Tarih : 25.09.2021 - 11:26 Yorum : 0

Anadolu Vakfı’ndan aylık 500 TL burs imkanı! 9 ay geri ödemesiz burs başvuru şartları

Anadolu Vakfı, devlet üniversitesinde veya vakıf üniversitelerinde okuyan öğrencilere aylık 500 TL burs verme kararı aldı. Burs başvurularının Eylül ayı içerisinde başlayacağı ve hak kazanan öğrencilerin bu bursu 9 ay boyunca geri ödemesiz alacağı belirtildi. Burstan faydalanmak isteyen öğrenciler internet üzerinden dolduracakları formlarla başvurularını gerçekleştirebilecekler. Anadolu Vakfı’nın burs başvurularından aradığı şartlar neler? Burs başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar…

Anadolu Vakfı’ndan aylık 500 TL burs imkanı! 9 ay geri ödemesiz burs başvuru şartları

KYK burs başvurularının henüz başlamaması ve eğitim döneminin de başlaması nedeniyle burs arayışında bulunan öğrenciler alternatif burs veren kurumları ilgiyle takip ediyor. Anadolu Vakfı, devlet ve vakıf üniversitelerinde okumakta olan TC Vatandaşı olan öğrencilere bu süreçte geri ödemesiz burs sağlayacağını açıkladı. Bu doğrultuda hem üniversiteyi yeni kazanan hem de ara sınıflar burstan faydalanmak için başvuruda bulunabilecek. Başvuru değerlendirmelerinde öğrencilerin ailelerinin ve kendilerinin gelir durumu göz önünde bulundurulacak. İnternet üzerinden alınan başvurular neticesinde hak kazanan öğrenciler mülakata çağırılacak. Peki Anadolu Vakfı geri ödemesiz burs başvuru tarihleri ne zaman? Burs başvuruları nasıl yapılacak?

ANADOLU VAKFI BURS BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

Eylül ayında başvuruların alınacağı bildirilen Anadolu Vakfı burs başvuruları 30 Eylül’de sona erecek. Devlet üniversitelerinde eğitim alan ya da vakıf üniversitelerinde %100 burslu okumakta olan öğrencilere tanınacak olan bu haktan yabancı uyruklu öğrenciler faydalanamayacak. Burs başvurularını bu sene üniversiteyi yeni kazanan öğrencilerle birlikte ara sınıflarda olan öğrenciler de gerçekleştirebilecek.

ANADOLU VAKFI BURS BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Burs başvurusu yapma hakkına sahip olan öğrenciler, Anadolu Vakfı’nın resmi internet sitesi üzerinden erişim sağladıkları formlar üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecekler. Başvuruda öğrencilerin kişisel bilgileri, doğum tarihleri, kazandıkları bölüm, eğitim bilgileri ve TC Kimlik numaraları talep edilecek. Aralık ayının başında açıklanacak olan başvuru sonuçları öğrencilere telefon numarası ve mail adresleri üzerinden iletilecek. Burstan faydalanan öğrencilerin yıllık not ortalamalarında 2.00’ın altına düşmemesi aranan şartlardan biri olmakla birlikte kuruma yanlış bilgi verilmesi, disiplin cezası alınması ve belgelerin zamanında teslim edilmemesi, başka bir kurumdan burs alınması gibi durumlarda da burs hakkı sona erecektir.

GERİ ÖDEMESİZ BURS ÜCRETLERİ NE KADAR?

Anadolu Vakfı tarafından öğrencilere sağlanacak olan bursların 9 ay boyunca geri ödemesiz olacağı bildirildi. Ekim ve Haziran ayları ile birlikte toplamda 9 ay boyunca sağlanacak olan bursların bulunulan şehirlere göre değişkenlik gösterdiği önceki yıllardan da bilinmekte. Geçtiğimiz yıl içerisinde İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde okuyan öğrencilere aylık 500 TL verilirken, diğer şehirlerde eğitim gören öğrencilere ise 450 TL ödenmekteydi. Bu yıl burs ücretlerinin değişip değişmeyeceği ise merak konusu...

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber