22˚
İstanbul
22˚
hafif yağmur
Nem %49
Rüzgar 5.02 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2022-01-10 12:19:18

AÖF sınav sonuçları açıklandı! Açık Öğretim Fakültesi güz dönemi sınav sonucu sorgulama ekranı!

AÖF sınav sonuçları açıklandı! Hafta sonu gerçekleştirilmiş olan güz dönemi final sınavlarının ardından sonuçların ne zaman açıklanacağı merak konusuydu. 8-9 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirilmiş olan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi güz dönemi final sınavlarına katılmış olan öğrenciler, internet üzerinden yapmış oldukları araştırmalarda “Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınav sonuçları açıklandı mı?”, "AÖF sınav sonucu sorgulaması nasıl yapılır?" sorularına cevap aramaya başladı. AÖF sınav soru-cevapları ve sonuçlarına ilişkin tüm detaylar haberimizde…

AÖF sınav sonuçları açıklandı! Açık Öğretim Fakültesi güz dönemi sınav sonucu sorgulama ekranı!
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi güz dönemi final sınavları, 8-9 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Sınavların ardından merak edilen sınav soru ve cevapları ise erişime açılmış durumda. Soru ve cevapların da açıklanmasıyla birlikte gözler AÖF sınav sonuçlarına çevrilmişti. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi sosyal meya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda güz dönemi final sınavı sonuçlarının açıklandığını bildirdi. Yapılan duyurunun ardından öğrenciler internet üzerinde yoğun bir araştırma yapmaya başladı. Peki  AÖF sınav sonucu sorgulama nasıl yapılır? İşte detaylar…

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÖF SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI!

8-9 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirilmiş olan AÖF güz dönemi final sınavlarının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusuydu. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, sosyal medya hesapları üzerinden yapmış olduğu paylaşımla AÖF güz dönemi final sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

"2021-2022 Güz Yarıyılı Dönem Sonu Sınav Sonuçlarına https://aosogrenci.anadolu.edu.tr/ adresinden giriş yapılarak erişilebilir."

AÖF SINAV SONUCU SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi güz dönemi final sınavları sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz net bir bilgi verilmemişken öğrenciler, sınav sonuçlarını nasıl öğrenebilecekleri hakkında da yoğun bir araştırma yapmaya başladı. AÖF sınav sonucu sorgulama ekranına ulaşmak için Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Öğrenci Bilgi Sistemi’ni ziyaret etmeli ve ilgili alanlara tıklamalıdır.

AÖF SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

AÖF SINIF GEÇME SİSTEMİ NASIL?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim programına dahil olan her bir öğrenci, bir yarı yıl için 30 krediyi geçmeyecek şekilde ders ataması, fakülte tarafından geçekleştirilmektedir. Öğrenciler, kendileri için atanan dersleri eksiltme ya da toplamda 45 krediyi geçmemek kaydıyla üst yarı yıldan ders ekleme hakkına sahiptir (ilk yıl hariç).

AÖF lisans birinci yarıyılda tüm derslerden başarı sağlayamayan öğrenciler, 5. ve 7. yarıyıldan, ikinci yarıyılda da tüm derslerden başarı sağlayamayan öğrenciler 6. ve 8. yarıyıldan ders alma hakkına sahip olamaz. Üçüncü yarıyılın tüm derslerinden başarı sağlayamayan öğrenciler 7. yarıyıldan, dördüncü yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler ise 8. yarıyıldan ders alamaz.

AÖF SINAV GEÇME NOTLARI NASIL?

Anadolu Üniversitesi AÖF sınav geçme notları için alt sınır değeri 35 olarak belirlenmiştir. Bu başarı notunun altında kalan öğrenciler FF puan değeri ile değerlendirilmektedir. Sınav geçme notlarına ilişkin tam liste aşağıdaki gibidir:

  • 33 – 39 DD 1,00 Ortalamaya Bağlı Geçti
  • 40 – 45 DC 1,30 Ortalamaya Bağlı Geçti
  • 46 – 49 CD 1,70 Ortalamaya Bağlı Geçti
  • 50 – 55 CC 2,00 Geçti
  • 56 – 60 CB 2,30 Geçti
  • 61 – 65 BC 2,70 Geçti
  • 66 – 70 BB 3,00 Geçti
  • 71 – 76 BA 3,30 Geçti
  • 77 – 83 AB 3,70 Geçti
  • 84 – 100 AA 4,00 Geçti

AÖF SINAV SORU VE CEVAPLARI

8-9 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirilmiş olan AÖF sınav soruları ve cevapları erişime açıldı.

AÖF SINAV SORU VE CEVAPLARINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Etiketler