22˚
İstanbul
22˚
açık
Nem %47
Rüzgar 5.41 /s
Çarşamba
25˚/17˚
Perşembe
25˚/17˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2021-12-29 22:07:57

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere 'meslek kanunu' müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğretmenleri sevindirecek gelişmeyi paylaştı. Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifinin Meclis'e sunulduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğretmenlere 'meslek kanunu' müjdesi
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğretmenlerin merakla beklediği müjdeyi verdi. Erdoğan, öğretmenlerin haklarında iyileştirmeyi içeren 'Öğretmenlik Meslek Kanunu' için somut adımın resmen atıldığını açıkladı.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımında, "Buradan tüm öğretmenlerimize bir müjde vermek istiyorum. Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifimiz TBMM’ye sunuldu. Öğretmenlerimizin hak ettiği birçok yeniliği içeren bu yasal düzenleme inşallah en kısa sürede yürürlüğe girecektir. Hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU'NDA NELER VAR?

Öğretmenlik Meslek Kanunu ile öğretmenlere, mevcut haklarına ilaveten yeni mali, sosyal ve özlük hakları da sağlanacak. Öğretmenlik bir kariyer mesleği olarak tanımlanarak, aday öğretmenlik, öğretmenlik, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik alanlarında yeni haklar ve görevler tanımlanacak. Yeni düzenleme ile öğretmenler ilk kez kapsamlı, yenilikçi ve bütüncül bir meslek kanununa kavuşacak.

10 maddede Öğretmenlik Meslek Kanunu

Etiketler