2022-05-11 10:30:00 | Son Güncelleme : 2022-05-11 10:32:16

AÖF final sınavları ne zaman düzenlenecek? 2022 Açık Öğretim Fakültesi sınav takvimi belli oldu!

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınav takvimi belli oldu. Geçtiğimiz ay bahar dönemi vize sınavlarına giren binlerce aday, final sınavlarının ne zaman yapılacağını merak ediyordu. Yüz binlerce adayın eğitim gördüğü AÖF, final sınavlarının ne zaman düzenleneceğini açıkladı. Yapılan açıklamanın ardından adaylar, 2022 AÖF bahar dönemi sınav takvimini ve final tarihlerini sorgulayarak, “AÖF finalleri ne zaman?”, “2022 AÖF sınav takvimine göre final sınavları ne zaman yapılacak?”, “AÖF final sınavı sonuçların ne zaman açıklanacak?” sorularına cevap aramaya başladı.

Telafi ve bütünleme sınavı yapmayan Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi için bahar dönemi final sınavı tarihleri belli oldu.
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
Telafi ve bütünleme sınavı yapmayan Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi için bahar dönemi final sınavı tarihleri belli oldu.

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) öğrencileri için gerçekleştirilecek olan final sınavı tarihleri belli oldu. Geçtiğimiz ay vize sınavlarına katılan adaylar, final tarihlerinin hangi günlere denk düşeceğini sorgulamaya başlamıştı. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi resmi web sitesi üzerinden paylaşılan habere göre, 2022 bahar dönemi final sınav tarihleri belli oldu. Peki AÖF final sınavları ne zaman düzenlenecek? 2022 yılı Açık Öğretim Fakültesi bahar dönemi sınav tarihleri ne zaman? Tüm detaylar haberimizde…

AÖF FİNAL SINAVLARI NE ZAMAN?

Telafi ve bütünleme sınavı yapmayan Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi için bahar dönemi final sınavı tarihleri belli oldu. 2022 AÖF sınav takvimine göre 21-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan final sınavları, dönem sonu olarak kabul ediliyor. AÖF final sınavları, not ortalamasının yüzde 70’ini oluşturmakta ve sınavlar okul ortamında yüz yüze gerçekleştirilecektir.

AÖF FİNAL SINAVLARI NE KADAR SÜRECEK?

Açık Öğretim Fakültesi final sınavları, vize sınavlarında olduğu gibi toplamda 20 soru sorularak düzenlenecek. Sorumlu olunan her ders için sınav süresi 30 dakika olarak belirlendi. Açık Öğretim Fakültesi tarafından alınan karara göre öğrencilerin başarılı sayılabilmeleri için not ortalamaların en az 35 olması, öğrencilerin ara sınav ve dönem sonu ortalamasında en az 35 başarı sınırını yakalamaları gerekmektedir.

AÖF BAŞARI NOTU KAÇ?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Ön Lisans 2 yıllık bölümlerde okumakta olan öğrenciler, 129 AKTS kredilik ders, 4 yıllık lisans programlarında okumakta olan öğrenciler ise 240 AKTS kredilik dersi başarı ile tamamlayarak mezun olabilirler. Başarı sağlayamayan öğrenciler için ise telafi sınavı ya da bütünleme sınavı düzenlenmemektedir. Akademik takvime göre hem güz döneminde hem de bahar döneminde başarısız dersi bulunan öğrenciler, yaz okulu sınavlarına katılabilirler. Yaz okulu sınavları ise 13 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleştirilecektir.

2022 AÖF SINAV TAKVİMİ

2022 yılı Açık Öğretim Fakültesi sınav takvimi belli oldu. Takvime göre sınav tarihleri aşağıdaki gibidir:

  • ATA AÖF Bahar yarıyılı final sınavları 28-29 Mayıs 2022,
  • ATA AÖF bütünleme sınavları 2-3 Temmuz 2022,
  • 2021-2022 mezuniyet üç ders sınavı 7 Ağustos 2022,
  • İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi bahar dönemi yarıyıl (bitirme) sınavları 04-05 Haziran 2022,
  • AUZEF yarıyıl sonu telafi sınavları 02-03 Temmuz 2022,
  • Mezuniyete üç ders sınavları 24 Temmuz 2022.
Etiketler