2017-02-22 11:29:59

AÖF kayıt yenileme ne zaman bitiyor? AÖF öğrencilerine kredi kartıyla ödeme uyarısı

Açıköğretim Fakültesi Dekan Vekili AÖF sınavı hakkında önemli bir bilgi verdi. AÖF kayıt yenileme ne zaman bitiyor? öğrenciler tarafından merak ediliyor. Açıköğretim Fakültesi sınavı kayıt zamanı bitmesine günler kala kritik bir uyarı geldi.

AÖF kayıt yenileme ne zaman bitiyor? AÖF öğrencilerine kredi kartıyla ödeme uyarısı
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

AÖF'e kredi kartı ile kayıt olacaklar dikkat! Kritik bir uyarı geldi... Yaklaşık 1,5 milyon öğrencisi bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminde Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri sürerken, Rektör Yardımcısı ve Açıköğretim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yücel Güney çok önemli uyarılarda bulundu. İHA’ya açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Güney, Açıköğretim, İşletme ve İktisat fakültelerinde kayıt yenileme işlemlerinin sürdüğünü belirtti. Kayıt yenileme esnasında yapılan ödemelerde dikkat çeken ayrıntıları paylaşan Güney, “Şuana kadar öğrencilerimizin yüzde 60’a yakını ödemelerini kredi kartıyla gerçekleştirmiş. Bu oran, geçen yıllara oranla ciddi anlamda artmış durumda. Bu da öğrencilerimizin kredi kartı kullanma ve ödemelerini bu şekilde yapma alışkanlıklarının yaygınlaştığını gösteriyor. Yüzde 35’lik kesim ise ATM’leri kullanıyor. Bu dönem ise özellikle bir detayı sizinle paylaşmak istiyorum. Biz çalıştığımız bankamızı değiştirmiştik. Yeni yapmış anlaşma doğrultusunda Ziraat Bankasıyla çalışıyoruz. Bu değişikliği de, Ziraat Bankasının Türkiye genelinde çok fazla noktada ATM’sinin ve şubesinin bulunmasından dolayı yaptık. Bu anlamda da öğrencilerimizin ödeme konusunda zorluk çekmesinin önüne geçmiş bulunmaktayız. Şuana kadar diğer ödeme yöntemlerini kullanan öğrencilerimizin oranı da yüzde 5 civarındadır. Ayrıca kredi kartı kullanarak eskiden olduğu gibi ATM ve banka önlerinde kuyruklar oluşturmayan öğrencilerimiz de teşekkür ediyoruz” dedi.

“Son gün kredi kartıyla ödeme maalesef yapılamamaktadır”

Prof. Dr. Güney, öğrencilere kredi karıyla ödeme hususunda önemli bir uyarı yaparak, “Çok önemli bir hatırlatma yapmak istiyorum. Son gün kredi kartıyla ödeme maalesef yapılamamaktadır. Bu yüzden öğrencilerimizin kayıt yenileme işlemlerini son güne bırakmamalarını öneriyoruz. Eğer son güne bırakmış öğrencilerimiz varsa da bunu ATM’leri kullanarak yapmasını tavsiye ediyoruz. Ayrıca üniversite olarak öğrencilerimize, internet ve telefon aracılığıyla verdiğimiz öğrenci destek sistemimiz aktif olarak çalışıyor. Öğrencilerimizin kayıt yenileme esnasında takıldıkları noktalarda bize ulaşarak destek almalarını bekliyoruz. Bir de öğrencilerimize, kayıtlarını yaptıktan sonra bürolardan kitaplarını almaları gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz” diye konuştu.

Diplomalar ve başarı belgeleri bürolara gönderildi

Diploma ve başarı belgesi almaya hak kazanan öğrencilere de müjde veren Güney, şöyle devam etti: “Başarıyla mezun olan öğrencilerimizi de tebrik ediyoruz. Öğrencilerimizin diplomaları şuan bürolarımızda bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizin başarı belgeleri de bürolarımıza gönderildi. Yani büroya giden öğrencilerimiz, şuanda kitaplarını alabilir, mezun öğrencilerimiz diplomalarını alabilir, kayıt yenilemiş ve bir önceki dönemde başarılı olmuş öğrencilerimiz de yüksek onur belgelerini alabilirler.” Şuanda kayıt yenilemelerin hızlı ve sorunsuz şekilde devam ettiğini kaydeden Prof. Dr. Güney, kayıt yenileme işlemleri için son günün 24 Şubat Cuma günü olduğunu da bildirdi

AÖF KAYIT YENİLEME NE ZAMAN BİTİYOR

Ders ekleme ve silme işlemlerini tamamlayan öğrenciler, 2016-2017 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Öğretim Gideri ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirttiğimiz tarihler arasında yapabileceklerdir. Ödemeler Kredi Kartı/Banka Kartı ile, Ziraat Bankası ATM’lerinden(kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnretnet Bankacılığı ile gerçekleştirebilirler. Ödemeler sadece Ziraat Bankası üzerinden gerçekleştirilecek ve şubelerinden ödeme yapılamayacaktır. Ders ekleme ve silme işlemlerini tamamlamadan kayıt yenileme ücretini ödeyen öğrenciler, atanan dersleri kabul etmiş sayılmaktadır. Bu nedenle ödeme yapmadan önce işlemlerinizi kontrol ederek emin olmanız gerekmektedir. Mazeretli kayıtların son günü olan 24 Şubat 2017 23:30’a kadar ödeme gerçekleştirebilecekler ancak son gün provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır.

 

Etiketler