23˚
İstanbul
23˚
hafif yağmur
Nem %46
Rüzgar 4.66 /s
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
26˚/18˚
Cumartesi
26˚/17˚
Pazar
25˚/18˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2021-12-09 12:31:48

AÖL ne zaman açıklanacak? Açıköğretim Lisesi 1. Dönem sınav sonuçları açıklandı mı?

AÖL ne zaman açıklanacak? sorusu, açık öğretim lise sınavlarına giren öğrenciler tarafından sıklıkla sorulmaya başlandı. 4-10 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilmekte açık lise sınavları için AÖL sınav sonuçları sorgulaması yapılmaya başladı. Açıköğretim Lisesi 1. Dönem sınav sonuçları ile ilgili araştırma yapan öğrenciler “AÖL ne zaman açıklanacak?”, “Açıköğretim sınav sonuçları açıklandı mı?”, “AÖL sınav sonucu sorgulaması nasıl yapılır?” sorularına cevap aramaya başladı.

AÖL ne zaman açıklanacak? Açıköğretim Lisesi 1. Dönem sınav sonuçları açıklandı mı?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Açıköğretim Lisesi 1. Dönem sınav sonuçları ile ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. 10 Aralık Cuma gününe kadar online platformda sürecek olan AÖL sınavlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Peki AÖL ne zaman açıklanacak? Açıköğretim sınav sonuçları açıklandı mı? AÖL sınav sonucu sorgulaması nasıl yapılır? İnternet üzerinden yoğun bir araştırma başlatılan konu ile ilgili tüm detaylar haberimizde…

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

4 Aralık’ta başlayan ve henüz devam etmekte olan Açıköğretim Lisesi sınavlarının ne zaman açıklanacağına dair net bir bilgi verilmedi. 10 Aralık’ta sona erecek olan sınavlar online olarak gerçekleştirildi. Sınavların sona ermesinin ardından sınav sonuçlarının 2 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

AÖL SINAV SONUÇLARI NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?

AÖL sınav sonuçları, bazı kurallar çerçevesinde değerlendirilmekte ve bu değerlendirmeler göz önünde bulundurularak açıklanmaktadır. Değerlendirme kriterlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Öğrenciye, sınava katılacağı derslerden çoktan seçmeli 4 seçenekli 20 soru sorulacak olup, verilen her doğru cevap 5 (beş) puan değerinde olacak. Yanlış cevaplar ise doğru cevapları etkilemeyecek.
  • Değerlendirmeler her ders için ayrı ayrı olarak 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak ve doğru cevaplar dikkate alınarak her soru eşit puan ağırlığına sahip olacaktır. Başarı puanı hesaplamasında [Puan= (Doğru sayısı/Soru sayısı) x 100] formülü uygulanacaktır.
  • Cevap anahtarında hata olması durumunda bu konunun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi durumunda soru ya da sorular iptal edilmeyecek olup, soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak şartıyla değerlendirmeye dahil edilecektir.
  • Sınav sonuçlarının açıklanmasında öğrencilerin doğru ya da yanlış cevap sayısına dair herhangi bir veri açıklanmayacaktır.
  • Değerlendirme sırasında hatalı sorular çıkarsa iptaline karar verilmiş olan sorular değerlendirme dışı bırakılacak olup, geçerli soruların puan değeri yeniden saptanarak değerlendirme yapılacaktır.

AÖL sınavları, pandemi koşullarına yönelik alınan tedbirler kapsamında online olarak gerçekleştirildi.

AÖL SINAV SONUÇLARI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Açıköğretim Lisesi 1. Dönem sınavlarının tamamlanmasının ardından sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi web sitesi üzerinden açıklanacak. AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranına ulaşmak için MEB resmi web sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacak.

Etiketler