2021-12-28 11:02:07

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman, başvuru şartları nelerdir?

Genlik ve Spor Bakanlığı 1575 personel alımı yapacağını duyurdu. GSB bünyesinde yeni sözleşmeli personel alımı ile ilgili çeşitli pozisyonlarda kontenjan açıldı. Personel alımını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu sosyal medya hesabından duyurdu. GSB bünyesinde açılan pozisyonlarda çalışmak isteyenler için; “GSB 1575 personel alımı başvuruları ne zaman yapılacak, şartları nelerdir?" soruları merak edilenler arasında. İşte Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın 1575 personel alımı ile ilgili tüm detaylar haberimizde…

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman, başvuru şartları nelerdir?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Gençlik ve Spor Bakanlığı 1575 personel alımı yapılacağı müjdesini son dakika olarak duyurdu. Bakanlık bünyesinde çalışmak isteyen adaylar "GSB 1575 personel alımı başvuruları ne zaman yapılacak, şartları nelerdir?" sorularının cevabını merak ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın duyurusunda 373 Spor uzmanı, 50 psikolog, 500 gençlik çalışanı, 652 yurt yönetim gibi pozisyonlarda personel alımı yapılacak. Bakan Kasapoğlu "Her geçen gün hizmete açılan tesislerle büyüyen bakanlığımız, yeni ekip arkadaşlarıyla güçlenmeye devam ediyor." diyerek müjdeyi duyurdu. Peki, GSB 1575 personel alımı başvuruları ne zaman yapılacak, şartları nelerdir? İşte detaylar...

GSB 1575 PERSONEL ALIMI YAPACAK!

Sosyal medya hesabından üzerinden yaptığı canlı yayınla 2022 yılı için sözleşmeli yeni personel alımı yapılacağını duyuran Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 373 spor uzmanı, 50 psikolog, 500 gençlik çalışanı ve 652 yurt yönetim personeli için kontenjan ayırıldığını söyledi.

 

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI (GSB) BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı için başvuru yapmak isteyen adaylar için net tarih veren Bakan Kasapoğlu; "İstenilen şartları sağlayan adaylar adaylar başvurularını 24 Ocak - 28 Ocak tarihleri arasında e-devlet üzerinden Kariyer Kapısı adresi üzerinden yapabilecekler. Kariyer Kapısı üzerinden yapılmayan hiçbir başvuru dikkate alınmayacak." dedi

Birçok kişiyi ilgilendiren personel alımı için heyecanlandıran personel alımını Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu duyurdu. Bakanlık bünyesinde çalışmak isteyenler için müjdeli haber Kasapoğlu’ndan geldi. Bakan Kasapoğlu sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, bakanlık olarak gençlerle doğrudan iletişime çok önem verdiklerini dile getirerek, "İşte bugün de uzun zamandan bu yana çalışmalarını yürüttüğümüz, Gençlik ve Spor Bakanlığı ailemizi daha da büyütecek, bizi güçlendirecek, hizmet kalitemizi daha da yükseltmemizi sağlayacak güzel bir haberi sizlerle paylaşacağım" dedi. Bakan Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Gururla ifade etmek isterim ki sporda tesisleşme devrimini gerçekleştirdik. Ülkenin her köşesini pırıl pırıl modern tesislerle donattık. Stadyumlarımız, kapalı spor salonlarımız, havuzlarımız, atletizm pistlerimiz, gençlik merkezlerimiz, branşlara özel salonlarımız bugün Türk sporuna ve tüm vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Son yıllarda sporda dünya çapında bizi gururlandıran başarıların temelinde bu tesisleşme hamlesi yatıyor. Tesisler arttıkça, kolay ulaşılabilir oldukça ve spor vatandaşlarımızın hayatının birer parçası haline geldikçe sporcu sayımız da arttı. Bugün lisanslı toplam sporcu sayımız 10 milyon 702 bin. Avrupa'daki pek çok ülkenin nüfusundan daha fazla lisanslı sporcumuz var. İşte tesisiyle, planlamasıyla, sporcu sayısıyla bu gerçek bir spor devrimidir." İfadelerini kullandı.

"40 İLE 3.8 MİLYAR LİRALIK YATIRIM SÖZÜ"

Gençlerin projelerin bizzat içerisinde aktif rol almasını istediklerini ve buna karşı olanlara rağmen gençleri desteklediklerini söyleyen Bakan Kasapoğlu, "Gençlerimizin kendileriyle ilgili kararlarda belirleyici olmasını, süreçlerin bizzat içinde olmasını istiyoruz. Bizim politikamızda 'rağmen' diye bir şey yok, bizde 'birlikte yapma' esası var. Vatandaşlarımızla, gençlerimizle birlikte yapıyoruz. Bizim tek 'rağmenimiz', bu ülkenin menfaatine olan her projeye, her yatırıma peşinen karşı olanlaradır. Onlara rağmen bu ülkenin her köşesine hizmetlerimizi ulaştırmaya devam edeceğiz" ifadeleriyle ülke menfaati için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Bakan Kasapoğlu, gençlerin bizzat içerisinde olduğu ve bunun yanında illerin yerel yöneticileriyle ve belediye başkanlarıyla da birlikte istişare mekanizması içerisinde yürüttükleri yatırımların Türkiye'nin gurur tabloları haline geldiğinin altını çizen Bakan Kasapoğlu, "Bugün itibariyle 40 ilimizde 1072 adet sözleşme imzalamış ve 3.8 milyar liralık yatırım sözü vermiş durumdayız. Bunların içerisinde stadyumlar, spor salonları, yurtlar, olimpik tesisler, mahalle tipi sahalar, kortlar, yürüyüş ve bisiklet yolları, havuzlar, kayak tesisleri, gençlik merkezleri ve genç ofisler bulunuyor" dedi.

Şimdiye kadar özveriyle yürüttükleri tüm çalışmaların insan ve bilim odaklı olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, "Tüm hizmetlerimizi vatandaşlarımızın sürekli değişen ihtiyaçlarını gözeterek ve günümüzün bilimsel yaklaşımları esasına göre güncelleyerek sunuyoruz. Statik değiliz, dinamiğiz. Kendimizi yeniliyoruz, kendimizi geliştiriyoruz ve çağa ayak uyduruyoruz" diye konuştu.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI (GSB) PERSONEL ALIMI MÜJDESİ

Vatandaşlara en modern tesisleri kurarken aynı zamanda ülkenin yetişmiş iş gücünü en doğru bir şekilde istihdam etmek için çaba gösterdiklerini belirten Bakan Kasapoğlu, "Sporda yaşadığımız devrimin bir tarafı tesis hamlesi ve rasyonel planlamaysa; diğer tarafı da insan kaynağı. Yapılar, içindeki insan kaynağıyla doğru orantılı olarak başarılı olur. Biz bir yandan vatandaşlarımıza en modern tesis imkanlarını sunarken, bir yandan da bu ülkenin yetişmiş iş gücünü rasyonel bir şekilde istihdam etmenin çabası içerisindeyiz. Çünkü başarı doğru altyapının, doğru stratejiyle ve doğru iş gücüyle yönetilmesiyle gelir. Bakanlığımızın görev ve yetki alanına giren her konuda titizlikle yürüttüğümüz bir personel politikamız var. Sporda ve gençlik alanında yükselen tesisler, vatandaşlarımızın spora olan ilgisinin artması, hizmetlerin standardının korunması noktasında personel alım ihtiyacını da doğuruyor. Biz de bu süreçleri hızlı ve objektif bir şekilde yürüterek, her geçen gün Bakanlık ailemizi genişletiyoruz. Genişletmeye de devam edeceğiz. İşte en son 500 Yurt Yönetim Personeli, 4 bin 346 işçi ve 25 Gençlik ve Spor Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirmiştik. Yine millilik kapsamında 250 antrenör ve 100 spor uzmanı ve KPSS ile 1000 antrenör alımımız sonuçlanmak üzere. Ve bugün buradan müjdelemek isterim ki ailemize sözleşmeli yeni 373 spor uzmanı, 50 psikolog, 500 gençlik çalışanı ve 652 yurt yönetim personeli daha katıyoruz. Toplamda alacağımız 1575 kişi şimdiden hayırlı uğurlu olsun." Diyerek gençlere müjdeyi duyurudu.

"BAŞVURULAR, 24 OCAK - 28 OCAK TARİHLERİ ARASINDA E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILACAK"

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) için planlanan personel alımı için tüm detayları, esasları ve başvuru sürecini anlatan Bakan Kasapoğlu gerekli olan tüm bilgileri verdi; "Spor Uzmanı pozisyonları için; yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak... Gençlik Çalışanı pozisyonları için yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak. Ek olarak 5. Grup için Bakanlığımızca verilen gençlik liderliği sertifikasına sahip olmak... Psikolog pozisyonları için; yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren psikoloji bölümlerinden mezun olmak... Yurt yönetim personeli pozisyonları için yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak... Bu şartlara haiz adaylar başvurularını 24 Ocak - 28 Ocak tarihleri arasında e-devlet üzerinden Kariyer Kapısı adresi üzerinden yapabilecekler. Altını çizmek isterim ki Kariyer Kapısı üzerinden yapılmayan hiçbir başvuru dikkate alınmayacak."

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, gençleri en önemli noktalarda gelişimi için gerekli olan tüm imkanların sağlanması için özveriyle çalıştıklarını söyleyerek, "Bu noktada vizyonumuz Genç Dostu Personel'dir. Gençlerle birlikte, onlar için çalışan. Burası gençlerin bakanlığı. Burada her şey gençler için" dedi.

Bakan Kasapoğlu, spor yatırımları arttıkça, buna paralel olarak farklı alanlarda nitelikli personel ihtiyacı doğduğunu ifade ederek, bu ihtiyaçları en rasyonel şekilde karşılamak için Personel Genel Müdürlüğü'nün çalışmalarını titizlikle yürütmeye devam ettiğini söyledi.

Bakan Kasapoğlu, bakanlığı ile ilgili gelişmeleri gençlerle paylaştığı gibi, yeni personel alımları oldukça da bu haberleri paylaşmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI ŞARTLARI

  • Spor Uzmanı pozisyonları için; yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak.
  • Gençlik Çalışanı pozisyonları için yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak. Ek olarak 5. Grup için Bakanlığımızca verilen gençlik liderliği sertifikasına sahip olmak.
  • Psikolog pozisyonları için; yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren psikoloji bölümlerinden mezun olmak.
  • Yurt yönetim personeli pozisyonları için yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde ilgili grup için belirlenmiş bölümlerden mezun olmak.
Etiketler