2022-02-01 16:39:30 | Son Güncelleme : 2022-02-01 22:05:32

Engelli memur ataması ne zaman? 2022 Engelli memur sonuçları ne zaman açıklanacak?

EKPSS tercihleri Ocak ayında tamamlanmasının ardından engelli memur atamaların ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulunurken engelli memur adaylarına müjdeli haberi duyurdu. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kapsamında kamuya engelli memur ataması için tercihler daha önce alınmıştı. Merak edilen engelli memur adayları EKPSS sonrasında atamaların ne zaman yapılacağını Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama sırasında tarih verdi. Peki engelli memur ataması ne zaman? 2022 Engelli memur sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

Engelli memur ataması ne zaman? 2022 Engelli memur sonuçları ne zaman açıklanacak?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonrasında binlerce engelli memur adayı tercihlerini tamamladı. Dün yapılan kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan engelli memur atamalarının tarihini açıkladı. Peki engelli memur ataması ne zaman yapılacak? 2022 Engelli memur ataması sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...

2022 ENGELLİ MEMUR ATAMASI NE ZAMAN?

EKPSS tercihleri 5-14 Ocak'ta tamamlandı. Sonuçların açıklanmasını bekleyen adaylara Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi duyurdu.

Kabine toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, 'Engellilere yönelik yılın ilk memur atamasını 8 Şubat'ta yapacak, her eğitim kademesinden 2 bin 927 engelli vatandaşımızın kamuya yerleşimini sağlayacağız.'' ifadelerini kullandı.

EKPSS SONUÇLARI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Kurumlar yerleştirme bilgilerini, elektronik ortamda mevcut erişim şifreleri ile edineceklerdir. Bu amaçla internet erişim şifresi edinmemiş kurumların, ÖSYM Çağrı Merkezinden (444 67 96) erişim şifresi edinmeleri gerekmektedir. Bir kadroya yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildiği kuruma başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini yerleştirildiği kurumdan öğreneceklerdir.

Etiketler