2017-12-15 10:04:47

ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ATA AÖF OBS giriş ekranı | SINAV SORGULAMA

ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2-3 Aralık'ta sınava giren öğrencilerin gözü kulağı sınav sonuçlarından gelecek iyi bir habere çevrilmiş durumda. Sınav öncesi öğrencileri emeklerinin karşılığını alma telaşı sarmış durumda. ATA AÖF OBS giriş ekranı ve sınav sorgulama ekranı haberimizde olacaktır.

ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? ATA AÖF OBS giriş ekranı | SINAV SORGULAMA
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

ATA AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2-3 Aralık'ta sınava giren öğrencilerin gözü kulağı sınav sonuçlarından gelecek iyi bir habere çevrilmiş durumda. Sınav öncesi öğrencileri emeklerinin karşılığını alma telaşı sarmış durumda. ATA AÖF OBS giriş ekranı ve sınav sorgulama ekranı haberimizde olacaktır.

ATA AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? ATA AÖF OBS GİRİŞ EKRANI

ATA AÖF sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren yaklaşık 15 gün içerisinde Atatürk Üniversitesi'nde okuyan öğrencilerin, ‘Öğrenci Girişi’ sayfasına açıklanacak.
NOT: Öğrencilerin adreslerine postalanmayacak.

ATA AÖF bahar dönemi sınavları ne zaman olacak?
 
Bahar dönemi vize sınavları 24 ve 25 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Final sınavı ise 12 ve 13 Mayıs 2018 tarihlerinde uygulanacak. Bütünleme sınavları 9 – 10 Haziran, mezuniyet 3 ders sınavı ise 29 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak.

Vize sınav sonuçlarına itiraz edebilir miyiz?

Sınav sonuçlarına ilan edilme tarihinden itibaren üç iş günü içerisinde itiraz başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

ATA AÖF Mazeret sınavına girebilir miyiz?

Sınav giriş belgesinde belirtilen yer ve tarihte sınava girmeyen ya da giremeyen öğrenciler için başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı yapılmaz. Her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir.

ATA AÖF GÜZ DÖNEMİ ARA SINAV DETAYLARI NELERDİR?

2017 ATA AÖF Güz Dönemi Ara Sınavlar (Vize) Sınava Giriş Belgesi’ni ve nüfus cüzdanını yanında bulundurmayan öğrenciler sınavlara giremezler. Öğrenciler; Sınav Giriş Belgesi ve Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesini (Nüfus Cüzdanı,Sürücü Belgesi, Pasaport veya bunlara eşdeğer kimlik belgesi) sınava girerken yanlarında bulundurmalıdırlar. Sınav Giriş Belgesi’ni https://obs.atauni.edu.tr/auth adresinden alabilirsiniz.

Sınava cep telefonu, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth vb. cihazlar; cep bilgisayarı, müsvedde kâğıdı, defter, kitap, ders notu, sözlük, dergi, gazete vb. yayınlar; pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlarla gelmeleri kesinlikle yasaktır. Sınav düzenine aykırı davranışlar gösteren öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır. Konuyla ilgili tutanak tutularak, yapılacak soruşturma sonucuna göre öğrenci ile ilgili bir karara varılır. Sınav süresince görevlilerle konuşmak ve soru sormak yasaktır. Aynı şekilde görevlilerin de öğrencilerle yakından ve alçak sesle konuşmaları yasaktır. Yanında veya sırasında kitap, not vb. bulunduran, sınav sırasında kopya çeken, çekmeye teşebbüs eden, kopya veren ya da kopya çekilmesine yardım edenlerin isimleri Bireysel Sınav İptal Tutanağı’na yazılacak ve o oturumdaki sınavları geçersiz sayılacaktır. Fakültemize konu ile ilgili bir dilekçe ile başvurduğunuz takdirde gerekli işlemler yürütülür ve Sınav Komisyonu durumunuzu karara bağlar.

ATA AÖF SORU VE CEVAPLARI AÇIKLANDI MI?

Atatürk Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği Güz Dönemi Ara Sınavı’nın ardından sorular ve cevapları 3 Aralık Pazar günü öğrencilerin erişimine açıldı. Öğrenciler soru itirazlarını 6 Aralık Çarşamba gününe kadar aşağıda yer alan bilgiler dahilinde gerçekleştirdi.

ATA AÖF SINAVINA NASIL İTİRAZ EDERİM?

Atatürk Üniversitesi, AÖF sınav sorularına itiraz hakkıyla ilgili duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruda;

“Sadece kesin olarak hatalı gördüğünüz sorulara itirazda bulununuz. Daha önceki sınavlarda bazı öğrencilerimizin bir derste 20 soruya itirazda bulunarak online soru itiraz sistemini suistimal ettiği tespit edilmiştir. Bu durum gerek soru itirazlarının incelenme, gerekse sınav sonuçlarının açıklanma süresinin uzamasına neden olmaktadır.

İtiraz sürecinin daha hızlı ve daha sağlıklı yürütülebilmesi için bir öğrencinin ara sınav döneminde soru itiraz hakkı toplamda 10 soruyla sınırlandırılmıştır.Gönderilen itirazlar değerlendirilip geri bildirimler sistem üzerinden anlık olarak yapılacaktır. Bilgilerinize sunar, başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz.

Not: Soru itirazları 6 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 23:59 a kadar yapılacak ve bu tarihten sonra yapılan itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır.” İfadeleri kullanıldı.”

ATA AÖF Sınav Ders kayıtları ne zaman ve nasıl yapılmaktadır?

Yeni kayıt olmuş veya kaydını yeniletmiş öğrencilerin derslere kaydı doğrudan Dekanlıkça yapılır. Ders veya ders grubu seçilmesi gereken sınıflarda ilgili yarıyıla ait materyal ücretini yatırmış ara sınıf öğrencilerinin FF olan derslerinin kaydı Dekanlıkça, yeni alınacak diğer derslerin kaydı öğrencilerin kendileri tarafından yapılır. Materyal ücretini yatıran ancak ders kaydını yapmayan/yapamayan öğrencilerin ders kayıtları alabilecekleri dersler arasından 30 krediye kadar Dekanlıkça yapılır. Ayrıca Yatay Geçiş ve DGS yolu ile yerleşen öğrencilerin ders kayıtları, intibakları yapıldıktan sonra ilk yarıyıl için Fakültemiz tarafından yapılacaktır.

ATA AÖF sınavlarının derslerinin onaylanıp onaylanmadığını nereden kontrol edilir?

Derslerin onaylandığını Öğrenci Bilgi Siteminden “Öğrenim” menüsünün altında yer alan “Ders Alma Listesi” başlığından kontrol edebilirsiniz. Ayrıca tarafınıza ders kaydınızın onaylandığına dair SMS ile bilgilendirme yapılacaktır.

Etiketler