22˚
İstanbul
22˚
parçalı az bulutlu
Nem %47
Rüzgar 4.40 /s
Pazartesi
21˚/16˚
Salı
23˚/15˚
Çarşamba
23˚/15˚
Perşembe
25˚/17˚
22 Mayıs 2022 Pazar
2021-08-12 13:49:45

ATA AÖF yaz okulu sınav tarihleri 2021: ATA AÖF yaz okulu sınavları nasıl yapılacak?

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA AÖF) yaz okulu için ders seçimi kayıt işlemleri sona erdi. Peki, ATA AÖF yaz okulu sınavları ne zaman yapılacak? ATA AÖF yaz okulu sınavları nasıl olacak?

ATA AÖF yaz okulu sınav tarihleri 2021: ATA AÖF yaz okulu sınavları nasıl yapılacak?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Erzurum'daki Atatürk Üniversitesi'nin Açıköğretim Fakültesi bölümlerinde uzaktan eğitim alan öğrenciler, yaz okulu kayıtlarını gerçekleştirdi. ATA AÖF yaz okulu kayıt işlemleri için, 26 Temmuz 2021 – 09 Ağustos 2021 tarihleri belirlendi. Ancak yoğun talep üzerine ATA AÖF yaz okulu kayıt tarihleri 11 Ağustos 2021 Çarşamba gününe kadar uzatılmıştı. Yaz okulu kayıt işlemleri için son gününde geçmesiyle gözler, ATA AÖF sınav tarihlerine çevrildi.

ATA AÖF YAZ OKULU SINAVLARI NE ZAMAN 2021?

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA AÖF) yaz okulu sınavları 12 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. Uygulama eğitiminin dönem içerisinde alınmış olması ve ara sınav (vize) notunun oluşması kaydıyla yarıyıl sonu (final) veya bütünleme sınavında başarısız olunması halinde; Sosyal Hizmet Lisans ve Sosyal Hizmet Lisans Tamamlama programlarının müfredatında yer alan Blok Uygulama I, Blok Uygulama II ve Blok Uygulama dersleri, yaz okulunda alınabilmektedir.

ATA AÖF YAZ OKULU SINAVLARI ONLİNE MI OLACAK 2021?

12 Eylül 2021’de yapılması planlanan ATA AÖF yaz okulu sınavları yüz yüze yapılacak. Ancak salgının seyrine göre söz konusu sınavlar hakkında karar değişikliğine gidilebilir.

ATA AÖF YAZ OKULU DERS SEÇİMİ NASIL YAPILIR 2021?

Öğrenciler, diğer yükseköğretim programlarının yaz okulundan ders seçimi yapamazlar. Bir öğrenci, aynı eğitim–öğretim yılında hem mezuniyet üç ders sınavına hem de yaz okuluna katılamamaktadır. Bir eğitim-öğretim yılında mezuniyet üç ders sınavına katılma hakkı olan öğrenci, yaz okulu ders seçim haftasında ders seçimi yapmadan mezuniyet üç ders sınavına katılabilir ya da yaz okulundan ders seçerek yaz okuluna kaydolabilir. Yaz okulu kayıt işlemleri sona erdikten sonra, ders seçimi ile ilgili değişiklik talepleri alınmaz.

Öğrenciler, yaz okulunda açılacak derslerden en fazla toplam 5 (beş) adet ders seçimi yapabilir. Bu dersler, öncelikle alt yarıyıl dersleri olmak üzere, daha önce alınıp başarısız olunan (FF harf notlu) ve/veya ilk defa alınacak derslerden sadece yaz okulunda olmak üzere, takip eden üst yarıyıllardan (güz ya da bahar) alınabilir.

Yaz okulu kayıt işlemleri öğretim ücretinin ödenmesi ve ders seçimi ile yapılabilir. Yaz okulu kaydınızı yapmadan önce muhakkak açılacak derslerin listesini kontrol edilmesi gerekir. Öğretim ücreti ödemeyen öğrenciler ders seçimi yapamayacak. Öğrencilerimiz yaz okulu öğretim ücreti ödemelerini, T.C. kimlik numaraları ile Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat bankası şubeleri ya da internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilecek. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonra aldıkları belgenin, 2020-2021 Öğretim Yılı yaz okulu öğretim ücreti ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmeleri gerekir.

Yaz okulu öğretim ücreti, alınan ders sayısından bağımsız olarak 250 TL olarak belirlendi. Yabancı uyruklu öğrenciler için ise yaz okulu öğretim ücreti 500 TL’dir. Yaz okulunda alınacak öğretim ücreti, güz ve bahar dönemlerinde ödenen dönem öğretim ücreti dışında olup sınav ve materyal hizmetine karşılık alınmaktadır. Yaz okuluna kayıt yaptıran öğrencilere herhangi bir nedenle materyal ücreti iadesi yapılmamaktadır.

Materyal ücretinden muaf olan engelli öğrenciler (%40 ve üzeri rapora sahip olanlar) ile gazi, şehit/gazi yakını (birinci dereceden) öğrencilerimizden yaz okulu ücreti tahsil edilmeyecek. Öğrencilerimiz kayıt tarihlerinde ders seçimi yaparak yaz okuluna kayıt yaptırabilecek.

Etiketler