde gerçekleştirilmişti. Sınavın gerçekleşmesinin ardından gözler, sonuçların açıklanacağı tarihe çevrildi. İşte AKS sonuçlarının ne zaman ve nereden açıklanacağına dair detaylar…

AKS 2021 SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Ataması yapılan öğretmenler için görevdeki bir yılı tamamlamaları durumunda gerçekleştirilen Adaylık Kaldırma Sınavı, 5 Eylül 2021 tarihinde yapıldı. Sınavdan 15 gün sonra açıklanabileceği söylenen AKS 2021 sonuçlarının açıklanacağı tarih merakla bekleniyor. 25 Eylül’de açıklanması gereken MEB AKS sonuçları ile ilgili net bir tarih belirtilmedi.

AKS PUAN HESAPLAMALARI NASIL YAPILIYOR?

Değerlendirmesi 100 tam puan üzerinden yapılacak olan sınavın cevap anahtarları, 2 adet optik okuyucu ile çift kontrol sistemi aracılığıyla okutulacaktır. Sınavdan 60 tam puan ve üzerinde not alan adaylar sınavda başarılı sayılacaktır.

Yanlışların doğruları götürmediği sınavda cevap anahtarının hatalı olması ve bu durumun komisyon tarafından tespit edilmesi durumunda sorular iptal edilmeyecek ve doğru cevaplar doğrultusunda değerlendirilmeye alınacaktır. Herhangi bir sorunun iptal edilmesi durumunda ise iptal edilen sorular göz önünde bulundurularak puanlama yeniden hesaplanacaktır. Sınavda yer alan tüm sorular puan açısından eşit ağırlığa sahiptir ve bu şekilde değerlendirilecektir.

AKS 2021 SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Adaylara herhangi bir sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek olan AKS 2021 sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi web sitesi üzerinden açıklanacak. AKS 2021 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak diye merak eden adaylar siteyi ziyaret etmeleri durumunda sınav sonuçlarına rahatlıkla erişebilecek.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber