Tarih : 25.09.2021 - 16:43 Yorum : 0

İŞKUR TYP kura sonuçları açıklandı mı? İŞKUR TYP sonuç sorgulama ekranı

Toplum yararına programlar kapsamında İŞKUR tarafından gerçekleştirilecek personel alımları için gerçekleştirilen başvurularla birlikte gözler kura sonuçlarına çevrildi. “İŞKUR TYP kura sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklandı mı?” sorularının sıklıkla sorulduğu bugünlerde sonuçlara il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri üzerinden erişilebileceği belirtildi. İşte çeşitli kurumlara ve okullara personel alımı kapsamında İŞKUR TYP kura sonuçları ve sonuç sorgulama ekranı ile ilgili detaylar.

İŞKUR TYP kura sonuçları açıklandı mı? İŞKUR TYP sonuç sorgulama ekranı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın pansiyonlara 5 bin 872 yeni açı ve yardımcı destek personelinin alınacağına dair yapmış olduğu açıklamayla İŞKUR TYP kura sonuçları açıklandı mı?” “İŞKUR TYP kura sonuçlara ne zaman açılacak?” gibi birçok soru gündeme gelmeye başladı. Bu sorulara cevap arayan adaylar, Milli Eğitim Müdürlüklerinden gelecek haberi merakla beklemeye devam ediyor.

İŞKUR TYP KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İŞKUR tarafından gerçekleştirilecek olan Toplum Yararına Programlar (TYP) bünyesindeki personel alımları için kura sonuçlarının açıklanıp açıklanmaması ilgililerin gündemini meşgul etmekte. İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden açıklanacak olan kura sonuçlarına bulunduğunuz şehirlerin il ve ilçe müdürlüklerinin resmi internet adreslerindeki İŞKUR TYP kura sonucu sorgulama ekranından kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

İŞKUR TYP BAŞVURU ŞARTLARI

  • Toplum yararına programlar kapsamında gerçekleştirilecek olan personel alımları için gerekli bir takım şartlar mevcuttur.
  • 18 yaşının tamamlanmış olması,
  • Öğrenci olunmaması,
  • Emekli veya mağlul aylığının alınmıyor olması,
  • Kuruma kayıtlı işsiz olunması gibi şartların sağlanması durumunda bu program dahilinde gerçekleştirilecek olan personel alımları için başvuruda bulunabilirsiniz.

PERSONEL SEÇİMİ NASIL YAPILMAKTADIR?

Personellerin seçim sürecinde 3 farklı yöntemden faydalanılmaktadır. Her programın özelliğine göre bu yöntemlerden hangisi kullanılacağı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından belirlenmektedir. Bu yöntemler noter kurası yöntemi, yüzde seksen noter kurası, yüzde yirmi liste yöntemi ve liste yöntemi olarak tanımlanmaktadır.

Bu yöntemler kapsamında istihdam sağlanırken güçlük çekilen gruplar Birinci Liste olarak, bunların dışındakiler de İkinci Liste olarak belirlenecektir. Bu gruplar arasında herhangi bir öncelik sırası bulunmayacak olup, birinci listedeki başvuru yapanlar tamamlanmadan ikinci liste değerlendirmeye alınmayacaktır.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber