Tarih : 12.07.2021 - 11:32 Yorum : 0

Jandarma subay astsubay alımı ne zaman? Jandarma subay astsubay başvuru şartları neler 2021?

Jandarma Genel Komutanlığı’nın toplamda 912 öğrenci alımı yapacağını duyurmasının ardından ‘’Jandarma astsubay nasıl olunur? Jandarma astsubay başvuru şartları neler?’’ soruları gündeme geldi.

Jandarma subay astsubay alımı ne zaman? Jandarma subay astsubay başvuru şartları neler 2021?

Jandarma Genel Komutanlığı; Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesine 200 erkek öğrenci, muvazzaf astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla da Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna 712 erkek öğrenci alınacağını duyurdu. Toplamda 912 öğrenci alımı yapılacağı resmi gazetede yayımlandı. Duyurunun ardından başvurmak isteyen adaylar ‘’Jandarma Astsubay başvuruları ne zaman? Jandarma astsubay başvuru nasıl yapılır?’’ sorularını gündeme getirdi.

JANDARMA SUBAY ASTSUBAT ALIMI NE ZAMAN?

Jandarma Genel Komutanlığı, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesine 200 erkek öğrenci, Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna da 712 erkek öğrenci alınacağını duyurdu. Duyurunun ardından başvurmak isteyen adaylar jandarma subay astsubay alımı ne zaman sorusunun cevabını araştırmaya başladı.

Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruya göre, Jandarma subay astsubay başvuruları 12 Temmuz Pazartesi tarihi ile 8 Ağustos Pazar tarihi arasında yapılacak. Adaylar Jandarma subay astsubay alımı için saat 23.59'a kadar başvuru yapabilecek.

JANDARMA SUBAY ASTSUBAT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Jandarma Genel Komutanlığın subay ve astsubay alımı yapılacağının duyurulmasının ardından adaylar nasıl başvuru yapacaklarını merak etmeye başladı. Adım adım jandarma subay astsubay başvurusu;

  • Adaylar başvurularını Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden, e-Devlet kapısı aracılığıyla e-Devlet şifresi, mobil imza, e-İmza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı ile yapabilecek.
  • İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular kabul edilmeyecek,
  • Adayların lise veya lise dengi meslek okullarından mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olacak durumda olması ya da denkliği MEB tarafından onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu olması şartı,
  • Adayların, 1 Ocak 2021 itibarıyla 21 yaşını bitirmemiş olması, mahkeme kararıyla yaş düzeltmesi yaptıran adayların, yaş düzeltmesinden önceki yaşları esas olacak,
  • Temin şartları ve diğer detaylar Jandarma Genel Komutanlığı resmi internet sitesinden yayınlanacak.
  • Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesi ve sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular "https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris" internet adresinden ilan edilecek.

Jandarma Genel komutanlığı tarafından; Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesine 200 erkek öğrenci, muvazzaf astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla da Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna 712 erkek öğrenci toplamda 912 öğrenci alınacağı duyuruldu. Siz de soru ve görüşlerinizi bize yazabilirsiniz.

 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber