Tarih : 01.08.2021 - 09:35 Yorum : 0

KPSS sınav giriş belgesi nasıl alınır? KPSS saat kaçta yapılacak?

KPSS sınavı geri sayım başladı. Kamu Personeli Seçme Sınavı A grubu ve Öğretmenlik sınavı için son hazırlıklar yapılıyor. Sınav günü yaklaşırken adaylar ‘’KPSS sınav belgesi nasıl çıkarılır? KPSS saat kaçta? KPSS kaç saat sürecek?’’ sorularını sormaya başladı.

KPSS sınav giriş belgesi nasıl alınır? KPSS saat kaçta yapılacak?

Kamu Personeli Seçme Sınavı A Grubu ve Öğretmenlik oturumuna katılacak olan adaylar, sınav için hazırlıklarını tamamlıyor. KPSS sınav giriş belgeleri adayların erişimine açılmasının ardından KPSS sınav giriş belgesi nasıl alınır? sorusu gündeme geldi.

KPSS SAAT KAÇTA?

KPSS sınavı için geri sayım başladı. 1 Ağustos Pazar günü gerçekleşecek olan KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür sınavı saat 10.15’te başlayacak. KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavı 130 dakika sürecek. Aynı gün gerçekleşecek olan Eğitim Bilimleri sınavı ise 14.45'te başlayacak ve sınav 100 dakika sürecek.

KPSS SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

1 Ağustos Pazar günü sınava girecek olan adaylar KPSS sınav giriş belgelerini çıkarmaya hazırlanıyor. Adayların, sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı. KPSS sınavına girmeye hazırlananlar sınava girebilmek için KPSS sınav giriş belgesinin siyah beyaz veya renkli çıktısını yanında götürmek zorunda. Adayların KPSS sınav giriş belgeleri ile birlikte en geç saat 10’da sına binasına giriş yapması gerekiyor. KPSS adaylarının sınava girerken yanında bulundurması gereken belgeler ise şu şekilde;

  • KPSS sınav giriş belgesi,
  • Kimlik veya kimlik yerine geçebilecek pasaport.

KPSS sınav giriş belgesi için adaylar;

  • ÖSYM resmi internet sitesine giriş yapın
  • T.C. kimlik numarası ve ÖSYM şifreleri ile birlikte giriş yapın
  • Aday İşlemleri menüsünden sınav giriş belgesini yazdırın.
 
 
YORUM YAPIN

 
 
© 2004 - TGRT Haber