Tgrt Haber

E-okul yazılı sonuçları nasıl öğrenilir? E-okul veli girişi nasıl yapılır?

15 Kasım 2023 11:15 - Güncelleme : 15 Kasım 2023 11:15
Editör: Derya Sarıtepeci / Kaynak: TGRT HABER

E-Okul sistemi hem öğrenciye hem de velilere büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu sistem üzerinden veliler, çocuklarının okuldaki durumlarına dair her detayı öğrenebiliyor. Öğrencilerin devamsızlık ve not bilgilerinin girildiği e-Okul ekranına ziyaretler ara tatilin başlaması ile arttı. Peki “E-Okul sınav sonucuna nasıl bakılır? E-Okul veli girişi nasıl yapılır? E-Okul veli girişi nasıl yapılır?” İşte detaylar!

E-okul yazılı sonuçları nasıl öğrenilir? E-okul veli girişi nasıl yapılır?
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, E-Okul Not Sorgulama, E-Okul Veli Bilgilendirme

E- Okul öğrenci girişi ekranı öğrencilerin ve velilerin gündeminde yer alıyor. E- Okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) ekranı ile not görüntüleme ve devamsız öğrenme imkanı sunuyor. E-Okul sistemine giriş yapmak için belli başlı bilgileri doldurmak gerekir.  Sistemden yazılı sınav sonuçları, devamsızlık bilgilerinin yanı sıra okul veya öğretmen tarafından yapılan güncel duyurular da görüntülenebiliyor. Peki “E-okul yazılı sonuçları nasıl öğrenilir? E-okul veli girişi nasıl yapılır? E-Okul sınav sonucuna nasıl bakılır?” İşte, E-Okul sistemine dair merak edilenler…

E-OKUL SINAV SONUCUNA NASIL BAKILIR?

E-okul sistemine girmek için belli başlı adımları takip etmek gerekir. İşte o adımlar da şu şekilde sıralanmaktadır;

- İnternetten E-okul.meb.gov.tr/ adresine giriş yapın.

- Sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde giriniz,

- Giriş işlemleri bitirildikten sonra ise, karşınıza çıkan ekrandaki solda yer alan panelden öğrencinin sınav not bilgileri, sınav tarihleri ve devamsızlık bilgileri dahil olmak üzere pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

E-OKUL VELİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

E Okul VBS sistemine giriş yapmak isteyenler için ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığı tarafınca hazırlanan "https://eokul.meb.gov.tr/" adresine giriş yapmak ve sağ tarafa "Veli Bilgilendirme Sistemi" başlığı altındaki istenen bilgileri doldurmak gerekiyor.

İkinci bölümde ise öğrencinin kimlik bilgileri ve okul bilgileri araştırılıyor. Öğrencinin nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe bilgisi, öğrencinin doğum tarihi, öğrencinin okuduğu şube ve öğrenci fotoğrafı isteniyor. Bu bilgiler de doğru girildiği zaman sistem açılır.

E-OKUL VELİ ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

E-okul sistemine giriş yapmak isteyen öğrenci ve veliler, ilk olarak okul yönetimi ile iletişime geçmesi gerekiyor. Sisteme kayıt işlemlerini ve giriş şifrelerini sadece okul yönetimi yapıyor. E-okul sistemi ile ilgili olarak görevli olan müdür yardımcısına başvuruda bulunulur ve veli bilgilendirme sistemine ait olan giriş bilgiler alınıyor.

E-OKUL ŞİFRESİ UNUTULDUĞUNDA NE YAPILIR?

E-Okul Kullanıcısı eğer şifresini unutmuş ise şu adımları sırasıyla takip etmelidir. Öncelikle "Şifre Hatırlatma İşlemleri" bölümünü kullanarak şifre yeniden alınabilir. Şifrenizi yeniden belirlemek için ise; güvenlik kodu, kullanıcı adı, cep telefonu, T.C kimlik no, doğum tarihi yakın T.C no bilgilerinden oluşan formu doldurulması gerekir. Bilgiler doğru ise kullanıcınıza bağlı Cep Telefonunuza onay SMS gönderilir ve yeni şifre belirlenecek bölüm açılır.

Etiketler
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.