Tarih : 08.06.2021 - 13:45 Yorum : 0

AÖF final sonuçları açıklandı mı? AÖF sonuçları ne zaman?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2020-2021 bahar dönemi final sınavlarına milyonlarca öğrenci girdi. 29 Mayıs - 7 Haziran AÖF final sınavları sonuçları açıklandı mı? AÖF final sonuçları ne zaman?" gibi soruların cevapları araştırılıyor. AÖF final sonuçları ile ilgili tüm detayları derledik.

AÖF final sonuçları açıklandı mı? AÖF sonuçları ne zaman?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri, 2020-2021 bahar dönemi final sınavlarını 29-30-31 Mayıs 2021 tarihleri ve 05-06-07 Haziran 2021 tarihleri arasında tamamladı. Açıköğretim Fakültesi 2020-2021 bahar dönemi final sınavlarına giren milyonlarca öğrencinin gözü sonuçlara çevrildi. Yaz tatili için program yapan öğrencileri "AÖF final sonuçları açıklandı mı?" sorusunun cevabını bekliyor.

Henüz AÖF final sınavı soru ve cevaplarının açıklanmadığını da belirtelim.

AÖF FİNAL SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Online (çevrimiçi) ortamda yapılan AÖF sınavların sonuçlarının açıklanacağı tarihe ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Daha önceki sınavlara bakıldığında sınav sonuçlarının 15 gün içerisinde açıklandığı görülüyor. Dolayısıyla final sonuçlarının iki hafta içerisinde açıklanacağı tahmin ediliyor. AÖF bahar dönemi final sınavlarının soruları ve cevaplarının da bu bu hafta içerisinde yayımlanması bekleniyor. Bu adımdan sonra da sınav sonuçlarının açıklanacağı söylenebilir. Final sınavı sonuçlarının 14 Haziran ya da sonrasında açıklanması bekleniyor.

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

A.Ü Açıköğretim Fakültesi'nin internet sitesindeki “Açıköğretim Sistemi Sınav Girişi” linkine tıklayarak sınav işlemleri yapılabiliyor. AÖF final sonuçları da bu adreste açıklanıyor.

AÖF sınav sonuçları sorgulama ekranı için BURAYA tıklayınız.

Finallerde geçer not alamayan öğrenciler, yaz okulu sınavı kaldıkları ders için bir şans daha kazanıyor. 2021 yaz okulu 8 Ağustos'ta açılacak.

Öte yandan Anadolu Üniversitesi, sınav itirazları ile ilgili açıklama yaptı. Buna göre, Dönem Sonu Sınavı ve sınav sorularına itirazlar 3 Haziran Perşembe günü sonuna kadar Öğrenci Otomasyonundan yapılacak. Bu tarihten sonra itirazlar dikkate alınmayacak.

AÖF sınavlarında her ders için 20 soru yöneltilirken sınav için 30 dakika süre tanınmaktadır. Sınava girmeden önce sınav ekranı üzerine gelen sınav süresince uymanız gereken kuralları onaylamanız gerekir.

Sorular arasında ileri ya da geri gidilmesi mümkün değildir. Dolayısıyla işaretleme yapmadan geçtiğiniz soru boş bırakılmış olarak kabul edilir. Tüm soruları yanıtlamanızın ardından "BU DERSİN SINAVI BİTMİŞTİR" ibaresi çıkacak.

Sınavın başladıktan sonra sınavınızı bitiremeden oturumunuz herhangi bir nedenle (elektrik kesintisi, internet bağlantı sorunu vb.) kapanırsa, son güne kadar sınavınıza kaldığınız yerden devam ederek sınavınızı bitirebilirsiniz.

AÖF SINAVLARINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Sınav sorularının kişiye özel olması nedeniyle, sınav ortamında yalnız bulunmanız ve soruları herhangi bir öğrenme kaynağı olmadan ya da kimseden destek almadan bireysel olarak cevaplamanız gerekir.

Sınav sorularının her türlü ortamda kopyalanması ve paylaşılması, yasalarımızca suç teşkil etmekte ve bu tür eylemlerin cezai sorumluluğu olmaktadır.

Herhangi bir etik ihlalde bulunduğu tespit edilen öğrencilerin sınavları geçersiz sayılır.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber