22˚
İstanbul
22˚
açık
Nem %45
Rüzgar 5.37 /s
Çarşamba
24˚/16˚
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/19˚
Cumartesi
26˚/18˚
24 Mayıs 2022 Salı
2021-06-30 09:30:36

DGS sınav giriş belgesi sorgulama: ÖSYM açıkladı, DGS sınav yerleri ne zaman açıklanır?

DGS’ye girecek ön lisans öğrencileri, sınav giriş yerlerini araştırıyor. ÖSYM, DGS sınav giriş belgesi için tarih verdi. Peki, DGS sınav yerleri açıklandı mı, DGS sınav giriş belgesi ne zaman açıklanacak?

DGS sınav giriş belgesi sorgulama: ÖSYM açıkladı, DGS sınav yerleri ne zaman açıklanır?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Üniversitelerin ön lisans bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler, lisans bölümlerine geçebilmek için DGS sınavına girecek. DGS başvurularının tamamlanmasıyla öğrenciler, gözlerini sınav giriş belgelerinin açıklanacağı tarihe çevirmişti. Beklenen açıklama ÖSYM tarafından geldi.

ÖSYM, DGS sınav giriş belgelerinin erişime açılacağı tarihi açıkladı. Adaylar sınav giriş belgelerine, Aday İşlemleri Sistemi üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifre bilgilerini girerek ulaşabilecek. Adaylar sınava başlamadan önce bu belgelerini sınav görevlilerine gösterecek.

Adaylar, 11 Temmuz’da sayısal ve sözel alanda yapılacak olan DGS sınavına nerede gireceklerini araştırıyor. ÖSYM yayınladığı başvuru kılavuzunda DGS sınav giriş belgesinin açıklanacağı tarihi duyurdu.

DGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL OLMALI?

Sınava girmeden önce adaylar, geçerli kimlik belgesi ve sınav giriş belgelerini gösterecek. DGS sınav giriş belgesinde fotoğrafın olması gerekiyor. Söz konusu belgenin renkli veya renksiz olması fark etmeyecek. Salgın nedeniyle sınav merkezlerinde yoğunluk oluşmaması için adaylar, en az 1 saat önceden okullarda hazır bulunması tavsiye ediliyor.

DGS SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA

2 yıllık ön lisans eğitimlerini 4 yıllık lisans programlarına tamamlamak isteyen adaylar, 11 Temmuz 2021 tarihinde DGS sınavına girecek. ÖSYM 2021 yılı başvuru kılavuzunda sınav giriş belgelerini sınav tarihinden yaklaşık 10 gün öncesinde adayların erişimine açılacağı duyuruldu. Dolayısıyla sınavın 11 Temmuz’da yapılacağı göz önüne alınırsa sınav giriş belgelerinin 1-2 Temmuz tarihlerinde açıklanması bekleniyor.

Sınav Giriş belgelerinde sınavın gerçekleştirileceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayların fotoğrafları yer alacak. Adaylardan giriş belgeleri ile birlikte geçerli kimlik belgesi talep edilecek. Öğrenci kartı, sürücü belgesi ÖSYM sınavlarında geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmeyecek. Süresi dolmamış pasaport, nüfus cüzdanı ve fotoğraflı kimlik kartı ile adaylar sınav binalarına giriş yapabilecek.

DGS sınav giriş belgelerini öğrenebilmek için BURAYA tıklayın.

Etiketler