2022-08-04 06:33:23 | Son Güncelleme : 2022-08-04 06:39:44

Görevden alınan eski ÖSYM Başkanı Halis Aygün sessizliğini bozdu: Vicdanım rahat

KPSS’de soru sızıntısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alınan ÖSYM eski Başkanı Halis Aygün sessizliğini bozdu. 4 yıllık görev süresinin tamamlanmasına bir ay kala itibar suikastı yapıldığını söyleyen Aygün, “Alnım açık, vicdanım rahat” ifadelerini kullandı.

Görevden alınan eski ÖSYM Başkanı Halis Aygün sessizliğini bozdu: Vicdanım rahat
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

31 Temmuz’da yapılan KPSS’de çıkan soruların, sınavdan önce bir yayınevinin deneme kitapçılarında çıkması sosyal medyada gündem oldu. Sınava giren milyonlarca vatandaş duruma tepki gösterirken yetkililerden yaşananlarla ilgili açıklama ve soruşturma başlatılmasını talep etti. Türkiye gündemine oturan olay sonrasında ÖSYM açıklama yapmak zorunda kaldı ve söz konusu iddiaları yalanladı.

ERDOĞAN, HALİS AYGÜN’Ü GÖREVDEN ALDI

ÖSYM tarafından yapılan açıklama sonrası iddialar üzerine ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alındı. Erdoğan ayrıca Devlet Denetleme Kurulu’na talimat vererek “Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz” dedi.

HALİS AYGÜN: ALNIM AÇIK, VİCDANIM RAHAT

Halis Aygün günler sonra sessizliğini bozarak açıklamalarda bulundu. 4 yıllık görev süresinin tamamlanmasına bir ay kala itibar suikastı yapıldığını söyleyen Aygün, “Alnım açık, vicdanım rahat” dedi.

“KİMSEYE KIRGIN DEĞİLİM, ÜZGÜNÜM”

Aygün şu ifadeleri kullandı;

4 yıl süreyle özveriyle çalıştık. Her hafta sonu yılda yaklaşık 10 milyon kişinin katıldığı sınavlarda en küçük bir iddiaya meydan vermedik. Birileri başarımızdan rahatsız olmuş olacak ki düğmeye bastı. Kimseye kırgın değilim, üzgünüm. Ben 4 yıl önce Kocaeli Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Dekanı idim. İncelemenin tamamlanıp, raporun açıklanmasının ardından üniversiteme döneceğim