25˚
İstanbul
25˚
açık
Nem %44
Rüzgar 4.53 /s
Perşembe
25˚/18˚
Cuma
26˚/20˚
Cumartesi
26˚/18˚
Pazar
26˚/18˚
25 Mayıs 2022 Çarşamba
2021-12-16 11:12:12

İSG sonuçları ne zaman açıklanacak? İş Sağlığı ve Güvenliği sınav sonuçları açıklandı mı?

“İSG sonuçları ne zaman açıklanacak?” sorusu, sıklıkla sorulan sorular arasında yerini aldı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen İş Sağlığı ve Güvenliği sınavı 12 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirildi. Sınavdan sonra sınava giren çok sayıda öğrenci sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladı. İnternet üzerinden araştırma yapan adaylar, “İSG sonuçları ne zaman açıklanacak?”, “İş Sağlığı ve Güvenliği sınav sonuçları açıklandı mı?” sorularına cevap aramaya başladı.

İSG sonuçları ne zaman açıklanacak? İş Sağlığı ve Güvenliği sınav sonuçları açıklandı mı?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilmekte olan İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) sınavı, 12 Aralık 2021 tarihinde yapıldı. Sınava giren adaylar, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair yoğun bir araştırma yapmaya başladı. ÖSYM akademik sınav takvimine göre İSG sonuçları ne zaman açıklanacak? İş Sağlığı ve Güvenliği sınav sonuçları açıklandı mı? İşte detaylar…

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Ülke genelinde çok sayıda kişinin katılmış olduğu İSG sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak edilen konular arasında yerini aldı. ÖSYM resmi web sitesi üzerinden açıklanacak olan İSG/2 sınav sonuçları, adayların TC kimlik numaraları ve şifreleri ile erişime açılacak. ÖSYM’den gelen açıklamaya göre sınav kitapçıklarına erişim ise 10 gün sonra sona erecek.

ÖSYM AÇIKLADI

Sınav kitapçıklarına ve cevap anahtarlarına erişim ile ilgili açıklama ÖSYM’den şu ifadelerle geldi:

“12 Aralık 2021 tarihinde uygulanan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavının (2021-İSG/2) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 12 Aralık 2021 tarihinde saat 13.00'ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.”

Henüz 12 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilen İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı sonuçlarının açıklanmasına az bir zaman kaldı.

ÖSYM SINAV TAKVİMİNE GÖRE İSG SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Aralık ayının 12’sinde gerçekleştirilen İSG sınavının sonuçları henüz açıklanmadı. Fakat ÖSYM sınav takvimine göre sonuçların ne zaman açıklanacağı belirtildi. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı sınavı, ÖSYM takvimine Ocak ayının ilk haftası içinde açıklanmış olacak. 6 Ocak 2022 tarihinde adaylar, ÖSYM’nin resmi web sitesi üzerinden erişime açılan sınav sonuç sorgulama ekranından sonuçlarına ulaşabilecekler.

Etiketler