Tarih : 29.06.2021 - 13:45 Yorum : 0

ATA AÖF 2021 bütünleme tarihleri: ATA AÖF bütünlemeler ne zaman bitecek?

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde (ATA AÖF) bütünleme sınav sürecine girildi. ATA AÖF öğrencileri 28 Haziran’dan itibaren bütünleme sınavlarına girmeye başladı. Peki, ATA AÖF bütünleme sınavları ne zaman sona erecek?

ATA AÖF 2021 bütünleme tarihleri: ATA AÖF bütünlemeler ne zaman bitecek?

Salgın nedeniyle online (çevrimiçi) ortamda gerçekleştirilen bütünleme sınav tarihleri merak ediliyor. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde 2020-2021 bahar dönemi bütünleme sınavı başladı.

ATA AÖF final sürecinde başarısız olan adaylar, bütünleme sınavlarına hazırlanıyor. Belirlenen tarihler aralığında bütünleme sınavlarına girecek öğrenciler, “ATA AÖF bütünleme sınavları bitti mi, bütünlemeler ne zaman?” gibi soruların cevabını arıyor.

ATA AÖF BÜTÜNLEME SINAV TARİHLERİ

2020-2021 ATA AÖF bütünleme sınavları 28 Haziran - 03 Temmuz 2021 tarihleri arasında yapılacak. Söz konusu sınav salgın nedeniyle online ortamda uygulanacak. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi 2020-2021 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı bütünleme sınav programı için BURAYA tıklayın.

ATA AÖF BÜTÜNLEME SINAVLARINA NEREDEN, NASIL GİRİLİR?

ATA AÖF bütünleme sınavı online sınav sistemine 28 Haziran - 03 Temmuz 2021 tarihleri arasında, her gün 09.00 ile 22.00 saatleri arasında girilebilecek. Öğrenciler, internet sitesi üzerinden bütünleme sınavlarına katılabilecek.

Sınav sürecinde, sorumlu olduğunuz ders ya da derslere ait sınavlarınızı, sadece anılan ders ya da derslerin sınav programında yer aldığı gün 09.00 ile 22.00 saatleri arasında sisteme girerek yapabilirsiniz.

ATA AÖF BÜTÜNLEME SINAVLARI NASIL YAPILIR?

Her bir ders için 20 sorudan oluşan sınavın süresi için 30 dakika verilir. Sınav süresini sınav ekranında yer alan sayaçtan görebilirsiniz. Sınavı başlattıktan sonra 30 dakikalık süreniz başlar ve herhangi bir nedenden dolayı sınavdan çıksanız dahi 30 dakikalık sınav süresi azalmaya devam edecektir. Bu süre içerisinde "SINAVI BİTİR" butonuna basmazsanız, 30 dakika tamamlandığında seçili cevaplarınız sisteme otomatik olarak girilir ve sınav oturumunuz bitirilir. Bu durumda sınav ekranında önceki sorulara ve boş bıraktığınız sorulara tekrar geri gitmeniz mümkün değildir. Bir soruyu cevapladıktan ya da "boş bırak" seçeneğini işaretledikten sonra "Sonraki" butonunu kullanarak bir sonraki soruya geçiş yapabilmeniz mümkün.

İnternetin kesilmesi halinde "İnternet bağlantınızda sorun yaşanmaktadır. Sınava devam edebilmek için lütfen internet bağlantınızı kontrol ediniz." ibaresi çıkar ve soru ilerlemesi durur. Böyle bir durumda internet bağlantınızı kontrol ederek veya internet bağlantısı olan bir cihazdan giriş yaparak sınava kaldığınız yerden devam edebilmeniz mümkündür.

Sınav soruları kişiye özel olacak şekilde soru bankasından rastgele çekilir. Buna rağmen kopya çektiği tespit edilen öğrencilerin sınavları geçersiz sayılır.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber