• Piyasalar
 • up
  BIST 100
  94896
 • down
  USD
  5.8598
 • up
  EURO
  6.513
 • down
  GBP
  7.4888
 • down
  Altın
  279.218
 • TGRT Haber Arama
 • TGRT Haber Facebook
 • TGRT Haber Twitter
 • TGRT Haber Youtube
 • TGRT Haber RSS
REKLAMI KAPAT
Tarih : 26.10.2017 - 19:16 Yorum : 0

ATA AÖF, OBS Sınav tarihi ve takvimi! | ATA AÖF vize (Güz Dönemi) sınavı hangi tarihte ve ne zaman?

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA AÖF) sınav takvimi yayınlandı. Vize sınavlarından önce öğrencilerin daha önce çıkmış sınav sorularını araştırmak oldu. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sayesinde öğrenciler uzaktan eğitim fırsatını değerlendirmek istiyor.

ATA AÖF, OBS Sınav tarihi ve takvimi! | ATA AÖF vize (Güz Dönemi) sınavı hangi tarihte ve ne zaman?

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA AÖF) sınav takvimi yayınlandı. Vize sınavlarından önce öğrencilerin daha önce çıkmış sınav sorularını araştırmak oldu. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sayesinde öğrenciler uzaktan eğitim fırsatını değerlendirmek istiyor. Ya da bu fırsatı değerlendirmek istemeyen öğrenciler lisans, önlisans ve ikinci üniversite programlarına başvurmaya başladılar. Öğrenci başvuruları ATA AÖF’ün kendi resmi internet sitesi üzerinden yapılıyor. Başvurular tamamlandıktan sonra kurum derslere 9 Ekim Pazartesi günü başlamış oldu. Merak edilen ve sıkça aranan ise ATA AÖF vize sınavları ne zaman? Adaylar derslere başladıktan sonra heyecanlı bir şekilde sınavları beklemeye başladılar. Birinci dönem sınavları 2 Aralık ve 3 Aralık tarihlerinde yapılacak. Detaylara haberimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

ATA AÖF BAHAR DÖNEMİ SINAVLARI HANGİ TARİHTE VE NE ZAMAN OLACAK?

Bahar dönemi vize sınavları 24 ve 25 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Final sınavı ise 12 ve 13 Mayıs 2018 tarihlerinde uygulanacak. Bütünleme sınavları 9 – 10 Haziran, mezuniyet 3 ders sınavı ise 29 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak.

ATA AÖF OBS Sınav tarihi ve takvimi!

ATA AÖF OBS TÜM SINAV DETAYLARI BURADA

2017 ATA AÖF Güz Dönemi Ara Sınavlar (Vize) Sınava Giriş Belgesi’ni ve nüfus cüzdanını yanında bulundurmayan öğrenciler sınavlara giremezler. Öğrenciler; Sınav Giriş Belgesi ve Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesini (Nüfus Cüzdanı,Sürücü Belgesi, Pasaport veya bunlara eşdeğer kimlik belgesi) sınava girerken yanlarında bulundurmalıdırlar. Sınav Giriş Belgesi’ni https://obs.atauni.edu.tr/auth adresinden alabilirsiniz.

Sınava cep telefonu, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlar; cep bilgisayarı, müsvedde kâğıdı, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete vb. yayınlar; pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlarla gelmeleri kesinlikle yasaktır. Sınav düzenine aykırı davranışlar gösteren öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır. Konuyla ilgili tutanak tutularak, yapılacak soruşturma sonucuna göre öğrenci ile ilgili bir karara varılır. Sınav süresince görevlilerle konuşmak ve soru sormak yasaktır. Aynı şekilde görevlilerin de öğrencilerle yakından ve alçak sesle konuşmaları yasaktır. Yanında veya sırasında kitap, not vb. bulunduran, sınav sırasında kopya çeken, çekmeye teşebbüs eden, kopya veren ya da kopya çekilmesine yardım edenlerin isimleri Bireysel Sınav İptal Tutanağı’na yazılacak ve o oturumdaki sınavları geçersiz sayılacaktır. Fakültemize konu ile ilgili bir dilekçe ile başvurduğunuz takdirde gerekli işlemler yürütülür ve Sınav Komisyonu durumunuzu karara bağlar.

DERS KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Yeni kayıt olmuş veya kaydını yeniletmiş öğrencilerin derslere kaydı doğrudan Dekanlıkça yapılır. Ders veya ders grubu seçilmesi gereken sınıflarda ilgili yarıyıla ait materyal ücretini yatırmış ara sınıf öğrencilerinin FF olan derslerinin kaydı Dekanlıkça, yeni alınacak diğer derslerin kaydı öğrencilerin kendileri tarafından yapılır. Materyal ücretini yatıran ancak ders kaydını yapmayan/yapamayan öğrencilerin ders kayıtları alabilecekleri dersler arasından 30 krediye kadar Dekanlıkça yapılır. Ayrıca Yatay Geçiş ve DGS yolu ile yerleşen öğrencilerin ders kayıtları, intibakları yapıldıktan sonra ilk yarıyıl için Fakültemiz tarafından yapılacaktır.

ATA AÖF vize (Güz Dönemi) sınavı hangi tarihte ve ne zaman?

DERS ONAYLARI NEREDEN GÖRÜLÜR?

Derslerin onaylandığını Öğrenci Bilgi Siteminden “Öğrenim” menüsünün altında yer alan “Ders Alma Listesi” başlığından kontrol edebilirsiniz. Ayrıca tarafınıza ders kaydınızın onaylandığına dair SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

ATA AÖF GÜZ DÖNEMİ SINAVLARI HANGİ TARİHTE VE NE ZAMAN OLACAK?

ATA AÖF güz dönemi vize sınavları 2 Aralık ve 3 Aralık 2017 tarihlerinde yapılacak. Güz dönemi final sınavları ise 20 Ocak ve 21 Ocak 2018 tarihlerinde uygulanacak. Bütünleme sınav tarihi 24 – 25 Şubat olacak.

ATA AÖF SINAV ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAKTIR?

Açıköğretim Fakültesi bünyesinde yer alan önlisans ve lisans programlarına kayıtlı öğrenciler, Açıköğretim Materyal Ücreti ile ilgili ödemeleri Güz ve Bahar Yarıyılı başlarında yapacaklardır.

ATA AÖF SINAV ÖDEMELERİ HANGİ BANKAYA VE HANGİ HESAPLARA YAPILACAKTIR?

Ek yerleştirme için Ödemeler, T.C. Kimlik numarası belirtilerek, herhangi bir Vakıfbank şubesine yapılmalıdır

ATA AÖF SINAV ÖDEMELERİ İÇİN HESAP NUMARASI VAR MI?

Bankaya herhangi bir hesap numarası belirtmenize gerek yoktur. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrenim ücretlerinin ödeneceği ifade edilerek T.C. Kimlik numarası belirtildiğinde ödenmesi gereken miktar banka tarafından size bildirilecektir.

ÖDEMELER YALNIZCA VAKIFLAR BANKASININ ŞUBELERİNE Mİ YAPILABİLECEKTİR?

Ödemeler Vakıflar Bankası Şubeleri aracılığı ile yapılabileceği gibi Vakıflar Bankası ATM’lerinden, İnternet Bankacılığı ile havale yapılarak veya Vakıfbank Telefon Bankacılığı ile de yapılabilecektir. Bulunduğum yerleşim biriminde Vakıflar Bankası yok.

ÖDEMELER NASIL YAPILIR?

Vakıflar bankası internet bankacılığı aracılığı ile ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir bankadan hesaba havale gibi bir uygulama söz konusu olmayacaktır.

AÇIKÖĞRETİM SİSTEMİ NASIL İŞLER?

Dersler kitle iletişim araçları yollarıyla işlenir, TRT Okul kanalında, her gün 12 saat açıköğretim dersleri ile ilgili yayınlar yapılmaktadır. Ayrıca Anadolu üniversitesi bünyesindeki “aof e-ogrenme “ sitesinde ve diğer onlarca forum sitelerinde dersler ve sınavlarla ilgili destek verilmektedir. Anadolu üniversitesinin her ilde bürosu bulunmaktadır, bu bürolarda öğrencilere her konuyla ilgili destek verilmekte, gerekli olan tüm ders kitapları ücretsiz olarak temin edilmektedir.

Açıköğretim sisteminin bilinmeyen bir yanı da, Aöf öğrencileri için her ilde, Anadolu üniversitesince belirlenmiş üniversitelerde dersler verilmektedir. Aöf öğrencileri her yıl 3 kez ( vize, final ve bütünleme ) sınava girmekte ve bu sınavlar sonucunda bir üst sınıflara geçmekte yada geçememektedir. Fakat açıköğretim fakültesi son yıllarda kredili sisteme geçmektedir, kredili sistemde ise yıl bahar ve güz olarak iki döneme ayrılır, her dönemde de vize ve final olarak iki sınav yapılmaktadır, bütünleme sınavı kredili sistemde bulunmaz.

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİNİN DİĞER ÜNİVERSİTELERDEN BİR FARKI YADA EKSİĞİ VAR MIDIR?

Açıköğretim fakültesinde okutulan bütün bölümler diğer üniversitelerdeki örgün bölümler ile denktir, ayrıca açıköğretim öğrencileri, diğer üniversite öğrencilerinin yararlanabildiği tüm sosyal haklardan faydalanabilmektedir.

AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİNE NASIL GİRİLİR?

Açıköğretim fakültesine girmek için üniversite sınavlarına girmek gerekmektedir. Açıköğretim fakültesindeki bazı bölümler kontenjansız bölümler olup, isteyen herkez tercih yapabilirken, bazı bölümlerde kontenjan sınırı vardır ve yalnızca belirli bir puan barının üzerine çıkabilen öğrenciler girebilir. Ayrıca herhangi bir üniversitenin örgün bölümlerinde okuyan tüm öğrenciler, açıköğretim fakültesinin kontenjansız bölümlerinden istedikleri birine, üniversite sınavına girmeden kayıt olabilir.

 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber