2021-09-29 16:13:29

EGET Vakfı’ndan öğrencilere aylık 400 TL burs! 2021 burs başvuruları başladı mı, burstan kimler yararlanabiliyor?

2021-2022 Eğitim-Öğretim hayatına geçilmesiyle birlikte öğrenciler, KYK burs ve kredi başvurularının henüz başlamamış olması nedeniyle burs konusuyla ilgili farklı arayışlar içerisine girdi. Öğrenciler için 2021-2022 Eğitim Öğretim süreci içerisinde burs desteği sağlayacak olan vakıf ve kurumların içerisine EGET Vakfı da dahil oldu. EGET Vakfı, yapmış olduğu açıklamaya göre öğrencilere aylık 400 TL burs desteği sağlayacak.

EGET Vakfı’ndan öğrencilere aylık 400 TL burs! 2021 burs başvuruları başladı mı, burstan kimler yararlanabiliyor?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

EGET Vakfı, üniversitelerin 4 yıllık lisans programlarını yeni kazanan ya da öğrencilik süreci hala devam etmekte olan öğrenciler için aylık 400 TL burs ödemesi yapacağını açıkladı. Kasım 2021-Haziran 2022 tarihleri arasında toplamda 9 ay boyunca burs desteği sağlayacağını açıklayan EGET Vakfı, burstan yararlanılabilmesi için gerekli olan şartları da belirtti. KYK burs başvurularının başlamaması nedeniyle öğrenciler vakıf ve kurumlar tarafından sağlanacak olan burslara göz çevirdi. Peki EGET Vakfı burs başvuru şartları neler, burstan kimler yararlanabiliyor? İşte detaylar…

2021 EGET VAKFI BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

EGET öğrenciler için sağlayacak olduğu bursun başvuruları 17 Eylül tarihi itibariyle alınmaya başlamıştı. Lisans programlarında eğitim gören öğrencileri kapsamakta olan bursun son başvuru tarihi de 13 Ekim olarak belirlendi. Geri ödemeli olarak alınacak olan bursa başvuru şartları da yine vakıf tarafından açıklandı.

EGET VAKFI BURSUNA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Lisans öğrencileri için 9 ay boyunca geri ödemeli olarak sağlanacak olan burs için bazı şartlar mevcut. Bu şartlara göre EGET Vakfı tarafından sağlanacak olan aylık 400 TL burstan yararlanabilmek için;

  • TC Vatandaşı olunması,
  • EGET Vakfına burs için başvuru yapan hiçbir adayın herhangi başka bir vakıf veya kurumdan burs alınmıyor olunması (KYK bursu alanlar bu kurala dahil değil),
  • Üniversitelerin 4 yıllık lisans bölümlerinde okuyor ya da 2 yıllık üniversitelerden 4 yıla geçiş yapılmış olunması,
  • Vakıf üniversiteleri, açık öğretim ve uzaktan eğitim programlarında ya da özel üniversitelerde olunmaması gerekmektedir.

EGET Vakfı bursuna başvuran adaylar, tüm bu şartları sağlayıp sağlamıyor olmaları ve mal varlıklarıyla gelir durumları göz önünde bulundurularak değerlendirmeye alınacak. Bu şartları sağlamayan adaylar, vakfın sağlamış olduğu burstan faydalanamayacak.

Vakıf bursu geri ödemeli olarak sağladığı için okullarından mezun olan adaylar mesleğe geçmeleri durumunda almış oldukları bursu herhangi bir faiz işlemeden vakfa geri ödeyecek. Bursun devamlılığının sağlanabilmesi için öğrenciler 4 tam puan üzerinden en az 2,5 not ortalamasına ya da üstüne sahip olması gerekecek. Vakfın burs verdiği öğrencilerin burstan yararlanabilmesi için koştuğu şartlardan biri de öğrencilerin her yıl bir sosyal sorumluluk projesine dahil olarak 3 gün boyunca ücretsiz çalışması ve çalıştığını belgelemesidir.

EGET VAKFI 2021 BURSUNA NASIL BAŞVURULUR?

Vakfın sağlamış olduğu burstan faydalanmak isteyen öğrenciler, vakfın resmi internet sitesi üzerinden erişim sağlayabilecekleri başvuru ekranında TC Kimlik numarası, ad-soy ad, doğum yeri ve tarihi gibi kişisel bilgilerini girerek başvurularını gerçekleştirebilirler.

Etiketler