Tarih : 26.10.2021 - 09:12 Yorum : 0

Borusan Burs başvurusu ne zaman bitiyor? Nasıl başvurulur? Burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? 900 lira karşılıksız...

Borusan Vakfı, üniversite öğrencilerine karşılıksız 900 TL burs vereceğini duyurmuştu. Borusan Vakfı bursu son başvuru tarihi için geri sayım başladı! Üniversite öğrencilerine verilecek burs için gerekli şartlar neler? Borusan Vakfı burs başvurusu nasıl yapılır? Burs hangi durumlarda kesilir? Burs başvurusu için son tarih, burs başvuru şartları haber detaylarında!

Borusan Burs başvurusu ne zaman bitiyor? Nasıl başvurulur? Burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? 900 lira karşılıksız...

Borusan Vakfı'ndan üniversite öğrencilerine karşılıksız 900 lira burs başvurusu için son gün yaklaşıyor! Üniversitelerin açılmasıyla birlikte öğrencilerin hayatını kolaylaştırmak için yapılan hamlelerden biri de Borusan Vakfı'ndan geldi ve 27 Eylül'de başlayan burs başvurusu için son günlere gelindi. Peki, Borusan Vakfı bursu için son başvuru tarihi ne zaman, burs almak için gerekli şartlar neler, burs hangi durumlarda kesilir, Borusan Vakfı bursu hakkında merak ettiğiniz her şey haberimizde...

BORUSAN VAKFI BURS BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN? SON BAŞVURU TARİHİ!

27 Eylül 2021 tarihi itibariyle başlayan Borusan Vakfı burs başvuruları için son tarih 27 Ekim olarak belirlendi, Borusan Vakfı'nın vereceği 900 TL tutarındaki karşılıksız burs için son iki güne girerken; öğrenciler başvuru şartlarını sorgulamaya devam ediyor.

BORUSAN VAKFI BURS BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ ŞARTLARI NEDİR?

 • Burstan yararlanabilmek için yurtiçindeki eğitim kurumlarında tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı olmak gerekmektedir.
 • Burslar Türkiye’de öğrenim gören TC uyruklu öğrenciler için geçerlidir.
 • Üniversite bursundan yararlanmak için, öğrencinin başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç sahibi olması gerekir.
 • Burs başvurusu yapacak öğrencinin 100 üzerinden en az 65; 4.00 üzerinden en az 2.50 ortalamaya sahip olması gerekir.
 • Yüksek Öğrenim kredisi haricinde başka bir kurumdan burs almıyor olması gerekir.
 • Burs için başvuruda bulunan öğrencinin, kazandığı okula giriş puanını ve son ders yılında aldığı ders notlarını, kayıt yaptırdığına dair ilgili okuldan alacağı belgeleri ibraz etmesi gerekir.

Sistem üzerinden seçilen öğrencilerle Vakıf tarafından gerçekleştirilecek mülakat sonrasında, burs kazanıp kazanmadıkları kendilerine bildirilecektir.

BORUSAN VAKFI HANGİ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE BURS VERECEK?

İstanbul Üniversitesi

İstanbul-Cerrahpaşa Üniversitesi

İstanbul Teknik Üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi ve ODTÜ (Mühendislik, İşletme, İktisat Fakülteleri)

Afyon Kocatepe (Hukuk Fakültesi)

BORUSAN VAKFI BURSU HANGİ DURUMLARDA KESİLİR?

 • Sınıf veya dönem tekrarı yapan,
 • Kayıt sildirme, mezuniyet gibi nedenlerle üniversiteyle ilişkisi kesilen veya Vakıf yönetiminin onayını almadan öğretim kurumunu değiştiren,
 • Burs almaktan vazgeçtiğini bildiren,
 • Vakıftan burs aldığı süre içerisinde Borusan Kocabıyık Vakfı dışında başka kaynaklardan aylık nakit ödeme şeklinde burs alan (Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan alınan öğrenim kredisi ve %40 üzeri engeli olan öğrencilere verilen burslar hariç),
 • Tutuklanan,
 • Her ne sebeple olursa olsun yanlış beyanda bulunan,
 • Vakıf yönetimi tarafından istenen bilgi ve belgeleri zamanında iletmeyen,
 • Borusan Kocabıyık Vakfı’nın burs kontenjanı ayırdığı üniversiteler ve bölümler dışında bir üniversiteye yatay geçiş yapan öğrencilerin bursları kesilir.

BORUSAN VAKFI BURSUNUN DEVAMLILIĞI GEREKLİ ŞARTLAR NELERDİR?

Bursun devam etmesi için gerekli şartlar başarıyla bir üst sınıfa geçmek, 100 üzerinden en az 65; 4.00 üzerinden en az 2.50 ortalamaya sahip olmak ve her yıl belirtilen tarihe kadar karne veya transkriptlerinin bir kopyasını Vakıf’a göndermektir.

BORUSAN VAKFI BURSU NE KADAR BURS VERECEK? KAÇ AY SÜRECEK?

Borusan Vakfı Eylül ayından Haziran ayına kadar 900 lira, Temmuz ve Ağustos aylarında ise 450 lira ödeme yapacak. Vakıf, bir yıl boyunca burs vericek.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber