2022-08-04 13:17:21 | Son Güncelleme : 2022-08-04 13:24:25

KPSS ÜCRETLERİ GERİ ÖDENECEK Mİ? KPSS yeni ücret istenecek mi?

31 Temmuz 2022 pazar günü gerçekleştirilen KPSS lisans sınavları gelen son dakika bilgisine göre iptal edildi. ÖABT ve alan bilgisi sınavları ise ertelendi. Haberi Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy verdi. Peki bu durumda KPSS ücretleri geri ödenecek mi? Adaylardan KPSS için yeni ücret istenecek mi? Tüm bu soruların cevabı haberimizde...

KPSS ücretleri geri ödenecek mi?
fotoğrafı büyüt
Fotoğrafı Paylaş
KPSS ücretleri geri ödenecek mi?

KPSS ücretleri geri ödenecek mi? 31 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilen Genel Kültür, Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavı çıkan kopya soru iddiaları üzerine Türkiye'nin gündemine oturdu. Her ne kadar ÖSYM iddiaların asılsız olduğunu söylese de Cumhurbaşkanı Erdoğan konu ile ilgili DDK'dan inceleme yapılmasını istedi. Resmi Gazete'de yayımlanan kararda ise ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alındı.

Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy ayağının tozuyla önemli açıklamalar yaparak KPSS'nin iptal edildiğini ifade etti. Peki bu durumda KPSS ücretleri geri ödenecek mi? Adaylardan KPSS ücreti yeniden istenecek mi? İşte tüm ayrıntılar...

KPSS ÜCRETLERİ GERİ ÖDENECEK Mİ? 

Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın Lisans ayağı çıkan kopya soru iddiaları üzerine iptal edildi. Konuyla ilgili Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy açıklamalarda bulunarak 6-7 Ağustos ve 14 Ağustos'ta yapılacak sınavların da ertelendiğini duyurdu. Bu durumda KPSS tekrar edilecek ve adaylardan yeni bir ücret talep edilmeyecek. KPSS için bankalara yatırılan ücret geçerli olacak.

Sınavı kaçıran veya herhangi bir nedenden dolayı sınava giremeyenler yeni yapılacak KPSS sınavına girebilecek. KPSS ücreti G.K, G.Y sınavına girenler için 150 TL olarak belirlenmişti. Geç kayıt olanlar ise 180 TL sınav ücreti ödemişti.

Büşra 4 Ağustos 2022 16:25

KPSS başvurusu olmayanlar ,başvuru yapabilecek mi ?