Tarih : 24.03.2021 - 12:45 Yorum : 0

Erdoğan: Evlerinizdeki döviz ve altını finans araçlarına yatırın

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde konuşan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "Vatandaşlarımdan evlerindeki döviz ve altını çeşitli finans araçlarına yatırarak ekonomi ve üretime kazandırmalarını istiyorum." dedi.

Erdoğan: Evlerinizdeki döviz ve altını finans araçlarına yatırın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son birkaç gündür piyasalardaki dalgalanmalar, Türkiye ekonomisinin temellerini, gerçek dinamiklerini, potansiyelini kesinlikle yansıtmıyor." dedi.

Erdoğan, "Ekonomideki reform programımızın politikalarını ve takvimini ilan ettik. Vakit, daha çok çalışma, üretme ve hedeflerimize yürüme vaktidir." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: 

"Vatandaşlarımdan evlerindeki döviz ve altını çeşitli finans araçlarına yatırarak ekonomi ve üretime kazandırmalarını istiyorum."

Erdoğan, "Ülkemize yatırım yapan uluslararası yatırımcılara Türkiye'nin gücüne ve potansiyeline güvenmeleri çağrısında bulunuyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, "Dinamik iktisadi yapımız, mali disiplinimiz, serbest piyasa ekonomisine bağlılığımızla, şoklara dayanıklı olduğumuzu defalarca ispatladık." dedi.

Erdoğan, "Önümüzdeki dönem Türk ekonomisini yatırım, üretim, istihdam ve ihracat temelinde büyüterek çok daha iyi yerlere geleceğiz." diye konuştu.

AK Parti'den büyük kongre için özel klip AK Parti'den büyük kongre için özel klip AK Parti'nin Twitter hesabından büyük kongre gününe özel yeni bir klip paylaşıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 75 kişilik bir MKYK ile yola devam edeceğiz Cumhurbaşkanı Erdoğan: 75 kişilik bir MKYK ile yola devam edeceğiz Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, 7. Olağan Büyük Kongresi’ne katılmak için geldiği Ankara Spor Salonu'nda dışarıda bekleyen partililere hitap etti. Erdoğan, "75 kişilik MKYK ile yola devam edeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mevcut Anayasa artık geçerliliğini kaybetmiştir Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mevcut Anayasa artık geçerliliğini kaybetmiştir Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin yeni ve sivil bir Anayasa'yı tartışması, hem kendi tarihimizin hem de gelişen ve değişen dünya şartlarının kaçınılmaz gereğidir. Gelin, ideolojik, zümrevi ve kişisel tüm bagajlarımızı, duvarlarımızı, şerhlerimizi bir kenara bırakarak, Türkiye'yi en az bir asır boyunca taşıyacak lafza ve ruha sahip yeni bir anayasaya kavuşturalım. Biz buna varız ve hazırız." dedi.

Kaynak : AA
 
 

YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber